My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata została wycofana z oferty banku
Ocena redakcji:

Lokata Ping-Pong w Idea Banku

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Lokata Ping-Pong w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku

Lokata Ping Pong to przykład interesującego produktu bankowego, jakim niewątpliwie jest lokata jednodniowa. Jeśli jesteś klientem Idea Banku, możesz skorzystać z jednodniowego depozytu z oprocentowaniem 0,2% w skali roku.

Środki deponowane na rachunek takiej lokaty są zamrażane na ok. 12 godzin, po czym wraz z naliczonymi odsetkami wracają na konto bankowe klienta banku.

Lokatę Ping Pong możesz zakładać nawet codziennie, co sprawia, że przy umiejętnym korzystaniu z tego depozytu otrzymasz niezłe konto oszczędnościowe. Uzyskasz w ten sposób produkt oferujący nie tylko większą płynność finansową, ale także niezłe oprocentowanie wynoszące 0,2% w skali roku.

Jak stworzyć korzystne konto oszczędnościowe w Idea Banku?

Minusem takiego rozwiązania jest oczywiście mniejsza wygoda – musiałbyś każdego dnia składać odpowiedni wniosek o otwarcie lokaty. Mimo to zastanówmy się, jakich produktów potrzebujesz.

Pierwszym z nich jest oczywiście sama Lokata Ping-Pong. Aby ją jednak założyć, musisz posiadać rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Idea Banku. Aktualnie jednym z lepszych rachunków w ofercie banku jest Konto Idealne.

Gdy będziesz już posiadaczem konta, przed godziną 21:00 zleć dyspozycję otwarcia Lokaty Ping-Pong. Idea Bank automatycznie pobierze odpowiednią ilość środków z naszego rachunku i po kilku-kilkunastu godzinach zwróci je wraz z odsetkami (pomniejszonymi o 19-procentowy podatek) na nasze konto osobiste w Idea Banku. Oczywiście, abyśmy mogli mówić o alternatywie konta oszczędnościowego, powyższy proces musimy powtarzać każdego dnia.

Poniżej szczegółowo przedstawiamy parametry Lokaty Ping-Pong oraz Konta Idealnego.

Lokata Ping-Pong z oprocentowaniem 0,2% w skali roku

Na lokatę możesz wpłacić środki w wysokości od 500 do 20 000 zł.

Oprocentowanie nominalne lokaty jest stałe i wynosi 0,2% brutto w skali roku. Po odliczeniu tzw. podatku Belki oprocentowanie to ok. 0,16% netto, natomiast Twój dzienny zysk z lokaty wyniesie ok. 0,0004%.

Na pierwszy rzut oka wygląda to mało przekonująco, prawda? Załóżmy jednak, że wpłaciłeś na lokatę maksymalną dopuszczalną kwotę, czyli 20 000 zł. Na koniec dnia Twój zysk wyniesie 0,08 zł. Jeśli jednak zdecydujesz się na codzienne zakładanie nowej lokaty, to dzięki takiej operacji już po 30 dniach zyskasz 2,4 zł.

Zakładaj Lokatę Ping-Pong wielokrotnie

Depozyt możesz założyć wielokrotnie, ale w jednym momencie możesz posiadać wyłącznie jedną Lokatę Ping-Pong. Wniosek o otwarcie depozytu możesz złożyć przez internetowy panel klienta Idea Banku. Lokata nie odnawia się automatycznie – po upływie krótkiego okresu jej trwania należy założyć ją od nowa, o ile oczywiście chcesz z niej ponownie skorzystać.

Pamiętaj, że aby założyć lokatę danego dnia, musisz złożyć dyspozycję do godziny 21:00. Założenie lokaty po godzinie 21:00 skutkuje założeniem depozytu w dniu następnym.

Bank automatycznie pobierze zadeklarowane środki z Twojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (musisz zatem posiadać odpowiednią ich ilość na koncie), a kolejnego dnia, nie później niż do godziny 9:00, zwróci wpłacone na lokatę środki powiększone o naliczone odsetki.

Darmowe Konto Idealne w Idea Banku

Jak już wspomnieliśmy, warunkiem koniecznym do korzystania z jednodniowej Lokaty Ping-Pong jest posiadanie jednego z dostępnych w Idea Banku rachunków – choćby Konta Idealnego, którego otwarcie i prowadzenie jest całkowicie darmowe.

Bezpłatne jest także wydanie i korzystanie z karty płatniczej. Do innych usług, za korzystanie z których nie zapłacisz ani złotówki, należą też: 5 wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce (każda kolejna to koszt 1% kwoty wypłaty), stałe zlecenia oraz zwykłe przelewy internetowe. Jako posiadacz tego rachunku otrzymasz pełen dostęp do bogatej oferty oszczędnościowej.

Najlepsza na rynku jednodniowa lokata

Wśród depozytów jednodniowych Lokata Ping-Pong w Idea Banku nie ma sobie równych. Choć zysk netto po jednym dniu nie robi wielkiego wrażenia, to lokatę możesz zakładać codziennie, jedną po drugiej. Tym samym Twój zysk po dłuższym okresie samodzielnego odnawiania depozytu będzie nieustannie rósł.

No właśnie – optymistyczny scenariusz spełni się wyłącznie wówczas, gdy będziesz regularnie wnioskował o nową lokatę. Jeśli nie jesteś na to przygotowany, radzimy zainteresować się ofertami depozytów zakładanych na nieco dłuższy okres.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Możliwość założenia nowej lokaty już następnego dnia.

Wady

  • Konieczność otwarcia rachunku w Idea Banku.
  • Brak opcji automatycznego odnawiania lokaty

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze