My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Getin Bank Lokata na Nowe Środki: 0,5% w skali roku do 200 000 zł

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
Getin Bank Lokata na Nowe Środki: 0,5% w skali roku do 200 000 zł
Źródło: strona Getin Banku

Lokata na Nowe Środki w Getin Banku to depozyt zakładany na 3 miesiące i pół roku. Stawka, na jaką możesz liczyć, wynosi 0,5% w skali roku. Do promocji możesz przystąpić do 29 września 2021 r. Lokata dostępna jest zarówno dla nowych klientów Getinu, jak i osób, które już zdążyły skorzystać z jego usług. 

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, czyli oprocentowania. Obecnie Lokata na Nowe Środki obecnie dostępna jest dwóch wariantach:

  • 0,5% - lokata 3-miesięczna,
  • 0,5% - lokata 6-miesięczna.

Minimalna kwota lokaty to 500 zł, maksymalna zaś – 200 000 zł. W aktualnej edycji akcji możesz założyć 3 depozyty objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Zerwanie lokaty przed terminem skutkuje utratą wypracowanych odsetek.

Lokata na nowe środki 

Jak sama nazwa wskazuje, Lokata na Nowe Środki w Getin Banku dotyczy wyłącznie nadwyżki ponad saldo ze wszystkich rachunków, jakie klient posiada w Getinie, na dzień 10 września 2021 r. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś nowym, czy obecnym klientem tej instytucji.  

Odnawianie Lokaty na Nowe Środki 

Niezależnie od okresu zapadalności Lokata na Nowe Środki może być depozytem odnawialnym lub nieodnawialnym. Wszystko zależy od tego, czy posiadasz konto osobiste w Getin Banku i za pomocą jakiego kanału otwierałeś lokatę. I tak: 

  • lokata zostanie automatycznie depozytem odnawialnym, jeżeli zakładasz ją poprzez stronę internetową Getin Banku lub poprzez bankowość internetową, ale nie posiadasz konta osobistego lub oszczędnościowego w tym banku;

  • jeżeli posiadasz konto w Getin Banku i otwierasz Lokatę na Nowe Środki poprzez bankowość internetową, to możesz wybrać, czy chcesz, aby depozyt był odnawialny czy nie. 

Lokata na Nowe Środki odnawia się z oprocentowaniem 0,15%.

Ile możesz zarobić na Lokacie na Nowe Środki? 

A teraz najważniejsze - sprawdźmy, ile możemy zyskać na Lokacie na Nowe Środki w zależności od wariantu:

Zysk* z Lokaty na Nowe Środki
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-miesięcznej Odsetki z lokaty 6-miesięcznej
500 zł 0,51 zł 1 zł
1 000 zł 1 zł 2 zł
5 000 zł 5 zł 10 zł
10 000 zł 10 zł 20 zł
20 000 zł 20 zł 41 zł
30 000 zł 30 zł 61 zł
40 000 zł 41 zł 81 zł
50 000 zł 51 zł 101 zł
100 000 zł 101 zł 203 zł
200 000 zł 203 zł 405 zł

Jak widzisz, dla niższych kwot zysk z lokaty jest niewielki; jeśli jednak zdeponujesz wyższą kwotę (np. maksymalną 200 000 zł), to Twój zysk po 3 miesiącach wyniesie ponad 200 zł, zaś po 6 miesiącach - 405 zł. Jeżeli dodatkowo założysz jeszcze dwie lokaty promocyjne, to Twój łączny zysk może wynieść ok. 1215 zł netto.

Jak założyć Lokatę na Nowe Środki?

Aby założyć Lokatę na Nowe Środki, nie musisz wcale posiadać konta osobistego ani oszczędnościowego w Getin Banku.  

Depozyt otwierasz za pomocą bankowości internetowej (jeśli jesteś klientem Getin Banku) lub za pomocą strony internetowej banku (jeśli klientem Getin Banku jeszcze nie jesteś).

Ważne: zakładając Lokatę na Nowe Środki, musisz wyrazić zgody marketingowe.

Konto Proste Zasady w Getin Banku

Choć do założenia Lokaty na Na Nowe Środki nie jest wymagane posiadanie konta osobistego, warto przemyśleć skorzystanie z oferty ROR-u, aby zyskać wyższe oprocentowanie. Podstawowy rachunek - Konto Proste Zasady - jest wygodny w obsłudze. Jego prowadzenie kosztuje 9 zł, ale opłaty można łatwo uniknąć, wykonując jedną transakcję kartą lub Blikiem. Sama karta debetowa jest bezpłatna, podobnie jak wypłaty z bankomatów Planet Cash w Polsce.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem nawet 2% 

Obecnie oszczędzający mogą sporo zyskać: poza ofertą lokat w Getin Banku znajdziemy jeszcze Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 2,0% dla kwot do 10 000 zł przez cały rok.

Dodatkowo można skorzystać z 0,5% dla nowych środków do 400 000 zł.

Więcej o tej ofercie przeczytasz w naszej dokładnej analizie Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku.

Warto także wspomnieć, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe to obecnie jedna z najlepszych ofert na rynku, jak sam zobaczysz w naszym rankingu rachunków oszczędnościowych.

Getin Bank a gwarancja bezpieczeństwa 

Choć Getin Bank od pewnego czasu przeżywa trudności, to depozyty klientów objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – dla kwot do 100 tys. euro (mniej więcej 430 tys. zł). Zwróć jednak uwagę, że deponując po 300 tys. zł (maksymalną możliwą kwotę) na trzech dopuszczalnych depozytach, znacznie przekraczasz sumę objętą gwarancją.

Czy warto zakładać Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku? 

Oferta Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku nie należy obecnie do spektakularnych. Jednak szczególnie w połączeniu z ofertą Konta Oszczędnościowego (2,0%) może stanowić niezłą formę pomnażania oszczędności. 

Ocena redakcji:

Zalety

  • możesz założyć 3 takie lokaty

Wady

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Lokata na Nowe Środki – edycja nr 15/2021”
  2. Tabela oprocentowania

O banku

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze