My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

12 lutego 2020 r. oprocentowanie Lokaty Rentierskiej na 24 miesiące spadło do 1,9%, natomiast lokata na 36 miesięcy została wycofana z oferty.

Ocena redakcji:

1,9% w skali roku na Lokacie Rentierskiej w Noble Banku

Portrait
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
1,9% w skali roku na Lokacie Rentierskiej w Noble Banku
Źródło: strona Noble Banku

Co Ty na to, by „wynająć” swój majątek bankowi i żyć z odsetek? Właśnie taką możliwość daje swoim klientom Noble Bank, oferując Lokatę Rentierską z oprocentowaniem 1,9% w skali roku. Zgodnie ze specyfiką podobnych produktów odsetki z takiego depozytu bank wypłaca już w trakcie inwestycji – w tym przypadku co miesiąc.

Noble Bank specjalizuje się w ofercie dla klientów z nieco grubszym portfelem. Właśnie takim osobom proponowana jest Lokata Rentierska z oprocentowaniem 1,9% w skali roku.

Depozyt jest dostępny dla nowych i obecnych klientów Noble Banku, którzy posiadają w nim Konto Osobiste Noble lub Konto Osobiste Noble Private Banking. Możesz na niego wpłacić jedynie kwotę od 150 tys. zł, co tylko potwierdza ekskluzywny charakter tej propozycji.

Odsetki co miesiąc na koncie

W Getin Noble Banku Lokata Rentierska zakładana jest na 24 miesiące. Oprocentowanie wynosi 1,9% w skali roku.

Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, przy czym - zamiast podwyższać kapitał zgromadzony na lokacie – trafiają one automatycznie na Twoje konto osobiste. Jest to więc swoisty „czynsz” od banku za To, że przechowujesz u niego swoje środki. Co więcej, to Ty wyznaczysz konkretny dzień w miesiącu, w którym będą wypłacane odsetki.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o specyficznym produkcie, jakim jest lokata rentierska, przeczytaj ten tekst.

Ile możesz zyskać na Lokacie Rentierskiej w Noble Banku?

W poniższej tabeli prezentujemy miesięczną kwotę odsetek, jaka zostanie wypłacona, jeśli zdecydujesz się na Lokatę Rentierską w Noble Banku. Oczywiście po zakończeniu okresu oszczędzania zainwestowany kapitał wróci do Ciebie w całości z powrotem.

Zysk netto* z Lokaty Rentierskiej w Noble Banku

Kwota lokaty 

Miesięczna kwota zarobionych odsetek 

Łączna kwota odsetek otrzymana w tracie trwania lokaty 

150 000 

192 zł 

4 608 zł 

200 000 

257 zł 

6 168 zł 

250 000 

321 zł 

7 704 zł 

300 000 

385 zł 

9 240 zł 

350 000 

449 zł 

10 776 zł 

400 000 

513 zł 

12 312 zł 

430 000 

551 zł 

13 224 zł 

Zysk z Lokaty Rentierskiej w Getin Banku
Kliknij, aby powiększyć

Na co zwrócić uwagę?

Z propozycją związanych jest kilka istotnych kwestii. Warto je poruszyć, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty.

Czy Twoje środki będą bezpieczne?

Po pierwsze: gwarancje BFG. Noble Bank pozwala na wpłaty na Lokatę Rentierską właściwie nieograniczonych kwot (byle równych lub wyższych niż 150 tys. zł). Z drugiej strony, ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są jedynie środki do równowartości 100 tys. euro. W przypadku np. bankructwa banku (to mało prawdopodobny scenariusz, ale jednak) otrzymasz więc jedynie zwrot ok. 430 tys. zł, a środki powyżej tego progu zwyczajnie przepadną.

Dowiedz się więcej o BFG

Z tego względu, dla bezpieczeństwa, radzimy nie lokować w jednej instytucji kwot przewyższających limit środków objętych ochroną BFG. Oczywiście Noble Bank nie jest tu wyjątkiem - ta uwaga dotyczy również każdego innego banku. W celu uniknięcia ryzyka najlepszym wyjściem będzie po prostu podział majątku pomiędzy kilka instytucji.

Co się stanie, jeśli zerwiesz lokatę przed umówionym okresem?

Rezygnacja z depozytu w pierwszym okresie umownym spowoduje, że Twoje oprocentowanie spadnie do poziomu 1,2% w skali roku. W momencie rezygnacji z lokaty „kwota wypłaty zostaje pomniejszona o odsetki wypłacone co miesiąc w danym okresie umownym, w którym następuje likwidacja lokaty”.

Zrywanie depozytu przed terminem nie jest zatem najlepszym pomysłem, choć skutki takiego ruchu i tak będą mniej dotkliwe w przypadku zwykłej lokaty – ogromna większość tradycyjnych depozytów charakteryzuje się bowiem całkowitą utratą odsetek po ich przedterminowym zamknięciu.

Kończy się okres lokaty. Co dalej?

Lokata Rentierska w Noble Banku ma charakter odnawialny – po zakończeniu okresu jej trwania zostanie ona automatycznie odnowiona na taki sam okres, na jaki została pierwotnie założona. Oprocentowanie odnowionego depozytu będzie równe stawce 1,2%.

Jak mogę skorzystać z Lokaty Rentierskiej?

Lokatę założysz w bankowości internetowej, w oddziale lub telefonicznie.

Konto Osobiste Noble i Konto Osobiste Noble Private Banking

Pora przedstawić parametry kont osobistych, których posiadanie uprawnia do skorzystania z propozycji Lokaty Rentierskiej.

Właściwie jedyną istotną opłatą dotyczącą Konta Osobistego Noble oraz Konta Osobistego Noble Private Banking jest miesięczna opłata za prowadzenie konta. Niestety, jest ona bardzo wysoka. W przypadku pierwszego rachunku wynosi ona 50 zł, a uniknąć jej można jedynie dzięki aktywom w banku w wysokości min. 200 tys. zł lub zapewnieniu w danym miesiącu wpływów na poziomie co najmniej 10 tys. zł. Z kolei z rachunkiem dla klientów bankowości prywatnej wiąże się opłata za prowadzenie aż 250 zł, a jej uniknięcie wymaga posiadania w banku aktywów w wysokości co najmniej 1 mln zł.

Korzyści związane z posiadaniem jednego ze wspomnianych kont to m.in. bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie i szereg ekskluzywnych przywilejów. Dla przykładu, w bankowości osobistej Noble Banku możesz negocjować warunki korzystania z depozytów oraz korzystać z programu Nobile Prime (dzięki niemu masz dostęp do strefy VIP na lotniskach, ubezpieczeń i zniżek). Z kolei klienci bankowości prywatnej mogą oprócz tego liczyć na wsparcie osobistego doradcy oraz na pełną obsługę w zakresie zarządzania majątkiem.

Lider wśród lokat rentierskich

W kategorii lokat rentierskich propozycja Noble Banku nie ma sobie równych pod względem oprocentowania. 1,9% w skali roku pozwala naprawdę solidnie zarobić na odsetkach, z których będziesz mógł korzystać na bieżąco. Bank wypłaci je na Twoje konto osobiste każdego miesiąca w wybranym przez Ciebie dniu.

Z drugiej strony, posiadanie wspomnianego rachunku osobistego może stanowić pewien problem. Bardzo wysokiej opłaty za jego prowadzenie można co prawda uniknąć, ale wymaga to ponadprzeciętnie wysokich dochodów/aktywów. Również konieczność wpłaty co najmniej 150 tys. zł wskazuje, że z Lokaty Rentierskiej w Noble Banku skorzystają raczej zamożniejsi klienci.

Jeśli nie jesteś milionerem, a mimo to interesuje Cię ten nieszablonowy produkt, możesz skorzystać z konkurencyjnych ofert. Część lokat rentierskich otworzysz, posiadając kapitał początkowy na poziomie 5-10 tys. zł. Nie każda wymaga również zakładania konta, a jeśli nawet, to oferowane rachunki są zwyczajnie tańsze niż w Noble Banku.

Jeszcze raz zachęcamy Cię do zapoznania się z artykułem o lokatach rentierskich. Na samym końcu umieściliśmy ranking tego typu ofert, który z pewnością okaże się pomocny.

Ocena redakcji:

Zalety

  • oprocentowanie powyżej średniej
  • najlepsza lokata rentierska na rynku

Wady

  • wysoka minimalna kwota lokaty
  • konieczność posiadania konta osobistego

Przydatne dokumenty

  1. Strona Lokaty Rentierskiej w Noble Banku

O banku

Noble Bank jest marką Getin Noble Banku, która związana jest z bankowością prywatną. Instytucja obsługuje zamożnych klientów, zapewniając im najwyższą jakość usług. Depozyty Noble Banku to m.in. lokaty progresywne, na nowe środki, w walutach obcych, natomiast lokaty rentierskie należą do najlepszych tego typu depozytów na rynku.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze