My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

„Lokata Piłkarska!” 3,2% w Credit Agricole

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
„Lokata Piłkarska!” 3,2% w Credit Agricole

Credit Agricole, z okazji trwających mistrzostw Europy we Francji, oferuje swoim klientom promocyjnie oprocentowaną 90-dniową Lokatę Piłkarską. Co ciekawe, oprocentowanie lokaty wynika z wyniku uzyskanego przez reprezentację Polski w meczu z Irlandią Północną. Aby skorzystać z oferty trzeba się jednak spieszyć, bo promocja potrwa zaledwie trzy dni.

Kilka godzin przed meczem Credit Agricole na swoim profilu facebookowym zaoferował nową lokatę, której oprocentowanie będzie zależało od wyniku i liczby bramek strzelonych przez reprezentację Polski w piłce nożnej w meczu z Irlandią Północną:

Startujemy od 3% - w przypadku porażki Polaków lub bezbramkowego remisu - ale wierzymy, że będzie dużo lepiej! Dlatego za każdą bramkę naszych zwiększymy oprocentowanie lokaty o 0,1 punktu procentowego w przypadku remisu (3 p.p. + 0,1 p.p. * liczba bramek biało-czerwonych), a jeśli Polska zwycięży - gole Polaków policzymy podwójnie (3 p.p. + 2 * 0,1p.p. * liczba bramek biało-czerwonych)!

Polacy wygrali 1:0 zatem oprocentowanie lokaty zostało ustalone na poziomie 3 + 0,2 p.p. = 3,2% w skali roku.

Kto może skorzystać?

Oferta „Lokata Piłkarska!” kierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Warunkiem skorzystania z promocji jest zapisanie się do niej między 12 a 15 czerwca za pośrednictwem linku do formularza zamieszczonego na portalu facebookowym banku. Następnie należy – do 10 lipca – założyć standardową lokatę 90-dniową na kwotę od 1000 zł do 10 000 zł. W ciągu pięciu dni roboczych oprocentowanie lokaty zostanie podniesione do poziomu 3,2% w skali roku.

Każdy klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

Podstawowe parametry Konta PROSTOoszczędzającego PLUS

Aby skorzystać z promocji „Lokata Piłkarska!” należy posiadać rachunek osobisty w banku Credit Agricole. Proponujemy tu Konto PROSTOoszczędzające PLUS, które pozwala na uniknięcie wielu standardowych opłat. Jego podstawowe parametry to:

  • opłata za prowadzenie – 9,90 zł (można jej uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy w wysokości min. 1500 zł),
  • opłata za kartę – 7,90 zł (można jej uniknąć, dokonując transakcji kartą na kwotę min. 500 zł i zapewniając miesięczne wpływy na kwotę min. 1500 zł),
  • przelewy internetowe – 0 zł,
  • wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł.

Aktualnie trwa promocja konta osobistego w Credit Agricole, w ramach której można zyskać nawet 350 zł premii. Dokładny opis promocji znajdziesz w tym artykule.

Ile można zyskać?

Poniższa tabelka prezentuje zysk z Lokaty Piłkarskiej w relacji do wpłaconej kwoty:

Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu Kwota wraz z odsetkami
1 000 zł 6,48 zł 1006,48 zł
2 000 zł 12,96 zł 2012,96 zł
5 000 zł 32,40 zł 5032,40 zł
10 000 zł 64,80 zł 10 064,80 zł

Zdaniem Redakcji

Promocyjnie oprocentowana Lokata Piłkarska plasuje się w piątce najlepszych tego typu depozytów na rynku w sektorze produktów z terminem zapadalności 3-5 miesięcy.

Obecnie dostępne są dwie inne lokaty powiązane z Euro 2016 – Lokata Kibica w Alior Banku i Lokata Kibicujemy Razem w Idea Banku – jednak ustępują one oprocentowaniem produktowi z Credit Agricole (odpowiednio do 2,75% i do 3%).

Dużym atutem oferty jest jej powszechna dostępność – z lokaty mogą skorzystać nie tylko nowi, ale również obecni klienci Credit Agricole. Przy braku dodatkowych warunków jest to niewątpliwie promocja, która może zainteresować klientów szukających dobrego produktu oszczędnościowego.

Ocena redakcji:

O banku

Credit Agricole to uniwersalny bank, który kojarzony jest głównie z kredytami ratalnymi i ubezpieczeniami. Instytucja jest liderem w przenoszeniu rachunków bankowych w systemie Ognivo. Oferta lokat banku jest bardzo różnorodna i obejmuje depozyty złotowe i walutowe, lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć tradycyjnie, jak i mobilnie. Hasło Credit Agricole brzmi "Czy Twój bank tak potrafi?".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze