My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Lokata Sierpniowa w Expander - 5,1%, na 1 Miesiąc

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
Lokata Sierpniowa w Expander - 5,1%, na 1 Miesiąc

Dziś w ofercie firmy doradztwa finansowego Expander Advisors pojawiła się atrakcyjnie oprocentowana Lokata Sierpniowa.

Oprocentowanie 5,1% w skali roku, miesięczny okres deponowania środków, gwarancje BFG i brak haczyków sprawiają, że to obecnie najlepsza oferta wśród lokat krótkoterminowych na rynku. Warto się nią bliżej zainteresować.

Kategoria lokat na 1 i 2 miesiące jest dość specyficzna. W ostatnim czasie trudno znaleźć wśród takich produktów nowe oferty z wysokim oprocentowaniem. Ostatnio pojawiła się wprawdzie Ekolokata Powitalna na 4% w Bossa Banku, jednak wymagała ona założenia rachunku osobistego.

Lokata Sierpniowa w Expanderze oferuje mocne 5,1% na miesiąc bez konieczności zawierania umów o dodatkowe produkty. Produkt dostępny jest dla nowych klientów doradcy finansowego, którzy w okresie promocji, która trwa od dziś (19 sierpnia) do 1 września 2014 r., złożą wniosek o lokatę, oświadczenie o przystąpieniu do promocji oraz opłacą lokatę.

Parametry Lokaty Sierpniowej

Przyjrzyjmy się, jak wyglądają parametry promocyjnego depozytu w Expanderze:

  • formalnie lokata zakładana jest w Meritum Banku. Środki wpłacone na lokatę są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 tys. EUR;
  • lokata skierowana jest do nowych klientów, którzy nie korzystali wcześniej z usług doradcy finansowego Expander;
  • oprocentowanie nominalne lokaty wynosi 5,1% brutto w skali roku – wynika z tego, że oprocentowanie netto (po uwzględnieniu podatku Belki) wynosi ok. 4,13%;
  • okres umowny lokaty to 1 miesiąc, w związku z czym po tym czasie zyskasz ok. 0,34% (4,13/12);
  • kwota minimalna lokaty to 30 000 zł, a maksymalna 50 000 zł - wpłacając minimalną kwotę, zyskasz po opodatkowaniu 103,27 zł odsetek, natomiast lokując 50 000 zł, otrzymasz ok. 172 zł zysku (już po odliczeniu podatku Belki);
  • kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego;
  • lokata ma charakter nieodnawialny;
  • możesz założyć tylko jedną Lokatę Sierpniową;
  • lokatę zakładasz w oddziale Expandera.

Nowa lokata krótkoterminowa na rynku depozytów może zaskakiwać. Średnie oprocentowanie produktów tej kategorii oscyluje ok. 3,5%, dlatego 5,1% na miesiąc może skusić klientów, posiadających większe oszczędności. Istotne jest również, że Lokata Sierpniowa nie wymaga zakładania rachunku osobistego czy też korzystania z innych produktów finansowych, dzięki czemu nie musimy na dłużej wiązać się z doradcą finansowym (choć to zależy również od naszej silnej woli, ponieważ doradcy posiadają dar przekonywania). Oferta jest aktualna tylko do 1 września, dlatego jeśli poszukujesz korzystnego miesięcznego depozytu, warto zastanowić się nad lokatą w Expanderze.

Ocena redakcji:

Przeczytaj także

Komentarze