My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Nawet 7,88% na lokacie Plan Depozytowy na 160 dni w Toyota Banku

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
Nawet 7,88% na lokacie Plan Depozytowy na 160 dni w Toyota Banku

W nowej promocji Toyota Banku i Agory można zyskać 50 lub 100 zł premii za założenie Lokaty Plan Depozytowy na 160 dni. Efektywnie odpowiada to oprocentowaniu nawet 7,88% w skali roku na zwykłej lokacie.

A jeśli dodatkowo będziemy aktywnymi klientami i przystąpimy do Klubu Korzyści Toyota Banku, możemy zyskać bonusowe 50 zł.

Organizatorem promocji "Lokata 160 dni z premią dla uczestników Klubu Korzyści" jest spółka Agora SA – to ona wypłaci premię uczestnikom. Partnerem akcji jest Toyota Bank – w nim należy założyć lokatę (i ewentualnie konto osobiste). Środki zdeponowane w banku są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 tys. euro. Akcja trwa do 10 lipca 2017 r.

7,88% w skali roku na lokacie

W zależności od statusu klienta do zdobycia jest:

 • 100 zł premii dla osób, które po raz pierwszy skorzystają z usług banku;
 • 50 zł premii dla obecnych klientów Toyota Banku (patrz niżej);
 • odsetki z lokaty Plan Depozytowy na 160 dni – depozyt oprocentowany jest na 2,25% w skali roku,  na pojedynczej lokacie możesz ulokować od 3 do 13 tys. zł;  a łącznie możesz założyć ich aż 10 (czyli maksymalnie możesz ulokować 130 000 zł). Weź jednak pod uwagę, że w promocji należy założyć lokatę na wymagane min. 5 tys. zł.

Ile możesz zyskać na tej ofercie? To oczywiście zależy od tego, jaką premię uwzględnimy w obliczeniach. Nowy klient Toyota Banku może efektywnie zyskać nawet 7,88% w skali roku, jeżeli ulokuje na depozycie 5000 zł. Przy wyższych kwotach zysk będzie odpowiednio niższy:

Kwota lokaty Odsetki netto Odsetki netto z premią 100 zł Oprocentowanie efektywne z premią 100 zł
5 000 zł 39,94 zł 139,94 zł 7,88%
130 000 zł 1038,57 zł 1138,57 zł 2,47%

Prześledźmy jeszcze ten sam scenariusz w kontekście obecnego klienta Toyota Banku:

Kwota lokaty Odsetki netto Odsetki netto z premią 50 zł Oprocentowanie efektywne z premią 50 zł
5 000 zł 39,94 zł 89,94 zł 5,07%
130 000 zł 1038,57 zł 1088,57 zł 2,36%

Jeśli przystąpisz do Klubu Korzyści Toyota Banku i będziesz aktywnym klientem, możesz zyskać dodatkowo 50 zł premii (szczegóły w dalszej części artykułu). Premia wpłynie oczywiście na efektywny zysk z oferty, ale nie uwzględniamy jej w powyższych wyliczeniach, ponieważ nie jest ona bezpośrednio związana z lokatą.

Kto może skorzystać z oferty?

Jak wspomnieliśmy, promocja skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów Toyota Banku. Nowym klientem jest osoba fizyczna, która od 1 stycznia 2016 r. do 25 czerwca 2017 r. nie posiadała i nie posiada Konta Jedynego w Toyota Banku.

W świetle regulaminu akcji obecnym klientem jest osoba, która posiada Konto Jedyne założone w ramach jednej z wcześniejszych promocji banku i Agory - Lokata Toyota Bank z premią; SUPER DUET; SUPER DUET edycja 2; SUPER DUET edycja 3; Bądź aktywny - załóż nowy depozyt; Tankuj korzyści z Toyota Bank; Lokata 130 dni z premią; Aktywni zyskują; Zarabiaj z duetem korzyści; Duet lokat z premią dodatkową od Groupon.

Co muszę zrobić, jeśli jestem nowym klientem?

Osoby, które we wspomnianym okresie nie posiadały w Toyota Banku Konta Jedynego, powinny wykonać poniższe kroki:

 1. Do 10 lipca 2017 r. zarejestrować się na stronie promocji, podając imię i nazwisko oraz adres e-mail i wybrać opcję "Nie mam Konta Jedynego w Toyota Bank".
 2. Kliknąć w link w serwisie promocji i założyć Konto Jedyne:
  • złożyć wniosek o konto i wyrazić zgodę na przesyłanie informacji handlowych oraz przetwarzanie danych w celach marketingowych przez Toyota Bank;
  • wyrazić zgodę na przekazywanie informacji objętych tajemnicą bankową organizatorowi w celu wydania nagrody;
  • podpisać umowę o Konto Jedyne – w ciągu 4 dni od złożenia wniosku pracownik banku skontaktuje się z Tobą, a kurier dostarczy dokumenty przez 3 kolejne dni.
 3. Do 3 sierpnia 2017 r. założyć lokatę Plan Depozytowy na 160 dni przez bankowość elektroniczną - kwota lokaty musi wynosić min. 5 000 zł - i utrzymać ją przynajmniej 90 dni.
 4. Zarejestrować się w Klubie Korzyści Toyota Banku po otrzymaniu zaproszenia na adres e-mail.
 5. Utrzymać aktywne Konto Jedyne do 6 grudnia 2017 r. - jest to równocześnie dzień wypłaty premii.
Warto jeszcze dodać, że choć możesz założyć nawet 10 lokat Plan Depozytowy na 160 dni, to premię otrzymasz tylko za jedną z nich.

Jakie warunki musi spełnić obecny klient banku?

Wymagania dla osób, które posiadają Konto Jedyne założone w jednej z wcześniejszych akcji Toyota Banku i Agory, niewiele różnią się od powyższych:

 1. Należy zarejestrować się na stronie promocji do 10 lipca 2017 r. i wybrać opcję "Mam Konto Jedyne w Toyota Bank".
 2. Kliknąć w link w serwisie promocji oraz wyrazić zgodę na przekazywanie informacji objętych tajemnicą bankową organizatorowi w celu wydania nagrody.
 3. Posiadać aktualną zgodę (wyrażoną we wcześniejszych akcjach) na przesyłanie informacji handlowych oraz przetwarzanie danych w celach marketingowych przez Toyota Bank.
 4. Do 3 sierpnia 2017 r. założyć lokatę Plan Depozytowy na 160 dni w bankowości elektronicznej Toyota Banku - lokatę należy założyć na min. 5000 zł - i utrzymać ją przez przynajmniej 90 dni. Należy jeszcze pamiętać o następujących warunkach:
  • założona lokata powinna zwiększyć Twoje saldo depozytów w banku na dzień 25 czerwca 2017 r., czyli należy założyć ją ze środków pochodzących spoza Toyota Banku;
  • utrzymać zwiększone saldo depozytów przez min. 30 dni od założenia lokaty – przez ten okres Twoje środki w banku wraz z nowo założoną lokatą nie mogą ulec zmniejszeniu;
 5. Zarejestrować się w Klubie Korzyści Toyota Banku po otrzymaniu zaproszenia na adres e-mail - jeśli już wcześniej przystąpiłeś do Klubu, automatycznie spełniasz ten warunek.
 6. Utrzymać aktywne Konto Jedyne do 6 grudnia 2017 r. - jest to równocześnie dzień wypłaty premii.
Podobnie jak w przypadku nowego klienta, możesz założyć nawet 10 lokat Plan Depozytowy, ale premię otrzymasz tylko za jedną z nich.

Wypłata nagrody

Organizator poinformuje Cię o przyznaniu premii do 20 listopada 2017 r. Powinieneś wtedy zalogować się na stronie promocji do 26 listopada 2017 r. i uzupełnić swoje dane o numer Konta Jedynego, imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.

Premia zostanie przekazana na Konto Jedyne najpóźniej do 6 grudnia 2017 r., dlatego do tego dnia nie możesz zamknąć rachunku.

50 zł za udział w Klubie Korzyści Toyota Banku

Przystąpienie do Klubu Korzyści Toyota Banku jest jednym z warunków udziału w opisanej powyżej promocji. Klub jest połączeniem programu lojalnościowego z promocją i konkursem i opiera się na gromadzeniu punktów za korzystanie z produktów i usług banku.

W Klubie mogą uczestniczyć jedynie osoby, które założyły Konto Jedyne we wspólnej akcji Toyota Banku i Agory lub w przyszłości skorzystają z akcji obu podmiotów. Rejestracja jest możliwa do 31 grudnia 2017 r., a gromadzenie punktów - do 31 stycznia 2018 r. W ramach specjalnej oferty za zapisanie się do Klubu do 30 czerwca 2017 r. można zyskać 300 punków promocyjnych ekstra.

Za co można zbierać punkty? Przykładowo za zakładanie lokat – od 50 do 200 pkt, wypłata premii moneyback – od 50 do 100 pkt, wyrobienie karty kredytowej – 1500 pkt.

Zebranie 1000 pkt umożliwia otrzymanie premii w kwocie 50 zł i szansę na cenne nagrody rzeczowe.

O Klubie Korzyści pisaliśmy w tym artykule.

Opłaty za Konto Jedyne

Konto Jedyne to podstawowy rachunek osobisty w Toyota Banku. Jego największą zaletą jest program moneyback, pozwalający zyskać nawet 10% poniesionych wydatków na paliwo. Parametry konta są następujące:

 • 2,49 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku – opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą debetową na min. 400 zł miesięcznie;
 • bezpłatna obsługa karty debetowej;
 • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty gotówki z bankomatów w kraju, 4,50 zł za każdą kolejną wypłatę.

Więcej o Koncie Jedynym dowiesz się z tej analizy.

Komentarz

W dobie spadającego oprocentowania lokat każda promocja związana z tymi produktami warta jest uwagi. Wspólna akcja Toyota Banku i Agory polega na założeniu nieźle oprocentowanej lokaty Plan Depozytowy na 160 dni. Stawka 2,25% dla depozytu na ok. 5 miesięcy to dość dobra oferta, a premia w wysokości 50 lub 100 zł dodatkowo podwyższa efektywny zysk z lokaty do nawet 7,88% w skali roku i plasuje ją w czołówce najlepszych depozytów na rynku.

Warunkiem niezbędnym do udziału w akcji i otrzymania nagrody jest przystąpienie do Klubu Korzyści Toyota Banku. Jeśli będziemy aktywnie korzystać z produktów banku, zbierzemy punkty promocyjne, a te można wymienić na premię w wysokości 50 zł i zawalczyć o cenne nagrody rzeczowe.

Jeśli szukamy atrakcyjnej oferty oszczędnościowej i chcemy przy okazji otrzymywać zwrot za paliwo, warto rozważyć propozycję Toyota Banku i Agory.

Ocena redakcji:

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze