My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

W nowej edycji promocji Getin Bank obniżył oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej do 2,0% w skali roku.

Ocena redakcji:

2,1% na Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku

Portrait
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
2,1% na Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku
Źródło: strona Getin Banku

Lokata na Nowe Środki w Getin Banku to depozyt zakładany na 3, 6 lub 12 miesięcy. W zależności od tego, który wariant wybierzesz, możesz zyskać oprocentowanie od 2,0% do 2,1% w skali roku. Aby skorzystać z oferty, nie potrzebujesz posiadać konta osobistego w tym banku. Do promocji możesz przystąpić do 18 grudnia.

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli oprocentowania. Lokata na Nowe Środki dostępna jest w trzech wariantach:  

 • na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,00%,

 • na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,0%,

 • na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,10%. 

Minimalna kwota lokaty to 500 zł, maksymalna zaś – 300 000 zł. W obecnej edycji akcji możesz założyć aż 3 depozyty objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Zerwanie lokaty przed terminem skutkuje utratą wypracowanych odsetek.

Depozyt tylko dla nowych środków 

Jak sama nazwa wskazuje, Lokata na Nowe Środki dotyczy wyłącznie nadwyżki ponad saldo ze wszystkich rachunków, jakie klient posiada w Getin Banku, na dzień 14 listopada 2019 r. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś nowym, czy obecnym klientem tej instytucji.  

Odnawianie Lokaty na Nowe Środki 

Niezależnie od okresu zapadalności Lokata na Nowe Środki może być depozytem odnawialnym lub nieodnawialnym. Wszystko zależy od tego, czy posiadasz rachunek osobisty w Getin Banku i za pomocą jakiego kanału otwierałeś lokatę. I tak: 

 • Lokata zostanie automatycznie depozytem odnawialnym, jeżeli zakładasz ją poprzez stronę internetową Getin Banku lub poprzez bankowość internetową, ale nie posiadasz konta osobistego lub oszczędnościowego w tym banku;

 • jeżeli posiadasz konto w Getin Banku i otwierasz Lokatę na Nowe Środki poprzez bankowość internetową, to możesz wybrać, czy chcesz, aby depozyt był odnawialny czy nie. 

Lokata na Nowe Środki odnawia się na poniższych warunkach: 

 • oprocentowanie wyliczane na podstawie stopy referencyjnej NBP –0,25 p.p. dla lokaty trzymiesięcznej;

 • oprocentowanie oparte o stopę referencyjną NBP dla lokaty 6- i 12-miesięcznej. 

Ile możesz zarobić na Lokacie na Nowe Środki? 

A teraz najważniejsze - sprawdźmy, ile możemy zyskać na Lokacie. W poniższej tabeli prezentujemy wysokość zysku netto z Lokaty na Nowe Środki dla depozytu 3- i 6-miesięcznego:

Zysk* z Lokaty na Nowe Środki na 3 miesiące i 6 miesięcy
Kwota lokaty Zysk z lokaty 3-miesięcznej Zysk z lokaty 6-miesięcznej Zysk z lokaty 12-miesięcznej
500 zł 2 zł 4 zł 9 zł
1 000 zł 4 zł 8 zł 17 zł
5 000 zł 20 zł 41 zł 85 zł
10 000 zł 41 zł 81 zł 170 zł
20 000 zł 81 zł 162 zł 340 zł
50 000 zł 203 zł 405 zł 851 zł
100 000 zł 405 zł 810 zł 1 701 zł
200 000 zł 810 zł 1 620 zł 3 402 zł
300 000 zł 1 215 zł 2 430 zł 5 103 zł

Zysk z Lokaty Nowe Środki na 3 i 12 miesięcy
Kliknij, aby powiększyć

Wniosek o lokatę możesz złożyć na tej stronie Getin Banku.

Jak widzisz, dla niższych kwot zysk z lokaty jest niewielki; jeśli jednak zdeponujesz wyższą kwotę (np. maksymalną 300 000 zł), to Twój zysk po 3 miesiącach wyniesie ponad 1200 zł, a po pół roku - ponad 2500 zł. Jeżeli dodatkowo założysz jeszcze dwie lokaty promocyjne, to Twój łączny zysk może osiągnąć nawet ponad 4800 zł netto (dla wariantu na 6 miesięcy).

Jak założyć Lokatę na Nowe Środki? 

Aby założyć Lokatę na Nowe Środki, nie musisz wcale posiadać konta osobistego ani oszczędnościowego w Getin Banku.  

Depozyt otwierasz za pomocą bankowości internetowej (jeśli jesteś klientem Getin Banku) lub za pomocą tej strony internetowej banku (jeśli klientem Getin Banku jeszcze nie jesteś)

Ważne: zakładając Lokatę na Nowe Środki, musisz wyrazić zgody marketingowe.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet 3,5% 

Obecnie oszczędzający mogą sporo zyskać: poza ofertą lokat w Getin Banku znajdziemy jeszcze Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 3,5% dla kwot do 10 000 zł przez cały rok. Dodatkowo można skorzystać z 2,7% dla nowych środków do 200 000 zł przez 4 miesiące. Więcej o tej ofercie przeczytasz w naszej dokładnej analizie Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku.

Warto także wspomnieć, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku, plasująca się w ścisłej czołówce naszego rankingu rachunków oszczędnościowych.

Getin Bank a gwarancja bezpieczeństwa 

Choć Getin Banku od pewnego czasu przeżywa trudności, to depozyty klientów objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – dla kwot do 100 tys. euro (mniej więcej 430 tys. zł). Ponieważ na 3 Lokatach na Nowe Środki możesz zdeponować łącznie maks. 300 tys. zł, Twoje oszczędności są zupełnie bezpieczne.

Czy warto zakładać Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku? 

Oferta Getin Banku być może nie jest spektakularna, lecz obecnie i tak stanowi jedną z ciekawszych opcji na rynku lokat. Oprocentowanie na poziomie 2,1% w przypadku lokaty 12-miesięcznej daje niezły zysk netto, jeżeli zdeponujesz na niej wyższe kwoty. Nieco gorzej przedstawia się lokata bankowa zakładana na 3 miesiące, gdyż w tym wariancie oprocentowanie depozytu wynosi 2,0%.

Jednak szczególnie w połączeniu z ofertą Konta Oszczędnościowego (3,5%) Lokata na Nowe Środki może być naprawdę atrakcyjną formą pomnażania oszczędności. 

Ocena redakcji:

Zalety

 • Brak konieczności posiadania dodatkowych produktów w tym banku.
 • Możesz założyć 3 takie lokaty.

Wady

 • Niższe oprocentowanie dla lokaty 3-miesięcznej

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji „Lokata na Nowe Środki XV edycja”
 2. Tabela oprocentowania

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze