My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

NOWYdepozyt 3M Gwarantowany - 7,1% na lokacie w Banku Nowym. Bez konta osobistego!

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
NOWYdepozyt 3M Gwarantowany - 7,1% na lokacie w Banku Nowym. Bez konta osobistego!
Źródło: strona banku

Nie musisz zakładać rachunku osobistego, realizować żadnych dodatkowych warunków, by cieszyć się wysokim oprocentowaniem oszczędności do 400 tys. zł. Bank Nowy wymaga jedynie, byś był jego nowym klientem i wyraził zgodę na kontakty marketingowe.

Wiele osób korzysta z lokat i kont oszczędnościowych w banku (lub kilku), w którym posiada już jakieś produkty, gdyż obawia się formalności związanych z nawiązywaniem relacji z nową instytucją finansową. Bywa, że niekiedy obawy są uzasadnione, bo możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty oszczędnościowej związana jest z koniecznością założenia konta osobistego czy spełnieniem innych wymagań.

W przypadku lokaty NOWYdepozyt 3M Gwarantowany oferowanej przez Bank Nowy nie czekają na Ciebie żadne utrudnienia. Po prostu zakładasz rachunek depozytowy służący do obsługi lokat, wpłacasz pieniądze na wybraną lokatę i czekasz na zwrot środków wraz z odsetkami.

Dodajmy, że Bank Nowy to marka należąca do znanego z atrakcyjnych depozytów neoBanku, stąd podobieństwa w wyglądzie strony internetowej i dokumentów.

Rachunek depozytowy

Od razu spieszymy z wyjaśnieniami, czym jest rachunek depozytowy. To zupełnie odrębny typ konta osobistego przeznaczony jedynie do prowadzenia i obsługi lokat za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej bankNOWY24. Z lokat internetowych w Banku Nowym możesz też korzystać, będąc posiadaczem typowego konta osobistego, ale jego posiadanie nie jest obowiązkowe.

Rachunek depozytowy różni się od zwykłego ROR-u tym, że bank nie pobiera za jego prowadzenie prowizji, ale nie oferuje do niego żadnych usług dodatkowych. Może być prowadzony wyłącznie dla jednego posiadacza (nie ma możliwości założenia wspólnego rachunku depozytowego dla kilku osób) i służy tylko do dysponowania środkami z lokat. Możesz je przekazywać na konto, z którego przesłałeś pieniądze do Banku Nowego (jeśli nie dokonałeś pełnej weryfikacji tożsamości), lub na dowolny rachunek bankowy.

Warunki lokaty NOWYdepozyt 3M Gwarantowany

Z tej 3-miesięcznej lokaty mogą skorzystać osoby, które nie były dotąd klientami Banku Nowego i złożą elektroniczny wniosek o otwarcie rachunku depozytowego. Jest ona dostępna w ciągu 85 dni od daty jego uruchomienia.

Przymiotnik gwarantowany w nazwie wiąże się z faktem, że klient ma gwarancję utrzymania warunków depozytu przez 5 dni od daty złożenia wniosku o jego założenie.

Lokata oprocentowana jest 7,1% w skali roku i można na niej ulokować od 1 do 100 tys. zł, przy czym dozwolone jest posiadanie maksymalnie 4 depozytów tego typu.

Po zakończeniu okresu umownego automatycznie zakładana jest nowa 3-miesięczna lokata na standardowych warunkach obowiązujących w dniu jej uruchomienia. Oczywiście nie ma obowiązku, byś z niej skorzystał, możesz zadysponować środkami wedle własnego uznania.

W przypadku zerwania lokaty jej posiadaczowi nie przysługują żadne odsetki.

Ile możesz zarobić?

Zapewne interesuje Cię, ile odsetek otrzymasz, wpłacając pieniądze na NOWYdepozyt 3M Gwarantowany. Oto odpowiedź:

Zysk* na lokacie NOWYdepozyt 3M Gwarantowany

Kwota lokaty

Odsetki

1 000 zł

14 zł

5 000 zł

72 zł

10 000 zł

144 zł

20 000 zł

288 zł

50 000 zł

719 zł

75 000 zł

1 078 zł

100 000 zł

1 438 zł

Zysk z lokaty NOWYdepozyt 3m Gwarantowany w Banku Nowym
Kliknij, aby powiększyć

To może się przydać

Przypominamy, że możliwe jest założenie 4 lokat tego typu, więc maksymalnie możesz powierzyć Bankowi Nowemu aż 400 tys. zł. Dysponując kwotą mieszczącą się w limicie dla jednego depozytu, warto rozważyć umieszczenie jej na kilku lokatach. To na wypadek, gdybyś musiał skorzystać z pieniędzy przed upływem okresu umownego. W takiej sytuacji zlikwidujesz tylko te depozyty, które dadzą Ci potrzebną kwotę, pozostałe będą nadal pracowały, tym samym nie stracisz wszystkich odsetek.

Jak założyć NOWYdepozyt 3M Gwarantowany?

Pierwszy krok to złożenie wniosku o rachunek depozytowy, który zapewnia dostęp do bieżącej oferty lokat internetowych oraz realizację przelewów na wskazane we wniosku o jego otwarcie konto bankowe. Na tym etapie będzie Ci potrzebny dowód osobisty oraz numer rachunku bankowego, z którego wykonasz przelew autoryzacyjny.

Chcąc mieć dostęp do promocyjnych lokat, musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz kontakty marketingowe ze strony banku.

Rachunek, z którego wykonasz przelew autoryzacyjny musi być Twoim kontem ndywidualnym (bez współwłaściciela), dla którego nastąpiła pełna identyfikacja tożsamości, tj.: umowa została zawarta podczas wizyty w placówce banku/SKOK-u albo dokonana została osobista weryfikacja tożsamości.

Ważne też jest, by dane związane z tym kontem były zgodne z tymi, które podałeś we wniosku o rachunek depozytowy w Banku Nowym. Przyczyną odrzucenia wniosku i pojawienia się komunikatu o niezgodności wpisanych danych mogą być rozbieżności dotyczące adresu zameldowania. Różnica może dotyczyć tego, który wpisałeś we wniosku o rachunek depozytowy i figurującego w rejestrach banku, z którego będziesz realizował przelew lub któraś  tych pozycji nie jest zgodna z danymi zapisanymi w rejestrze PESEL. Figurujące w nim dane możesz sprawdzić korzystając z profilu zaufanego i usługi Sprawdź swoje dane w rejestrze PESEL.

Gwarancje bezpieczeństwa

Pieniądze ulokowane w Banku Nowym do równowartości 100 tys. euro (ok. 460 tys. zł) objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że w przypadku kłopotów finansowych banku zaspokojeniem roszczeń jego klientów zajmie się wspomniana instytucja, dzięki czemu otrzymasz swoje oszczędności w ciągu kilku dni od daty ogłoszenia przez bank niewypłacalności.

Propozycja do rozważenia

Proponowane przez Bank Nowy oprocentowanie na lokacie NOWYdepozyt 3M Gwarantowany należy do ścisłej rynkowej czołówki. Pozostaje pytanie, czy warto nawiązywać relację z tym bankiem, czy ma on coś do zaoferowania także tym, którzy już z nim współpracują? Z naszego rankingu lokat bankowych wynika, że oferuje on ciekawe depozyty także dla obecnych klientów, przy czym wówczas wymagane jest posiadanie konta osobistego, które obecnie prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie.

Naszym zdaniem oferta Banku Nowego warta jest gruntownego rozważenia, bo skorzystanie z niej nie wymaga wielu formalności i nie rodzi dodatkowych obowiązków.

Ocena redakcji:

Zalety

  • możliwość założenia 4 lokat
  • brak konieczności otwierania rachunku osobistego

Wady

  • oferta tylko dla nowych klientów

Przydatne dokumenty

  1. Tabela depozytowa i Regulamin "Oferta Specjalna Lokat"

O banku

Bank Nowy S.A. funkcjonuje jako bank komercyjny, prowadzi lokaty, rachunki klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze