My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Konto dbNET Premium zostało wycofane z oferty od dnia 1 lipca 2018 r., zatem nie można już skorzystać z promocyjnej lokaty na 3%.

Ocena redakcji:

Lokata Powitalna w Deutsche Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Lokata Powitalna w Deutsche Banku
Źródło: strona Deutsche Bank

Osoby, które do tej pory nie posiadały konta osobistego dbNET PREMIUM w Deutsche Banku, mają teraz możliwość założenia 12-miesięcznej Lokaty Powitalnej, której oprocentowanie to aż 3% w skali roku. Maksymalna kwota depozytu to 100 tys. zł. Oprócz wysoko oprocentowanej lokaty uczestnicy promocji do końca 2018 roku otrzymają także gwarancję zwolnienia z opłat za prowadzenie konta dbNET PREMIUM.

Lokata Powitalna to aktualnie jeden z najlepszych długoterminowych depozytów dostępnych na polskim rynku bankowym. Główne zalety lokaty to wysokie oprocentowanie oraz możliwość zainwestowania aż 100 tys. zł. Istotnym plusem jest także relatywnie długi okres, na jaki możesz ulokować swoje pieniądze – 12 miesięcy. Dzięki temu Twoje pieniądze przez pełen rok będą przynosiły Ci bardzo solidne zyski. Z oferty Deutsche Banku możesz skorzystać do 30 czerwca 2018 roku.

3% na 12 miesięcy na Lokacie Powitalnej

Nominalne oprocentowanie Lokaty Powitalnej wynosi 3% w skali rocznej. Na depozyt możesz wpłacić od 20 tys. do 100 tys. zł. Maksymalnie możesz założyć pięć Lokat Powitalnych, przy czym ich łączne saldo nie może przekroczyć 100 tys. zł.

W przypadku przedterminowego zerwania lokaty utracisz jednak wszystkie zarobione odsetki. Jeśli więc przypuszczasz, że być może w ciągu najbliższych 12 miesięcy będziesz potrzebował gotówki, powinieneś podzielić swoje oszczędności i założyć kilka lokat. W takim przypadku zrywając jedną z nich, nie ryzykujesz utraty odsetek na pozostałych.

Po zakończeniu 12-miesięcznego okresu oszczędzania lokata zostanie automatycznie odnowiona na warunkach tradycyjnej lokaty w Deutsche Banku, której aktualne oprocentowanie wynosi 1,25% w skali rocznej. W związku z tym warto zapisać sobie dokładną datę założenia lokaty i zaraz po jej odnowieniu na mniej korzystnych warunkach rozważyć jej zerwanie - choćby po to, aby przenieść swoje środki na konto oszczędnościowe Deutsche Banku, na którym można zarobić nawet 2,55% w skali roku.

Lokata Powitalna objęta jest 100% gwarancją ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że w przypadku bardzo mało prawdopodobnego bankructwa Deutsche Banku, całość środków (wraz z należnymi odsetkami) zostanie Ci zwrócona.

Ile możesz zarobić na Lokacie Powitalnej?

Poniżej umieściliśmy symulację zysku na Lokacie Powitalnej w zależności od ulokowanej kwoty. Możliwy do osiągnięcia zysk porównaliśmy z odsetkami oferowanymi na statystycznej lokacie założonej obecnie w polskim banku komercyjnym (dowiedz się więcej na ten temat tutaj).

Zainwestowana kwota

Odsetki po opodatkowaniu

Lokata Powitalna

Rynkowa średnia*

20 000

486,00 zł

251,10 zł

40 000

972,00 zł

502,20 zł

60 000

1 458,00 zł

753,30 zł

80 000

1 944,00 zł

1 004,40 zł

100 000

2 430,00 zł

1 255,50 zł

* Rynkowa średnia - aktualne (kwiecień 2018) oprocentowanie statystycznej lokaty terminowej założonej w polskim banku. Obliczenia własne na podstawie danych NBP. Więcej na ten temat tutaj.

Wpłacając na Lokatę Powitalną 20 tys. zł, czyli minimalną możliwą kwotę, po roku oszczędzania (i odprowadzeniu należnego podatku) zarobisz 486 zł. W przypadku wyższych kwot osiągnięty zysk będzie proporcjonalnie większy – dla depozytu na kwotę 100 tys. zł otrzymane odsetki wyniosą aż 2430 zł. W porównaniu do statystycznej lokaty możliwy do osiągnięcia zysk jest więc aż 2-krotnie wyższy.

Zysk z Lokaty Powitalnej w Deutsche Banku
Kliknij, aby powiększyć

Lokata Powitalna tylko w pakiecie z kontem osobistym

Jeśli chcesz otworzyć Lokatę Powitalną w Deutsche Banku, powinieneś wiedzieć, że jest ona dostępna wyłącznie dla osób, które założą rachunek osobisty dbNET PREMIUM.

Na pierwszy rzut oka stanowi to dość poważny minus. Jednak po uważnym przestudiowaniu regulaminu oferty okaże się, że przez cały 2018 rok konto będzie całkowicie darmowe. Bez opłat skorzystasz także z karty płatniczej oraz wypłacisz gotówkę we wszystkich bankomatach na całym świecie (jedynym kosztem przy wypłacie będzie spread walutowy stosowany przez Deutsche Bank).

Jakby tego było mało – konto dbNET PREMIUM jest najwyżej oprocentowanym rachunkiem osobistym oferowanym na polskim rynku bankowym! Od znajdujących się na nim środków otrzymasz odsetki w wysokości 1,3% rocznie. Naszym zdaniem konieczność posiadania rachunku osobistego wcale nie jest w tym przypadku minusem, a może być uznana przez wielu z nas za dodatkowy atut oferty.

Dowiedz się więcej na temat rachunku dbNET PREMIUM w Deutsche Banku tutaj.

Co z opłatami za konto dbNET PREMIUM w roku 2019?

Zgodnie z warunkami oferty od 1 stycznia 2019 roku Deutsche Bank zacznie naliczać opłaty za prowadzenie rachunku dbNET PREMIUM. Ich standardowa wysokość to 20 zł miesięcznie. Opłaty możesz jednak uniknąć, wyrażając zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych oraz spełniając jeden z dwóch warunków: utrzymanie salda w wysokości min. 50 tys. zł lub zapewnienie miesięcznych wpływów na konto w wysokości 5000 zł.

Pamiętaj również, że w każdym momencie możesz zrezygnować z posiadania konta dbNET PREMIUM, nie tracąc przy tym prawa do posiadania Lokaty Powitalnej.

Jak założyć Lokatę Powitalną?

Aby założyć Lokatę Powitalną, w pierwszej kolejności powinieneś złożyć wniosek o otwarcie rachunku osobistego dbNET PREMIUM. Po podpisaniu umowy o prowadzenie konta oczekuj telefonu od doradcy, który poinformuje Cię o szczegółach oferty.

Opcjonalnie możesz od razu po otwarciu konta zgłosić się do dowolnego oddziału Deutsche Banku i założyć Lokatę Powitalną na miejscu.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Jeden z najlepszych depozytów długoterminowych dostępnych na polskim rynku bankowym.
  • Możliwość zainwestowania aż 100 tys. zł.
  • Możliwość otwarcia kilku Lokat Powitalnych (ich łączne saldo nie może jednak przekroczyć 100 tys. zł).
  • Zwolnienie z opłat do końca 2018 roku za korzystanie z rachunku osobistego dbNET PREMIUM.

Wady

  • Konieczność otwarcia rachunku osobistego dbNET PREMIUM.
  • Lokatę można założyć wyłącznie w oddziale Deutsche Banku.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin oferty
  2. Tabela oprocentowania depozytów w Deutsche Banku
  3. Wyciąg z taryfy opłat i prowizji

O banku

Deutsche Bank należy do międzynarodowej grupy finansowej i w Polsce działa zaledwie od 1995 roku. Instytucja świadczy usługi dla klientów indywidualnych i firmowych, a jej oferta depozytowa obejmuje obecnie m.in. lokaty progresywne oraz lokaty premiujące regularne oszczędzanie, na które można dopłacać środki w trakcie trwania umowy. Celem Deutsche Banku jest pomaganie klientom w osiągnięciu sukcesu finansowego.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze