My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

„Lokata 130 dni z premią” w Toyota Banku. Do 350 zł dla nowych i obecnych klientów

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
„Lokata 130 dni z premią” w Toyota Banku. Do 350 zł dla nowych i obecnych klientów

Toyota Bank wprowadza kolejną atrakcyjną ofertę dla nowych i obecnych klientów. Wraz z Agorą SA bank uruchomił właśnie promocję „Lokata 130 dni z premią”, gdzie za założenie depozytu można otrzymać nawet 100 zł, a za polecenie akcji znajomym dodatkowo aż 250 zł. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku.

Organizatorem promocji jest spółka Agora SA i to ona wypłaci premię uczestnikom. Partnerem akcji jest Toyota Bank, gdzie lokowane są Twoje środki. Wszystkie pieniądze, które wpłacisz na lokatę, wraz z wypracowanymi odsetkami są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 000 EUR.

Kto może skorzystać z oferty?

Promocja „Lokata 130 dni z premią” trwa od 30 sierpnia do 9 października 2016 r. i obejmuje „Akcję Lokata” oraz „Polecaj i zarabiaj”. Z oferty mogą skorzystać osoby fizyczne, które:

 • posiadają w Toyota Banku Konto Jedyne założone w jednej z poprzednich promocji Toyota Banku i Agory (np. Super Duet, Lokata z premią) – obecni klienci; LUB
 • nie posiadają i nie posiadały Konta Jedynego od 7 kwietnia 2015 do 29 sierpnia 2016 r. - nowi klienci;

Do promocji nie mogą przystąpić osoby, które między 7 kwietnia 2015 r. a 29 sierpnia 2016 r. rozwiązały umowę o Konto Jedyne.

Dane osobowe uczestników przetwarzane są przez spółkę Agora SA, jednak wykorzystywane są one tylko w ramach promocji (są udostępniane innym podmiotom tylko, jeśli wyrazisz na to odrębną zgodę).

Ile możesz zyskać?

W zależności od statusu klienta (nowy/obecny) twój efektywny zysk w „Akcji Lokata” wyniesie ok. 5,5% lub 7,76% brutto:

 • po pierwsze zyskasz odsetki z 2,5% Lokaty Plan Depozytowy na 130 dni – jest to 130-dniowy depozyt z oprocentowaniem 2,5% zakładany w Toyota Banku (poprzez bankowość elektroniczną), na który możesz wpłacić od 3 000 do 10 000 zł (maksymalna liczba lokat to 10) – UWAGA – premię otrzymasz tylko wtedy, jeśli założysz lokatę na maksymalną kwotę 10 tys. zł;
 • po drugie zyskasz 50 zł gwarantowanej premii od organizatora promocji, jeśli jesteś obecnym klientem, lub 100 zł premii, jeśli jesteś nowym klientem;
 • po trzecie możesz otrzymać 50 zł dodatkowej premii za każdego poleconego znajomego (przy czym maksymalna premia z poleceń wynosi 250 zł).

Poniższa tabelka prezentuje efektywny zysk z lokaty w skali roku po uwzględnieniu 100 zł premii dla nowych klientów i 50 zł dla obecnych klientów Toyota Banku:

Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu Zysk (z premią 50 zł) Oprocentowanie (z premią 50 zł) Zysk (z premią 100 zł) Oprocentowanie (z premią 100 zł)
10 000 zł 72,12 zł 122,12 zł 4,23% 172,12 zł 5,96%

Jak zdobyć 50 lub 100 zł premii?

W zależności od tego, czy jesteś nowym, czy obecnym klientem Toyota Banku, warunki udziału w promocji są nieco inne. Oto, jakie kroki należy wykonać, aby skorzystać z oferty „Akcja Lokata”:

 1. Rejestrujesz się na stronie organizatora promocji do 9 października 2016 r., podając swój adres e-mail (wyrażasz też zgodę na przetwarzanie danych w celach promocji, nie musisz się zgadzać na działania marketingowe).
 2. Potwierdzasz rejestrację we wskazany na stronie sposób.
 3. Ponownie logujesz się na stronie promocji i wybierasz jedną z dostępnych opcji (poniżej przedstawiamy tryb postępowania dla nowych i obecnych klientów banku):
  Mam Konto Jedyne w Toyota Bank Nie mam Konta Jedynego w Toyota Bank
  1. Klikasz we wskazany przez organizatora link, który przeniesie cię na stronę bankowości elektronicznej Toyota Banku (konto.toyotabank.pl), gdzie założysz lokatę. Wyrażasz zgodę na przekazywanie przez Toyota Bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową (jest to konieczne do przyznania premii). 1. Klikasz we wskazany przez organizatora link, który przeniesie cię na stronę Toyota Banku (wnioski.toyotabank.pl), gdzie założysz Konto Jedyne – w ciągu 2 dni roboczych bank skontaktuje się z tobą i umówi wizytę kuriera, a w ciągu kolejnych 3 dni otrzymasz do podpisania umowę. Wyrażasz zgodę na przekazywanie przez Toyota Bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową (jest to konieczne do przyznania premii). WAŻNE – musisz także wyrazić zgodę na przesyłanie informacji handlowych i przetwarzanie danych w celach marketingowych.
  2. Do 31 października 2016 r. musisz założyć lokatę Plan Depozytowy na 130 dni za pośrednictwem bankowości elektronicznej Toyota Banku, zwiększając saldo posiadanych dotychczas w banku depozytów na dzień 29 sierpnia 2016 r.WAŻNE – lokatę musisz założyć na maksymalną kwotę – 10 tys. zł – inaczej stracisz prawo do premii. 2. Do 31 października 2016 r. musisz założyć lokatę Plan Depozytowy na 130 dni za pośrednictwem bankowości elektronicznej Toyota Banku.WAŻNE – lokatę musisz założyć na maksymalną kwotę – 10 tys. zł – inaczej stracisz prawo do premii.
  3. Saldo depozytów, które posiadałeś w banku na dzień 29 sierpnia 2016 r., powinieneś utrzymać przez min. 30 dni (czyli nie możesz zerwać lokat/wypłacić tych środków). 3. Lokatę Plan Depozytowy na 130 dni powinieneś utrzymać przez min. 70 dni od jej założenia.
  4. Lokatę Plan Depozytowy na 130 dni powinieneś utrzymać przez min. 70 dni od jej założenia.
 4. Do 17 stycznia 2017 r. organizator w wiadomości e-mail poinformuje cię o przyznaniu premii.
 5. Do 31 stycznia 2017 r. należy zalogować się na stronie promocji i uzupełnić swoje dane o imię i nazwisko, numer założonego Konta Jedynego oraz adres zamieszkania.
 6. Premia zostanie wypłacona do 14 lutego 2017 r. na Konto Jedyne – należy posiadać aktywny rachunek i kartę na ten dzień.

Premia dodatkowa – nawet 250 zł za polecenie promocji znajomym

W akcji „Polecaj i zarabiaj” można zyskać dodatkowe 50 zł za polecenie promocji znajomym. Korzystając z tej opcji, można otrzymać maksymalnie 250 zł nagrody za polecenie akcji maksymalnie 5 osobom.

Aby zostać Polecającym, należy spełnić powyższe warunki otrzymania premii podstawowej – zarejestrować się w promocji, założyć i utrzymać lokatę (polecającymi nie mogą być osoby, które zamknęły Konto Jedyne między 7.04.2015 a 29.08.2016 r.). W aplikacji organizatora należy także wygenerować kod i przekazać go uczestnikowi Poleconemu – można to zrobić do 30 września 2016 r. i w tym samym czasie Polecony powinien wykorzystać kod.

Osobą Poleconą może zostać nowy klient banku, który od 7 kwietnia 2015 r. do 29 sierpnia 2016 r. nie posiadał w Toyota Banku Konta Jedynego – przed złożeniem wniosku o rachunek należy w aplikacji organizatora wprowadzić kod otrzymany od Polecającego wraz z jego imieniem, nazwiskiem i adresem e-mail (użytymi podczas rejestracji w promocji).

Warunki otrzymania premii dodatkowej przez Polecającego są następujące:

 • przystąpienie do „Akcji Lokata” i spełnienie warunków wypłaty premii podstawowej;
 • wygenerowanie kodu i przekazanie go osobie Poleconej;
 • użycie kodu przez osobę Poleconą oraz przystąpienie przez nią do promocji „Akcja Lokata” i spełnienie warunków wypłaty premii podstawowej.

Osoba Polecona może wykorzystać kod tylko od jednego Polecającego. Regulamin umożliwia także, aby osoba Polecona mogła zostać jednocześnie Polecającym.

Premia dodatkowa zostanie wypłacona wraz z premią podstawową.

Co warto wiedzieć o Koncie Jedynym?

Konto Jedyne w Toyota Banku to rachunek osobisty polecany głównie kierowcom, a to ze względu na bezpłatne ubezpieczenia assistance oraz program moneyback, pozwalający zyskać od 5 do 10% wydatków na paliwo. Parametry konta są następujące:

 • 2,49 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku – opłaty można uniknąć, dokonując kartą debetową transakcji na min. 400 zł;
 • bezpłatna obsługa karty debetowej;
 • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty gotówki z bankomatów w kraju, 4,50 zł za każdą kolejną wypłatę.

Komentarz Redakcji

Kolejna ze wspólnych promocji Agory i Toyota Banku to interesująca oferta skierowana do nowych i obecnych klientów banku. Za założenie Lokaty Plan Depozytowy na 130 dni oprócz standardowych odsetek otrzymamy od 50 do 100 zł premii (w zależności od statusu klienta), dzięki czemu efektywne oprocentowanie depozytu wyniesie 4,23% lub 5,96% (zamiast standardowych 2,5%).

Zaletą akcji jest również możliwość polecenia promocji znajomym, należy tu jednak pamiętać, aby samemu spełnić wszystkie wymagane warunki, jak np. założenie i utrzymanie lokaty przez min. 70 dni zarówno przez Polecającego, jak i Poleconego. Za takie rekomendowanie oferty banku można otrzymać nawet 250 zł.

W dobie niskich stóp procentowych oferta Toyoty i Agory wydaje się całkiem interesująca. Oprocentowanie lokat kwartalnych to obecnie od 2,1 do 4%, w związku z czym Lokata Plan Depozytowy na 130 dni ze stawką 2,5% i dodatkową premią to naprawdę niezła propozycja oszczędnościowa. Jeśli dodamy do tego premię za polecenie i moneyback za paliwo, otrzymamy całkiem niezłą ofertę.

Ocena redakcji:

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze