My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Lokata Na start w Inbanku: 8% do 50 tys. zł

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
Lokata Na start w Inbanku: 8% do 50 tys. zł
Źródło: strona Inbanku

InBank nie ustaje w staraniach, by przekonać jak największą grupę osób do korzystania z jego oferty depozytowej. Nowi klienci mogą obecnie założyć Lokatę Na start z oprocentowaniem 8%. Maksymalna kwota jaką możesz ulokować na tym 3-miesięcznym depozycie to 50 tys. zł.

Promocyjna oferta Inbanku nie ma określonego terminu obowiązywania. Oznacza to, że bank w każdej chwili może ją odwołać lub zmodyfikować obniżając/podnosząc oprocentowanie lub kwotę maksymalną. Z Lokaty Na start mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy nie mają obecnie i nie posiadali w przeszłości lokat w Inbanku.

Atrakcyjne oprocentowanie dla niewielkich kwot

Umowa Lokaty Na start zawierana jest na 3 miesiące i może dotyczyć tylko jednego depozytu, na którym zostanie ulokowana kwota od 1 tys. do 50 tys. zł. W tym czasie oszczędności klientów spełniających wspomniane wyżej warunki będą objęte oprocentowaniem w wysokości 8%.

Otwarcie większej liczby tego typu lokat lub zawarcie umowy przez osobę, która nie spełnia kryterium nowego klienta sprawi, że oprocentowanie depozytu wyniesie 6,75%.

Ile można zyskać?

Z pewnością interesuje Cię, ile możesz zyskać powierzając Inbankowi swoje oszczędności. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższej tabeli i na wykresie.

Zysk* z Lokaty Na start w Inbanku
Kwota lokaty Odsetki po 3 miesiącach
1 000 zł 16 zł
2 500 zł 39 zł
5 000 zł 79 zł
10 000 zł 158 zł
15 000 zł 237 zł
20 000 zł 316 zł
25 000 zł 395 zł
30 000 zł 474 zł
40 000 zł 632 zł
50 000 zł 790 zł

Zysk z Lokaty na Start w Inbanku
Kliknij, aby powiększyć

Jak założyć Lokatę Na start

Ustaliliśmy już, kto i ile może zyskać. Pora przedstawić możliwości założenia Lokaty Na start w Inbanku.

Proces zakładania depozytu nie jest trudny ani pracochłonny. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Inbanku i klikniesz w przycisk Załóż lokatę lub skorzystasz z opcji Zostań klientem (w prawym górnym rogu strony), a następnie podasz niezbędne dane osobowe, określisz kwotę lokaty, podpiszesz umowę i w ciągu 5 dni od jej zawarcia przekażesz do Inbanku pieniądze.

Ich przesłanie możliwe jest przelewem typu pay-by-link, który pozwala też na zweryfikowanie Twojej tożsamość. Jeżeli Twój bank realizuje przelewy tego typu w trybie natychmiastowym, środki trafią do Inbanku i będą procentowały na lokacie jeszcze tego samego dnia. W pozostałych przypadkach pieniądze zaczną pracować na ogół w kolejnym dniu roboczym.

W celu realizacji przelewu pay-by-link:

  • wybierz swój bank spośród tych wymienionych na liście, którą zobaczysz w trakcie składania wniosku o lokatę,
  • po przekierowaniu do serwisu internetowego swojego banku zaloguj się do serwisu transakcyjnego i złóż dyspozycję przelewu.

Jeżeli banku, z którego usług korzystasz, nie ma na wspomnianej liście, wybierz opcję Mam konto w innym banku a następnie skopiuj lub przepisz dane do przelewu (tj. numer rachunku, nazwę odbiorcy, tytuł i kwotę przelewu), po czym zaloguj się do bankowości elektronicznej swojego banku i wykonaj przelew do Inbanku.

Zlecenie przesłania środków musi być wykonane w ciągu 5 dni od daty zawarcia umowy lokaty. Pamiętaj, by zapisać dane do przelewu, gdyż nie będą one dostępne po zamknięciu okna przeglądarki.

Wykonując przelew, zwróć uwagę, by dane właściciela rachunku, z którego będą wysyłane pieniądze były zgodne z informacjami, które podałeś do umowy Lokaty Na start. Gdyby pojawiły się rozbieżności, to pieniądze nie zostaną przyjęte przez Inbank i może minąć termin zasilenia depozytu.

Koniec lokaty – co dalej?

Podczas zakładania Lokaty Na start, jak i w trakcie jej trwania, możesz zdecydować, czy po jej zakończeniu oszczędności mają pozostać w Inbanku i dalej w nim pracować. Zaznaczenie przez Ciebie opcji automatycznego odnowienia depozytu sprawi, że Twoje pieniądze wraz z odsetkami zostaną przekazane na 3-miesięczną Lokatę standardową i będą objęte warunkami obowiązującymi w dniu odnowienia. Otrzymasz wówczas nagrodę – Inbank powiększy oprocentowanie po odnowieniu o 0,1%.

W każdym momencie po automatycznym odnowieniu lokaty możesz ją zerwać bez utraty odsetek naliczonych przed jej odnowieniem. Gdybyś chciał zmienić opcje dotyczące zakończenia lub odnowienia lokaty, musisz to zrobić najpóźniej 2 dni przed terminem zapadalności lokaty.

Jeśli nie zdecydujesz się na dalsze oszczędzanie w Inbanku, Twoje pieniądze zostaną przesłane na rachunek, z którego zasiliłeś lokatę. Środki są przekazywane najpóźniej w kolejnym dniu roboczym po zakończeniu lokaty.

Bezpieczeństwo pieniędzy

Inbank jest bankiem działającym na podstawie zezwolenia organów nadzorujących rynek finansowy w Estonii; w Polsce ma tylko swój oddział. W związku z tym nie podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, a zgromadzone w nim środki nie są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Mimo to nie powinieneś się obawiać o bezpieczeństwo swoich oszczędności. Chronią je bowiem gwarancje estońskiego funduszu Tagatisfond, który działa na bardzo podobnych zasadach jak polski BFG. Środki klientów Inbank też są gwarantowane do równowartości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł). Dzięki temu w razie mało prawdopodobnej upadłości banku szybko odzyskasz swoje pieniądze, choć może to potrwać nieco dłużej niż w przypadku, gdyby realizacją wypłaty zajmował się BFG, który na zwrot środków ma 7 dni.

Nasza opinia - oferta godna przemyślenia

Lokata Na start z oferty Inbanku należy do najlepszych oferty na rynku, o czym możesz się przekonać spoglądając na nasz ranking lokat bankowych. Można jedynie narzekać, że możliwe jest założenie tylko jednego depozytu tego typu i na dodatek na stosunkowo niewielką kwotę. Kto wie, może w dniu zakończenia Twojej Lokaty Na start Inbank będzie miał dla Ciebie coś równie atrakcyjnego.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Wysokie oprocentowanie lokaty
  • Brak konieczności zakładania rachunku osobistego
  • Możliwość załatwienia wszystkich formalności online

Wady

  • Niewielka kwota maksymalna

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

Inbank jest bankiem z Estonii, którego usługi dostępne są dla klientów na 8 europejskich rynkach (Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Niemcy, Austria, Francja, Holandia). Bank działa online i oferuje polskim klientom: pożyczki, kredyty i lokaty.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze