My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokata została wycofana z oferty banku
Ocena redakcji:

0,1% na Lokacie Standardowej w Idea Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
0,1% na Lokacie Standardowej w Idea Banku

Jeszcze do niedawna Lokata Standardowa w Idea Banku była prawdopodobnie najgorszym depozytem terminowym na polskim rynku, oferującym odsetki na poziomie….0,01%. Obecnie nie jest już aż tak źle, niemniej aktualna stawka nie wyróżnia się na tle innych depozytów.

Aktualnie oprocentowanie Lokaty Standardowej wynosi 0,1% w skali roku.

Lokata tylko przez telefon

Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, jedyną możliwością złożenia wniosku o otwarcie Lokaty Standardowej jest kontakt z infolinią. Tak złożony wniosek jest ważny przez 5 dni – do tego czasu powinniśmy dokonać wpłaty na wskazany w nim rachunek bankowy (potwierdzenie przyjęcia wniosku otrzymamy drogą mailową). Klient zainteresowany Lokatą Standardową może wybrać jeden z trzech jej wariantów:

  • 3-miesięczny,
  • 6-miesięczny,
  • 12-miesięczny,
  • 2-letni,
  • 3-letni.

Oprocentowanie każdego z nich wyniesie 0,1%. Maksymalna kwota lokaty to 1 mln zł. Ciekawostką jest natomiast to, że minimum wymagane do jej otwarcia to zaledwie….1 grosz. Lokata cechuje się domyślnie aktywną odnawialnością. Oznacza to, że po jej zakończeniu Twoje pieniądze zostaną ulokowane ponownie na ten sam okres. Przykładowo – jeśli do tej pory korzystałeś z 3-miesięcznego wariantu lokaty, także i tym razem lokata będzie otwarta na okres jednego kwartału.

Podstawa oprocentowania dla zakończonych lokat

Lokata Standardowa pełni również funkcję lokaty referencyjnej dla innych depozytów odnawianych przez Idea Bank. Innymi słowy – wszystkie zakończone lokaty mające aktywną opcję odnawialności, otwierane są na warunkach Lokaty Standardowej. Przykładowo – jeśli skończysz oszczędzać na Lokacie Beztroskiej (przeczytaj analizę lokaty), Twoje pieniądze zostaną ponownie ulokowane, tyle że tym razem na warunkach Lokaty Standardowej.

Gwarancje BFG

Lokata Standardowa podobnie jak wszystkie inne depozyty terminowe w Idea Banku objęta jest 100% gwarancjami ze strony BFG. Kwota gwarancji to aż 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł). Więcej informacji na temat bezpieczeństwa depozytów bankowych znajdziesz tutaj). A jeśli chcesz poznać nasze zdanie na temat bezpieczeństwa depozytów w Idea Banku, przeczytaj ten artykuł.

Sprawdź inne lokaty oferowane przez Idea Bank:

Ranking lokat Idea Bank

Ocena redakcji:

Zalety

  • Dowolność deponowanych kwot (od 0,01 zł do 1 mln zł).
  • Brak konieczności posiadania konta osobistego.

Wady

  • Lokata dostępna wyłącznie na infolinii banku.

Przydatne dokumenty

  1. 2020-11/idea-bank-tab-oproc-lok-os-fiz-6-11.pdf

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze