My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

3% w skali roku na Lokacie Rentierskiej w Noble Banku

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
3% w skali roku na Lokacie Rentierskiej w Noble Banku
Źródło: strona Noble Banku

Co Ty na to, by „wynająć” swój majątek bankowi i żyć z odsetek? Właśnie taką możliwość daje swoim klientom Noble Bank, oferując Lokatę Rentierską z oprocentowaniem nawet 3% w skali roku. Zgodnie ze specyfiką podobnych produktów odsetki z takiego depozytu bank wypłaca już w trakcie inwestycji – w tym przypadku co miesiąc.

Noble Bank specjalizuje się w ofercie dla klientów z nieco grubszym portfelem. Właśnie takim osobom proponowana jest Lokata Rentierska z oprocentowaniem do 3% w skali roku.

Depozyt jest dostępny dla nowych i obecnych klientów Noble Banku, którzy posiadają w nim Konto Osobiste Noble lub Konto Osobiste Noble Private Banking. Możesz na niego wpłacić jedynie kwotę od 150 tys. zł, co tylko potwierdza ekskluzywny charakter tej propozycji.

Odsetki co miesiąc na koncie

W Getin Noble Banku Lokata Rentierska zakładana jest na 18 miesięcy lub 24 miesiące. Oprocentowanie wynosi odpowiednio 2,5% i 3% w skali roku.

Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, przy czym - zamiast podwyższać kapitał zgromadzony na lokacie – trafiają one automatycznie na Twoje konto osobiste. Jest to więc swoisty „czynsz” od banku za To, że przechowujesz u niego swoje środki. Co więcej, to Ty wyznaczysz konkretny dzień w miesiącu, w którym będą wypłacane odsetki.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o specyficznym produkcie, jakim jest lokata rentierska, przeczytaj ten tekst.

Ile możesz zyskać na Lokacie Rentierskiej w Noble Banku?

W poniższej tabeli prezentujemy miesięczną kwotę odsetek, jaka zostanie wypłacona, jeśli zdecydujesz się na Lokatę Rentierską w Noble Banku. Oczywiście po zakończeniu okresu oszczędzania zainwestowany kapitał wróci do Ciebie w całości z powrotem.

Zysk netto* z Lokaty Rentierskiej na 24 miesiące w Noble Banku
Kwota lokaty

Łączna kwota odsetek

otrzymana w tracie trwania lokaty

150 000 zł 7 290 zł
200 000 zł 9 720 zł
250 000 zł 12 150 zł
300 000 zł 14 580 zł
350 000 zł 17 010 zł
400 000 zł 19 440 zł
430 000 zł 20 898 zł

zysk lokata rentierska noble bank
Kliknij, aby powiększyć

Na co zwrócić uwagę?

Z propozycją związanych jest kilka istotnych kwestii. Warto je poruszyć, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty.

Czy Twoje środki będą bezpieczne?

Po pierwsze: gwarancje BFG. Noble Bank pozwala na wpłaty na Lokatę Rentierską właściwie nieograniczonych kwot (byle równych lub wyższych niż 150 tys. zł). Z drugiej strony, ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są jedynie środki do równowartości 100 tys. euro. W przypadku np. bankructwa banku (to mało prawdopodobny scenariusz, ale jednak) otrzymasz więc jedynie zwrot ok. 430 tys. zł, a środki powyżej tego progu zwyczajnie przepadną.

Dowiedz się więcej o BFG

Z tego względu, dla bezpieczeństwa, radzimy nie lokować w jednej instytucji kwot przewyższających limit środków objętych ochroną BFG. Oczywiście Noble Bank nie jest tu wyjątkiem - ta uwaga dotyczy również każdego innego banku. W celu uniknięcia ryzyka najlepszym wyjściem będzie po prostu podział majątku pomiędzy kilka instytucji.

Co się stanie, jeśli zerwiesz lokatę przed umówionym okresem?

Rezygnacja z depozytu spowoduje, że Twoje oprocentowanie spadnie do poziomu 0,1% w skali roku. W momencie rezygnacji z lokaty „kwota wypłaty zostaje pomniejszona o odsetki już wypłacone”.

Zrywanie depozytu przed terminem nie jest zatem najlepszym pomysłem, choć skutki takiego ruchu i tak będą mniej dotkliwe w przypadku zwykłej lokaty – ogromna większość tradycyjnych depozytów charakteryzuje się bowiem całkowitą utratą odsetek po ich przedterminowym zamknięciu.

Lokata Rentierska w Noble Banku jest nieodnawialna.

Jak mogę skorzystać z Lokaty Rentierskiej?

Lokatę założysz w bankowości internetowej, w oddziale lub telefonicznie.

Konto Osobiste Noble i Konto Osobiste Noble Private Banking

Pora przedstawić parametry kont osobistych, których posiadanie uprawnia do skorzystania z propozycji Lokaty Rentierskiej.

Właściwie jedyną istotną opłatą dotyczącą Konta Osobistego Noble oraz Konta Osobistego Noble Private Banking jest miesięczna opłata za prowadzenie konta. Niestety, jest ona bardzo wysoka. W przypadku pierwszego rachunku wynosi ona 50 zł, a uniknąć jej można jedynie dzięki aktywom w banku w wysokości min. 200 tys. zł lub zapewnieniu w danym miesiącu wpływów na poziomie co najmniej 10 tys. zł. Z kolei z rachunkiem dla klientów bankowości prywatnej wiąże się opłata za prowadzenie aż 250 zł, a jej uniknięcie wymaga posiadania w banku aktywów w wysokości co najmniej 1 mln zł.

Korzyści związane z posiadaniem jednego ze wspomnianych kont to m.in. bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie i szereg ekskluzywnych przywilejów. Dla przykładu, w bankowości osobistej Noble Banku możesz negocjować warunki korzystania z depozytów oraz korzystać z programu Nobile Prime (dzięki niemu masz dostęp do strefy VIP na lotniskach, ubezpieczeń i zniżek). Z kolei klienci bankowości prywatnej mogą oprócz tego liczyć na wsparcie osobistego doradcy oraz na pełną obsługę w zakresie zarządzania majątkiem.

Lider wśród lokat rentierskich

W kategorii lokat rentierskich propozycja Noble Banku jest jedną z najlepszych na rynku. Z wypracowanych odsetek będziesz mógł korzystać na bieżąco, ponieważ bank będzie je wypłacał na Twoje konto osobiste każdego miesiąca w wybranym przez Ciebie dniu.

Z drugiej strony, posiadanie wspomnianego rachunku osobistego może stanowić pewien problem. Bardzo wysokiej opłaty za jego prowadzenie można co prawda uniknąć, ale wymaga to ponadprzeciętnie wysokich dochodów/aktywów. Również konieczność wpłaty co najmniej 150 tys. zł wskazuje, że z Lokaty Rentierskiej w Noble Banku skorzystają raczej zamożniejsi klienci.

Jeśli nie jesteś milionerem, a mimo to interesuje Cię ten nieszablonowy produkt, możesz skorzystać z konkurencyjnych ofert. Część lokat rentierskich otworzysz, posiadając kapitał początkowy na poziomie 5-10 tys. zł. Nie każda wymaga również zakładania konta, a jeśli nawet, to oferowane rachunki są zwyczajnie tańsze niż w Noble Banku.

Jeszcze raz zachęcamy Cię do zapoznania się z artykułem o lokatach rentierskich. Na samym końcu umieściliśmy ranking tego typu ofert, który z pewnością okaże się pomocny.

Ocena redakcji:

Zalety

Wady

  • wysoka minimalna kwota lokaty
  • konieczność posiadania konta osobistego

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

Noble Bank jest marką Getin Noble Banku, związaną z bankowością prywatną. Instytucja obsługuje zamożnych klientów, zapewniając im najwyższą jakość usług. Depozyty Noble Banku to m.in. lokaty na nowe środki, w walutach obcych, natomiast lokata rentierska należy do najlepszych tego typu depozytów na rynku.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze