My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3,2% na Lokacie Piłkarskiej w Credit Agricole

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.
3,2% na Lokacie Piłkarskiej w Credit Agricole
Źródło: Strona Credit Agricole

Niestety tym razem doping kibiców na niewiele się zdał i polska reprezentacja wysoko przegrała z Kolumbią w meczu piłkarskich mistrzostw świata. Na pocieszenie posiadacze konta osobistego w Credit Agricole mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Piłkarskiej. To jeden z najlepszych krótkoterminowych depozytów dostępnych obecnie na rynku, a oprocentowanie, które oferuje to aż 3,2%.

Z oferty mogą skorzystać wszystkie osoby posiadające konto osobiste w banku Credit Agricole.

Oprocentowanie Lokaty Piłkarskiej

Ponieważ Polacy nie zdołali strzelić Kolumbijczykom ani jednej bramki, a spotkanie zakończyło się porażką naszej kadry, Lokata Piłkarska oprocentowana będzie według standardowej stawki, wynoszącej 3,2%.

Jak założyć lokatę?

Lokatę Piłkarską będzie można założyć za pośrednictwem serwisu internetowego CA24 oraz aplikacji mobilnej CA24Mobile. Lokata będzie dostępna do 27 czerwca 2018 roku.

Lokata Piłkarska zakładana jest na okres 60 dni. Jedna osoba może założyć tylko jeden promocyjny depozyt, a kwota inwestycji wynosi od 1 tys. do 10 tys. zł.

Ile można zarobić na Lokacie Piłkarskiej?

Poniżej prezentujemy wyliczenie zysku, jaki osiągną posiadacze Lokaty Piłkarskiej w Credit Agricole. Wysokość oferowanych odsetek porównaliśmy z tym ile dziś można zarobić na statystycznej lokacie terminowej oferowanej przez polskie banki komercyjne (dowiedz się więcej na ten temat).

Zysk na Lokacie Piłkarskiej

Zdeponowana kwota

Zysk z Lokaty Piłkarskiej

Zysk na statystycznej lokacie terminowej

1000

4,26 zł

2,09 zł

2500

10,65 zł

5,23 zł

5000

21,30 zł

10,45 zł

7500

31,96 zł

15,68 zł

10000

42,61 zł

20,90 zł

Zysk na Lokacie Piłkarskiej w Credit Agricole
Kliknij, aby powiększyć

Konto dla Ciebie w Credit Agricole

Jeśli chciałbyś założyć promocyjną Lokatę Piłkarską, ale nie posiadasz jeszcze konta osobistego w Credit Agricole, to nic straconego. Co więcej, jeśli zdecydujesz się teraz na założenie Konta dla Ciebie otrzymasz jedną z trzech premii do wyboru:

  • 100 zł lub 200 zł za przeniesienia konta z innego banku,
  • 5% zwrotu za rachunki (gaz, prąd, wodę, telewizję kablową lub satelitarną, Internet oraz telefon komórkowy lub stacjonarny), max. 300 zł zwrotu przez rok,
  • nawet 300 zł zwrotu w formie zwrotu za transakcje w ramach usługi systematycznego oszczędzania.

O szczegółach trwającej promocji piszemy tutaj.

Warto oczywiście wspomnieć także o opłatach za rachunek. Te wyglądają w przypadku Konta dla Ciebie całkiem przyzwoicie. Rachunek jest bezpłatny warunkowo, co oznacza, że zapewniając wpływy w wysokości min. 1000 zł oraz dokonując przynajmniej jednej transakcji kartą lub Blikiem, zyskujemy zwolnienie z podstawowych opłat: za prowadzenie rachunku, obsługę karty i wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Przelewy internetowe są darmowe bez żadnych limitów czy dodatkowych warunków.

Naszym zdaniem

Przy okazji pojedynku z Kolumbią Credit Agricole wystartował z niezwykle atrakcyjną ofertą lokaty bankowej, na której można było zarobić minimum 3,2% (w przypadku zwycięstwa naszej kadry zysk mógłby być jeszcze wyższy. Niestety tym razem „orły” nie sprostały rywalowi. Dla oszczędzających oznacza to, że oprocentowanie lokaty pozostanie na standardowym poziomie 3,2%.

Nie mniej w porównaniu do ofert konkurencji jest to wręcz rewelacyjny wynik, który powoduje, że obok oferty Lokaty Piłkarskiej ciężko jest przejść obojętnie. Po stronie minusów należy natomiast wyliczyć konieczność posiadania rachunku osobistego w Credit Agricole, a także niską maksymalną kwotę lokaty wynoszącą tylko 10 tys. zł.

Jednocześnie jesteśmy ciekawi, czy przy okazji „meczu o honor” z Japończykami bank odpali jeszcze jedną promocyjną ofertę Lokaty Piłkarskiej? Jeśli tak – to przynajmniej na papierze – szansa na wygraną (a tym samym wyższe niż standardowe oprocentowanie lokaty) wydaje się całkiem wysoka. I oby tak się stało!

Ocena redakcji:

Zalety

  • wysokie oprocentowanie (32)
  • możliwość założenia z poziomu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej
  • atrakcyjne promocje na rachunku osobistym

Wady

  • niska maksymalna kwota lokaty - 10 tys. zł
  • konieczność posiadania konta osobistego

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji za Konto dla Ciebie
  2. Regulamin Lokaty Piłkarskiej Kolumbia

O banku

Credit Agricole to uniwersalny bank, który kojarzony jest głównie z kredytami ratalnymi i ubezpieczeniami. Instytucja jest liderem w przenoszeniu rachunków bankowych w systemie Ognivo. Oferta lokat banku jest bardzo różnorodna i obejmuje depozyty złotowe i walutowe, lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć tradycyjnie, jak i mobilnie. Hasło Credit Agricole brzmi "Czy Twój bank tak potrafi?".

Czytaj więcej

Komentarze