My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata Skarbonka została wycofana z oferty Idea Banku 18 grudnia 2018 r.

Ocena redakcji:

2,8% na lokacie Skarbonka w Idea Banku bez konieczności posiadania konta

Redakcja
Redakcja
Tworzymy zespół ekonomistów i redaktorów, których łączy pasja do finansów. Nasza misja: propagujemy świadome „bankowanie” i pomagamy w efektywnym oszczędzaniu.
2,8% na lokacie Skarbonka w Idea Banku bez konieczności posiadania konta
Źródło: strona Idea Banku

Idea Bank lubi wracać do swoich sprawdzonych pomysłów. Tym razem poszukiwacze dobrych okazji do oszczędzania mogą ponownie skorzystać z Lokaty SKARBONKA, na której uzyskają oprocentowanie na poziomie 2,8% dla środków nawet do 1 mln zł. Choć depozyt zakładany jest tylko na miesiąc, nadal jest to jedna z lepszych ofert na rynku.

Osoby poszukujące opłacalnych możliwości oszczędzania pewnie już przyzwyczaiły się do tego, że ciekawe oferty lokat zazwyczaj obwarowane są wieloma wymogami dla klienta. W przypadku Lokaty SKARBONKA sytuacja przedstawia się zgoła inaczej: depozyt możesz założyć bez otwierania konta, nie musisz też być nowym klientem Idea Banku ani spełniać żadnych dodatkowych warunków. Nieistotne też jest, czy deponujesz nowe czy obecne środki.

Zazwyczaj jednak Idea Bank udostępnia takie oferty w formie krótkich edycji, prawdopodobnie warto więc szybko rozważyć potencjalne za i przeciw.

Co wyróżnia Lokatę SKARBONKA?

Lokując swoje oszczędności na Lokacie SKARBONKA możesz zyskać 2,80% w skali roku. Depozyt zakładany jest tylko na 1 miesiąc, ale za to możesz na niego wpłacić kwotę od 500 zł aż do 1 mln zł. Lokata otwierana jest wyłącznie za pomocą strony internetowej banku, bankowości internetowej lub mobilnej, lecz nie musisz być klientem Idea Banku ani korzystać z jakichkolwiek innych jego produktów.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zakładać depozyt na zaledwie jeden miesiąc, możesz spojrzeć na Lokatę SKARBONKA jako okazję dającą Ci więcej czasu na znalezienie kolejnej intratnej możliwości oszczędzania – przy jednoczesnym zarabianiu na relatywnie wysokich odsetkach. Oprocentowanie na poziomie 2,8% w skali roku jest bowiem jednym z lepszych na rynku.

Ile można zarobić na Lokacie SKARBONKA?

W poniższej tabeli przedstawiliśmy, jaki zysk netto (po zaokrągleniu) osiągniesz z Lokaty SKARBONKA w zależności od zdeponowanej kwoty:

Zysk* z Lokaty SKARBONKA
Inwestowana kwota Zysk z Lokaty SKARBONKA
1 000 zł 2 zł
5 000 zł 9 zł
10 000 zł 19 zł
25 000 zł 47 zł
50 000 zł 95 zł
100 000 zł 189 zł
200 000 zł 378 zł
300 000 zł 567 zł
400 000 zł 756 zł
430 000 zł 813 zł
500 000 zł** 945 zł
750 000 zł** 1 418 zł
1 000 000 zł** 1 890 zł

Zysk z Lokaty Skarbonka Idea Banku
Kliknij, aby powiększyć

O czym warto pamiętać?

Po pierwsze o tym, że zrywanie tej lokaty nie za bardzo się opłaca. Pamiętaj, że jeżeli uczynisz to przed terminem jej zapadalności, to stracisz wszystkie odsetki. 

Po drugie, Lokata SKARBONKA jest depozytem odnawialnym. Po upływie miesiąca Twoje środki będą podlegały oprocentowaniu wg poziomu oprocentowania kwartalnej Lokaty Standardowej. Możesz jednak zastrzec, że życzysz sobie wariant nieodnawialny - w tym celu powinieneś albo udać się do oddziału banku albo skontaktować się z infolinią jeszcze w trakcie trwania lokaty. Niestety, nie możesz zmienić wariantu lokaty za pomocą bankowości internetowej czy mobilnej.

Gwarancje BFG

Bankowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja stojąca na straży Twoich oszczędności. W razie bankructwa któregoś z banków BFG wypłaci Ci ulokowane środki do kwoty 100 000 euro, czyli ok. 430 000 zł. I choć upadek jakiegokolwiek banku komercyjnego w Polsce jest bardzo mało prawdopodobny, powierzając swoje pieniądze instytucji bankowej, powinieneś mieć świadomość, że powyżej wspomnianej kwoty nie są już one objęte gwarancjami.

Dla nowych klientów: Lokata Happy na 4%

A jeżeli nigdy nie korzystałeś z jakiegokolwiek produktu Idea Banku lub Lion's Banku (np. konta, karty kredytowej czy innej lokaty), możesz rozważyć założenie Lokaty Happy. Depozyt wyróżnia się oprocentowaniem na poziomie 4,00% w skali roku dla środków od 500 zł do 20 000 zł. Czas trwania lokaty to 3 miesiące. Alternatywnie możesz też skorzystać z kwartalnej Lokaty Happy PRO, gdzie zainwestowane środki w wysokości 20 000 zł do 100 000 zł pracują na 3% w skali roku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • wysokie oprocentowanie
  • szeroki zakres kwot jakie można wpłacić na lokatę (od 500 zł do 1 mln zł)

Wady

  • utrata całości odsetek przy zerwaniu lokaty

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin lokaty
  2. Strona internetowa Lokaty Skarbonka

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze