My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

4 listopada Bank Millennium podwyższył oprocentowanie lokaty do 7%.

Ocena redakcji:

7% na 1-miesięcznej Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
7% na 1-miesięcznej Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium
Źródło: strona Banku Millennium

Chyba każdy lubi otrzymywać prezenty. Ten przygotowany przez Bank Millennium jest całkiem okazały i wręcz wypada z niego skorzystać. Chodzi o 1-miesięczną Lokatę Urodzinową z oprocentowaniem 7%, którą możesz założyć tylko przez 30 dni po dacie swoich urodzin. Do jej uruchomienia konieczne jest posiadanie konta osobistego w Banku Millennium.

Banki wynajdują różne preteksty, by podnieść oprocentowanie oferowanych depozytów. Ten wymyślony przez Bank Millennium wydaje nam się wyjątkowo miły i właściwy. Jubilat musi tylko pamiętać, by go odebrać.

Obchodzisz urodziny – otrzymujesz wyższe oprocentowanie

Skorzystanie z propozycji Banku Millennium nie wymaga wiele zachodu, nie trzeba w jakiś specjalny sposób udowadniać, że akurat miało się urodziny. Bank to doskonale wie, wszak posiada Twój numer Pesel, w którym „ukryta” jest data urodzenia.

Prezent, jaki Bank Millennium przygotował dla Ciebie, to możliwość założenia 1-miesięcznej lokaty oprocentowanej 7% w skali roku. Możesz na nią wpłacić od 1000 do 25 000 zł.

Spójrzmy więc, jakie będą Twoje zyski przy różnych kwotach.

Zysk* z Lokaty Urodzinowej w Banku Millennium
Kwota lokaty Odsetki po opodatkowaniu
1 000 zł 5 zł
2 500 zł 12 zł
5 000 zł 23 zł
7 500 zł 35 zł
10 000 zł 47 zł
12 500 zł 58 zł
15 000 zł 70 zł
17 500 zł 82 zł
20 000 zł 93 zł
25 000 zł 117 zł

Zysk z Lokaty Urodzinowej w Banku Millennium
Kliknij, aby powiększyć

Jak odebrać prezent?

Twoja rola sprowadza się do prostego działania, które pozwoli Ci odebrać upominek. Musisz je podjąć najpóźniej w ciągu 30 dni po dacie Twoich urodzin.

Sposób nr 1

Zaloguj się do aplikacji mobilnej Banku Millennium i w menu wybierz:

  • Oferta dla Ciebie – Oszczędności – Lokaty lub
  • Moje finanse – Oszczędności i inwestycje – Nowa lokata

Zdecyduj się na Lokatę Urodzinową i wpisz kwotę, jaką chcesz ulokować.

Sposób nr 2

Drugi sposób też wymaga zalogowania się do aplikacji mobilnej. Zachęcamy do jego przetestowania, gdyż jego znajomość może się przydać w przyszłości.

W menu wybierz Oferta dla Ciebie – Oszczędności – Rozszerzona rzeczywistość i skieruj telefon na zdjęcie tortu widoczne na stronie Banku Millennium. Dalej postępuj zgodnie z informacjami, jakie będą się pojawiały.

Dodatkowe informacje

Każdy jubilat może założyć tylko jedną Lokatę Urodzinową. Z oferty skorzystać mogą także współposiadacze rachunków w Banku Millennium. Powinieneś też wiedzieć, że „rozszerzona rzeczywistość” dostępna jest tylko w najnowszych wersjach aplikacji mobilnych zainstalowanych na telefonach z systemem iOS (od wersji 4.3.0 wzwyż) i Android (od 5.0 w górę).

Mija miesiąc i co dalej?

Po miesiącu pieniądze wrócą na Twoje konto, gdyż lokata jest nieodnawialna. Jeśli przy zakładaniu Lokaty Urodzinowej przetestowałeś sposób nr 2, to zdobytą umiejętność możesz wykorzystać przy zakładaniu Lokaty Mobilnej. Po dotarciu do „rozszerzonej rzeczywistości” wg powyższych wskazówek będziesz musiał skierować telefon na obrazek na tej stronie.

Oprocentowanie Lokaty Mobilnej wynosi:

Konto Millennium 360°

Lokata Urodzinowa dostępna jest tylko dla klientów Banku Millennium. Wymagany jest odpowiedni staż w tej „roli”, by zasłużyć na prezent. Na szczęście bardzo krótki. Wystarczy, że zostaniesz klientem Banku Millennium najpóźniej 4 dni przed urodzinami.

Konto Millennium 360° prowadzone jest bezpłatnie. Karta debetowa kosztuje 11 zł, ale bank nie pobierze opłaty, jeśli w poprzednim miesiącu wykonasz min. 5 transakcji wydaną do rachunku kartą lub Blikiem. Takie same zadanie trzeba wypełnić, by uniknąć prowizji za wypłaty z bankomatów na całym świecie. Przez pierwsze dwa miesiące (ten, w którym założyłeś rachunek i w następnym) nie jest sprawdzane wypełnienie tych warunków.

Ciesz się prezentem

Zgodzisz się chyba z nami, że Lokata Urodzinowa to miły prezent. Może mało „wypasiony”, bo maksymalny zysk to zaledwie 100 zł, ale przecież „liczy się gest”. Na dodatek, jeśli nie jesteś jeszcze klientem Banku Millennium, możesz otworzyć Konto Millennium 360° i otrzymać tym samym naprawdę dobre konto osobiste.

Gdyby tak bank jeszcze składał życzenia sms-em i przy okazji przypominał o tym upominku… Byłoby jeszcze milej. Nie ma jednak co narzekać. Prezent to prezent i wypada się z niego cieszyć.

Ocena redakcji:

Zalety

  • atrakcyjne oprocentowanie

Wady

  • możliwość założenia tylko maksymalnie 30 dni po dacie swoich urodzin

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

Bank Millennium początkowo zajmował się obsługą klientów korporacyjnych, jednak z biegiem lat jego oferta bardzo się poszerzyła i obecnie mogą z niej skorzystać wszyscy klienci. Propozycje oszczędnościowe Millennium często są konkurencyjne i warte uwagi. Działalność banku wyraża się w motcie "Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze