My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Nawet 7,5% zysku na Lokacie standardowej w Inbanku (bez konta!)

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Nawet 7,5% zysku na Lokacie standardowej w Inbanku (bez konta!)
Źródło: strona Inbanku

Estoński Inbank zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Trudno się dziwić – jego atutem jest Lokata standardowa z oprocentowaniem nawet 7,5% w wariancie 3- i 6-miesięcznym, co w obecnej sytuacji rynkowej jest atrakcyjną stawką. Jakby tego było mało, lokatę założymy bez konieczności posiadania jakichkolwiek innych produktów. Aby zacząć oszczędzać w Inbanku, wystarczy posiadać do ulokowania 1000 zł.

Jeśli szukasz oferty oferującej atrakcyjne rynkowo oprocentowanie, to Lokata standardowa w Inbanku będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Zakładając depozyt na 3 miesiące lub pół roku, zyskasz stawkę w wysokości 7,50%, a na 12 miesięcy: 7,0% w skali roku.

Poniżej prezentujemy wszystkie warianty Lokaty standardowej wraz z oferowanym oprocentowaniem:

 • 5 lat – 3,5%;
 • 4 lata – 3,5%;
 • 3 lata – 3,5%;
 • 2 lata – 4,0%;
 • 12 miesięcy – 7,0%;
 • 6 miesięcy – 7,5%;
 • 3 miesiące 7,5%;
 • 1 miesiąc – 6,5%.

Elastyczność i brak „haczyków”

Osoby zainteresowane założeniem Lokaty standardowej będą potrzebowały do tego zaledwie 1 tys. zł. Maksymalna kwota pojedynczego depozytu wynosi 50 tys. zł. A co zrobić, jeśli posiadamy większą sumę oszczędności, którą chcielibyśmy powierzyć Inbankowi? W takim przypadku wystarczy... założyć następną Lokatę standardową. Zgodnie z obowiązującym regulaminem, każda osoba może założyć dowolną liczbę depozytów; jedyne ograniczenie to maksymalna kwota wszystkich posiadanych lokat, która wynosi 1 mln zł.

Lokatę standardową otworzymy w bardzo wygodny sposób drogą elektroniczną. Ofertę Inbanku charakteryzuje całkowity brak „haczyków”. W praktyce oznacza to brak konieczności zakładania konta osobistego czy podpisywania innych umów produktowych, np. o pożyczkę. Deponowanie oszczędności na Lokacie standardowej cechuje więc maksimum prostoty.

Premia za systematyczność

Na atrakcyjnym oprocentowaniu, wysokiej elastyczności oraz na braku „haczyków” plusy Lokaty standardowej się jednak nie kończą. Dodatkowym atutem jest bonus w wysokości 0,1 p.p. dla lokat, które zostaną automatycznie odnowione (opcję automatycznego odnowienia ustawisz podczas otwierania swojego pierwszego depozytu).

Przykładowo – wybierając 3-miesięczny wariant Lokaty standardowej, możesz liczyć na zysk w wysokości 7,5% w skali roku, ale gdy po upływie kwartału dojdzie do jej automatycznego odnowienia, wówczas oferowane oprocentowanie zwiększy się do 7,6%.

Bezpieczeństwo lokaty

Mimo że Inbank nie podlega bezpośrednio Komisji Nadzoru Finansowego ani Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, to oszczędzanie w nim jest bardzo bezpieczne. Wszystko dzięki gwarancjom ze strony estońskiego funduszu Tagatisfond. W razie mało prawdopodobnej upadłości banku, fundusz zwróci klientom ich pieniądze do równowartości 100 tys. euro. W praktyce bezpieczeństwo lokat w Inbanku nie różni się więc niczym od tych zakładanych w polskich bankach.

Jedyna różnica polega na tym, że w razie ewentualnego bankructwa Inbanku procedura odzyskania pieniędzy może potrwać dłużej niż w przypadku polskich banków.

Z estońskim Funduszem Gwarancyjnym można skontaktować się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Tagatisfond w języku estońskim, angielskim i rosyjskim.

Ile można zarobić na Lokacie standardowej?

W poniższej tabeli prezentujemy wyliczenia zysku dla przykładowych kwot i wariantów Lokaty standardowej. Podane kwoty są wartościami netto (uwzględniają już podatek „Belki”).

Zysk* z Lokaty Standardowej Inbanku
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-miesięcznej Odsetki z lokaty 6-miesięcznej Odsetki z lokaty 12-miesięcznej
1 000 zł 15 zł 30 zł 57 zł
2 500 zł 37 zł 75 zł 142 zł
5 000 zł 75 zł 151 zł 283 zł
10 000 zł 150 zł 301 zł 567 zł
15 000 zł 225 zł 452 zł 850 zł
20 000 zł 300 zł 603 zł 1 134 zł
25 000 zł 374 zł 753 zł 1 417 zł
30 000 zł 449 zł 904 zł 1 701 zł
40 000 zł 599 zł 1 205 zł 2 268 zł
50 000 zł 749 zł 1 506 zł 2 835 zł

Zysk z Lokaty standardowej w Inbanku
Kliknij, aby powiększyć

Bezpiecznie i efektywnie

Lokata standardowa to obowiązkowa pozycja dla wszystkich osób szukających atrakcyjnego, pewnego depozytu. Oprocentowanie na poziomie 7,5% w przypadku wariantu kwartalnego i półrocznego oraz 7% dla rocznego to solidna stawka. Mówiąc wprost: żal nie skorzystać.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Wysokie oprocentowanie lokaty.
 • Brak konieczności posiadania konta.
 • Lokata łatwo dostępna przez Internet.
 • Szerokie spektrum kwot, które możemy zainwestować.

Wady

 • W razie ewentualnego bankructwa Inbanku procedura odzyskania pieniędzy może potrwać dłużej niż w przypadku polskich banków.

Przydatne dokumenty

 1. Tabela oprocentowania

O banku

Inbank jest bankiem z Estonii, którego usługi dostępne są dla klientów na 8 europejskich rynkach (Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Niemcy, Austria, Francja, Holandia). Bank działa online i oferuje polskim klientom: pożyczki, kredyty i lokaty.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze