My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Lokata mobilna w PKO BP: 6% do 50 tys. zł

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
Lokata mobilna w PKO BP: 6% do 50 tys. zł
Źródło: strona PKO BP

Bank PKO BP zdecydował się na lifting Lokaty Mobilnej. Obecnie jest to depozyt 3-miesięczny, nieodnawialny, którego oprocentowanie wynosi 6% w skali roku. Z oferty mogą skorzystać nowi i obecni klienci.

Lokaty mobilne pojawiły się w ofertach wielu banków wraz z rosnącą popularnością aplikacji mobilnych. Wiele instytucji finansowych wykorzystuje je do promocji tego kanału komunikacji i oferuje na nich atrakcyjne oprocentowanie. Tą drogą podąża także bank PKO BP.

Godne uwagi oprocentowanie: 6% w skali roku

Aktualnie Lokata mobilna w PKO BP jest depozytem 3-miesięcznym z oprocentowaniem 6% w skali roku. Można na nim ulokować od 1 do 50 tysięcy złotych.

Dopuszczalne jest posiadanie tylko jednej lokaty tego typu.

Odsetki wypłacane są na koniec okresu umownego w kwocie uwzględniającej należny podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.

W przypadku zerwania lokaty przed terminem otrzymasz tylko powierzony bankowi kapitał.

Ile zyskasz na Lokacie mobilnej w PKO BP?

Przygotowaliśmy tabelę, w której prezentujemy wysokość zysku, czyli kwotę odsetek, jaką otrzymasz na konto osobiste, dla różnych wartości depozytu.

Zysk z Lokaty mobilnej w PKO BP

Kwota lokaty

Odsetki po okresie umownym

1000 zł

 12 zł

5000 zł

61 zł

10 000 zł

122 zł

15 000 zł

184 zł

20 000 zł

245 zł

30 000 zł

367 zł

40 000 zł

490 zł

50 000 zł

612 zł

Zysk z Lokaty Mobilnej w PKO BP
Kliknij, aby powiększyć

Jak widzisz, skorzystanie z propozycji banku może Ci przynieść od 12 do 612 zł. Pierwsza kwota z pewnością nie robi wielkiego wrażenia, można by nawet stwierdzić, że nie warto się dla niej zajmować założeniem tego depozytu. Jesteśmy jednak zdania, że każda złotówka ma znaczenie.

Ponad 600 złotych dla maksymalnej kwoty możliwej do ulokowania to już realna wartość. Przechowywanie pieniędzy na nieoprocentowanym rachunku osobistym czy w domu nie przyniosłoby żadnego zysku.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny, czyli strażnik oszczędności

Oszczędności do równowartości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł) zgromadzone w PKO BP chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że w przypadku upadłości banku (co jest bardzo mało prawdopodobne ze względu na jego wielkość i aktualną kondycję finansową) otrzymasz swoje pieniądze w kwocie nieprzekraczającej wspomnianej granicy w krótkim czasie. Odzyskanie środków powyżej 100 tys. euro może być trudne, a nawet niemożliwe.

Gdzie i jak założyć Lokatę mobilną w PKO BP?

Otwarcie tego depozytu możliwe jest tylko w aplikacji mobilnej IKO. Wystarczy zalogować się do niej i podążać ścieżką: Oferta → Lokaty i oszczędności → Lokata mobilna. Następnie trzeba podać kwotę lokaty i potwierdzić chęć jej założenia. To wszystko, Twoje pieniądze rozpoczęły „pracować” na należne Ci odsetki.

Jako że mamy do czynienia z lokatą, to nie ma możliwości dopłacenia do niej jakiejkolwiek kwoty. Po zakończeniu depozytu pieniądze wrócą na Twoje konto osobiste, gdyż lokata nie jest odnawialna.

Nie ma przeszkód, byś skorzystał z tej czy innej lokaty, która akurat będzie w ofercie PKO BP.

Oferta kont osobistych banku PKO BP

Fakt, że omawiany depozyt można założyć tylko w aplikacji mobilnej IKO, oznacza, że musisz być klientem PKO BP i posiadać dostęp do bankowości elektronicznej.

Największą popularnością wśród dorosłych klientów cieszą się trzy rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe: PKO Konto ze Zero (wniosek o konto możesz złożyć elektronicznie na stronie banku), PKO Konto bez Granic, a także PKO Konto dla Młodych dedykowane osobom w wieku 18-26 lat.

Zwracamy uwagę, że co pewien czas bank organizuje promocje z atrakcyjnymi nagrodami, które mają dodatkowo zachęcić do skorzystania z jego oferty.

Ocena Lokaty mobilnej w PKO BP

Warto docenić, że tak atrakcyjnie oprocentowana lokata dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Na dodatek skorzystanie z tej propozycji nie wymaga zapewnienia nowych środków ani spełniania żadnych dodatkowych warunków, np. wpływów na rachunek osobisty. Można jedynie żałować, że bank pozwala na posiadanie w danym momencie tylko jednego depozytu tego typu.

Krótki okres lokaty uważamy w obecnych warunkach rynkowych za atut. Banki sukcesywnie podnoszą bowiem oprocentowanie depozytów w ślad za coraz wyższą inflacją i decyzjami Rady Polityki Pieniężnej zmieniającej stopy procentowe. Blokowanie środków na wielomiesięcznej lokacie nie jest więc obecnie dobrym rozwiązaniem. To, co jest atrakcyjną ofertą dziś, za kilka tygodni może już wyglądać bardzo blado na tle najświeższych propozycji konkurencji.

Po zakończeniu Lokaty mobilnej w PKO BP zachęcamy do spojrzenia na nasz ranking kont oszczędnościowych i zestawienie najlepszych lokat i wybrania z nich najciekawszej oferty dla siebie. Nie można wykluczyć, że ponownie będzie to propozycja PKO BP.

Ocena redakcji:

Zalety

  • wysokie oprocentowanie
  • dostępność dla nowych i obecnych klientów

Wady

  • krótki okres umowy
  • stosunkowo niska kwota maksymalna

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

PKO BP to największy polski bank komercyjny, którego w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Instytucja działa na rynku od dziesięcioleci i wciąż cieszy się niesłabnącym zaufaniem Polaków. Bank idzie z duchem czasu i wprowadza nowe rozwiązania m.in. w bankowości mobilnej, jednak jego oferta lokat jest dość skromna. Hasłem PKO BP są słowa "Dzień dobry".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze