My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

200 zł premii za założenie Lokaty Standard w Toyota Banku (efektywny zysk nawet 8,4%)

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
200 zł premii za założenie Lokaty Standard w Toyota Banku (efektywny zysk nawet 8,4%)
Źródło: strona promocji

Po kilkunastu dniach przerwy Toyota Bank powraca do promowania swoich lokat premią gotówkową. Tym razem akcja specjalna dotyczy 6-miesięcznej Lokaty Standard ze stawką 7,4%. Założenie takiego depozytu na kwotę min. 40 000 zł i utrzymanie go przynajmniej przez 120 dni oznacza otrzymanie od banku premii w wysokości 200 zł.

Szczegóły lokaty

Toyota Bank ma własny pomysł na promowanie depozytów ze swojej oferty - nie ściga się z konkurencją na wysokość ich oprocentowania, lecz co pewien czas zachęca do skorzystania z oferowanych lokat premiami gotówkowymi. To sprawdzone rozwiązanie, po które bank sięgał w przeszłości wielokrotnie. Co ciekawe, do zdobycia premii nie jest konieczne utrzymanie lokaty do końca umowy, wystarczy posiadanie jej przez liczbę dni określoną w regulaminie akcji specjalnej. Co prawda przedterminowe zerwanie umowy pozbawi Cię odsetek, ale obiecana premia zostanie wypłacona.

Dla kogo jest ta oferta?

Oferta skierowana jest do nowych i obecnych klientów Toyota Banku będących osobami fizycznymi z pełną zdolnością do czynności prawnych zamieszkałych na terenie Polski. W przypadku obecnych klientów wymagane jest posiadanie w tym banku konta osobistego lub lokaty.

Uwaga: nie możesz skorzystać z tej oferty, jeśli osiągnąłeś limit lokat tego typu określony w Tabeli Oprocentowania. Zgodnie z nią możliwe jest założenie maksymalnie 10 Lokat Standard, każdy z nich na kwotę od 2000 do 40 000 zł. Przy czym w ramach promocji minimalna łączna kwota Lokat Standard musi wynosić tyle, co górna granica pojedynczego depozytu, czyli 40 000 zł.

Nowi klienci nie mają obowiązku posiadania ROR-u w Toyota Banku, wystarczy, że założą lokatę objętą promocją. Dzięki wprowadzonym w ostatnim czasie usprawnieniom proces ten można w całości przeprowadzić online.

Lokata Standard 6 miesięcy

Lokata Standard oferowana jest w różnych wariantach czasowych, od 1 do 36 miesięcy, ale promocją objęty jest tylko jeden jej rodzaj - ten, w którym powierzasz bankowi pieniądze na 6 miesięcy. Standardowe oprocentowanie wynosi 7,4%. Regulamin promocji nie stawia dodatkowych obostrzeń ponad te, które standardowo związane są z tego typu depozytem.

Co zrobić, by zasłużyć na premię?

Toyota Bank nie oczekuje nadzwyczajnych działań, by móc wypłacić 200 zł premii gotówkowej. Postawił jednak jeden dość uciążliwy warunek, którego spełnienie dla części osób może nie być opłacalne.

 1. Do 31 marca 2023 r. wypełnij formularz na stronie internetowej Toyota Banku.
 2. Sprawdź, czy posiadasz wymagane zgody marketingowe, czyli czy wyraziłeś zgodę na otrzymywanie od banku informacji handlowych oraz materiałów marketingowych dotyczących jego produktów i usług za pomocą telefonu i w formie elektronicznej
 3. Także do 31 marca 2023 r.
  • jeśli jesteś już klientem tego banku, zaloguj się do bankowości internetowej i załóż lokatę;
  • nie będąc jeszcze klientem Toyota Banku, złóż wniosek o depozyt na stronie akcji specjalnej.

   Promocją zostaną objęte tylko te lokaty, których założenie zwiększy saldo Twoich środków na kontach i lokatach w Toyota Banku określone 12 lutego 2023 r. Krótko mówiąc, chcąc wziąć udział w promocji, musisz przelać nowe środki ze swojego rachunku w innym banku.
 4. Utrzymaj saldo środków z 12 lutego 2023 r. i/lub założony depozyt przez minimum 120 dni.
 5. Bez względu na to, ile Lokat Standard założysz, otrzymasz tylko jedną premię w wysokości 200 zł. Bank przekaże ją do 11 sierpnia 2023 r. Pieniądze trafią na konto osobiste w Toyota Banku (w przypadku, gdy jesteś jego klientem) lub na konto, z którego lokata została zasilona (dotyczy osób, które nie mają ROR-u w tym banku). Oczywiście pod warunkiem, że rachunek będzie aktywny w chwili przekazywania nagrody.

Możesz założyć jedną lub kilka (maksymalnie 10) 6-miesięcznych Lokat Standard, ale ich łączna kwota musi wynosić min. 40 000 zł.

Obecni klienci Toyota Banku muszą spełnić oba warunki z punktu 4., natomiast nowi tylko ten drugi mówiący o utrzymaniu promocyjnego depozytu przez min. 120 dni.

Ile zyskasz, uczestnicząc w promocji?

Każdy oszczędzający chce pomnażać swoje pieniądze, więc spójrzmy, ile zyskasz, uczestnicząc w tej promocji.

Zysk* z Lokaty Standard 6 miesięcy z premią gotówkową
Kwota Lokaty Odsetki po opodatkowaniu Odsetki po opodatkowaniu i premia Oprocentowanie efektywne
40 000 zł 1 189 zł 1 389 zł 8,41%
50 000 zł 1 486 zł 1 686 zł 8,21%
75 000 zł 2 229 zł 2 429 zł 7,94%
100 000 zł 2 972 zł 3 172 zł 7,80%
150 000 zł 4 459 zł 4 659 zł 7,67%
200 000 zł 5 945 zł 6 145 zł 7,60%
250 000 zł 7 431 zł 7 631 zł 7,56%
300 000 zł 8 917 zł 9 117 zł 7,53%
350 000 zł 10 403 zł 10 603 zł 7,52%
400 000 zł 11 889 zł 12 089 zł 7,50%

Łatwo zauważyć, że efektywne oprocentowanie wiąże się z kwotą wpłaconą na Lokatę Standard 6 miesięcy. Im jest ona mniejsza, tym oprocentowanie wyższe, bo większe znaczenie ma wypłacona przez bank premia gotówkowa.

Bardzo ważne informacje

Zwróć uwagę, że bank wymaga od swoich obecnych klientów nie tylko utrzymania założonej lokaty przez min. 120 dni, ale i tego, by w tym okresie nie zmniejszyło się saldo środków, które posiadali w Toyota Banku 12 lutego 2023 r. Jeśli miałeś w nim we wskazanym dniu niewiele pieniędzy, ten warunek nie ma większego znaczenia. Po prostu musisz przypilnować, by został on spełniony.

Gorzej, gdy we wskazanej dacie posiadałeś w Toyota Banku większą kwotę, np. na założonej wcześniej lokacie lub koncie oszczędnościowym. W tej sytuacji nie możesz z niej skorzystać przez 120 dni od założenia promocyjnej Lokaty Standard, bo stracisz prawo do premii gotówkowej. To warunek szczególnie niekorzystny dla osób, którym dotychczasowe lokaty skończą się (skończyły się) wkrótce po 12 lutego. W takiej sytuacji trzeba się zastanowić, czy oferta depozytowa Toyota Banku w stosunku do konkurencji jest na tyle atrakcyjna, że zdobycie 200 zł wyrówna nam ewentualną różnicę w stosunku do wyższego oprocentowania w innym banku.

W regulaminie znajduje się zapis mówiący, że gdyby w trakcie trwania lokat saldo Twoich środków w Toyota Banku zmniejszyło się o 2000 zł lub więcej (np. w związku z wykonanymi przelewami czy płatnościami kartą), to w ciągu 5 dni roboczych musisz je uzupełnić przynajmniej do stanu z 12 lutego 2023 r. Gdybyś o tym zapomniał, to bank nie wypłaci Ci premii.

Sugerujemy, byś podzielił swoje oszczędności na kilka lokat. Gdybyś był zmuszony do sięgnięcia po pieniądze, zerwiesz tylko te depozyty, które pozwolą Ci uzyskać potrzebną kwotę, a pozostałe będą pracowały dalej. Za te zerwane nie otrzymasz żadnych odsetek. Za pozostałe otrzymasz odsetki i premię, o ile ich łączna wartość będzie wynosiła min. 40 000 zł i utrzymasz je przynajmniej przez 120 dni.

Po tym okresie będziesz mógł swobodniej dysponować pieniędzmi. Odpadnie wymóg utrzymania salda z 12 lutego, a po zerwaniu depozytu nie dostaniesz odsetek, ale premia gotówkowa zostanie Ci wypłacona.

Nasza ocena

Oprocentowanie Lokaty Standard 6 miesięcy wynikające z Tabeli oprocentowania, czyli 7,40% w skali roku, jest całkiem przyzwoite jak na obecne warunki rynkowe. Jego ocenę dodatkowo podnosi premia gotówkowa w wysokości 200 zł, którą możesz uzyskać, uczestnicząc w opisywanej promocji. Uczulamy przy tym obecnych klientów Toyota Banku na wymóg utrzymania odpowiedniego salda środków przez min. 120 dni i raz jeszcze podkreślamy, że dotyczy on nie tylko samej lokaty, ale i stanu rachunków oraz lokat z 12 lutego 2023 r.

Patrząc na aktualną tendencję rynkową - spadające stopniowo oprocentowanie depozytów - oferta Toyota Banku może zyskiwać na wartości, gdyż pozwala na zdeponowanie pieniędzy na atrakcyjnych warunkach na dość długi okres, czyli 6 miesięcy.

Ocena redakcji:

Zalety

 • atrakcyjna premia gotówkowa
 • dostępność dla nowych i obecnych klientów
 • wysoka kwota maksymalna

Wady

 • dość wysoka kwota minimalna
 • konieczność utrzymania odpowiedniego salda środków przez min. 120 dni od założenia lokaty

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin akcji promocyjnej "Lokata Standard z premią"

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze