My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lion's Bank wycofał Lokatę Welcome z oferty 7 grudnia 2018 r.

Ocena redakcji:

Do 4,0% na Lokacie Welcome w Lion’s Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Do 4,0% na Lokacie Welcome w Lion’s Banku
Źródło: strona Lion's banku

Lokata Welcome to ścisła rynkowa czołówka, jeśli chodzi o depozyty oferowane przez polskie banki. Jeśli zdecydujesz się na jego otwarcie, możesz liczyć na oprocentowanie wynoszące nawet 4%. Co istotne, założenie lokaty nie wymaga od Ciebie posiadania rachunku osobistego ani innego produktu finansowego. Z oferty skorzystają jednak wyłącznie te osoby, które do tej pory nie były klientami Lion’s Banku ani Idea Banku.

Przyglądając się strategii Lion’s Banku widzimy, że powoli stara się on zerwać z opinią banku obsługującego wyłącznie zamożnych klientów. Jednym z tego symptomów jest zmiana parametrów 3-miesięcznej Lokaty Welcome. Do tej pory do jej otwarcia potrzebne było przynajmniej 100 tys. zł wolnych oszczędności, a żeby uzyskać maksymalne możliwe oprocentowanie wymagany był wkład co najmniej 350 tys. zł. Od początku sierpnia 2018 roku z oferty skorzystają nawet te osoby, które dysponują kapitałem w wysokości….500 zł. Jednocześnie zmianie uległa maksymalna kwota, jaką można w ten sposób zainwestować. Obecnie jest to zaledwie 100 tys. zł.

Oprocentowanie Lokaty Welcome

Oprocentowanie lokaty oferowanej przez Lion’s Bank uzależnione jest od zdeponowanej kwoty. W przypadku wpłat w wysokości od 500 zł do 20 tys. zł jest to aż 4% w skali roku. Jeśli natomiast na lokatę przelejesz od 20 tys. zł do 100 tys. zł, wówczas będziesz mógł cieszyć się oprocentowaniem w wysokości 3,0%.

Lokata tylko dla nowych klientów

Lokata Welcome skierowana jest wyłącznie do osób, które do tej pory nie korzystały z usług Lion’s Banku ani Idea Banku. Jeśli natomiast już jesteś lub byłeś klientem jednego z wymienionych banków, nic nie stoi na przeszkodzi, abyś skorzystał z innych oferowanych lokat. Tutaj szczególnie atrakcyjnie prezentuje się 6-miesięczna Lokata DESIRE, pozwalająca zarobić aż 3,00% w skali roku. Do jej otwarcia potrzebne będzie Ci minimum 10 tys. zł, a maksimum jakie możesz wpłacić to aż 1 mln zł.

Warunki otwarcia, zerwania i odnowienia lokaty

Lokatę Welcome założysz wyłącznie podczas wizyty w oddziale Lion’s Banku. Listę dostępnych placówek znajdziesz tutaj.

Powinieneś też wiedzieć, że jeśli zerwiesz lokatę przez datą jej zakończenia, nie otrzymasz jakichkolwiek odsetek. Warto też, abyś zapisał, kiedy dokładnie się ona kończy. Depozyt ma bowiem charakter odnawialny, przy czym odnowienie następuje na warunkach Lokaty Bon Appetit 1M, której oprocentowanie to symboliczne 0,01%.

Ile można zarobić na Lokacie Welcome?

Poniżej prezentujemy zysk, jaki osiągniesz, wpłacając środki na Lokatę Welcome. Podane kwoty są kwotami netto, co oznacza, że uwzględniają już podatek od zysków kapitałowych. Możliwe do uzyskania odsetki porównaliśmy z zyskiem, jaki osiągnąłbyś na statystycznej lokacie oferowanej aktualnie na polskim rynku bankowym (dowiedz się więcej).

Zysk* na 3-miesięcznej Lokacie Welcome w Lion's Banku

Zdeponowana kwota 

Lokata Welcome 

Statystyczna lokata bankowa 

500 

4 zł 

2 zł 

1000 

8 zł 

3 zł 

2500 

20 zł 

8 zł 

5000 

41 zł 

16 zł 

7500 

61 zł 

24 zł 

10000 

81 zł 

31 zł 

15000 

122 zł 

47 zł 

20000 

162 zł 

63 zł 

25000 

152 zł 

78 zł 

50000 

304 zł 

157 zł 

75000 

456 zł 

235 zł 

100000 

608 zł 

314 zł 

Zysk z Lokaty Welcome
Kliknij, aby powiększyć
Podsumowanie

Lokata Welcome to absolutny top na polskim rynku lokat bankowych. Oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku jest w stanie zaoferować zaledwie garstka konkurencyjnych ofert. Zarazem jest to wynik blisko 2,5-krotnie lepszy niż rynkowa średnia. W zasadzie jedyna poważna uwaga dotyczy widełek oprocentowania stosowanych przez bank. Tytułowe 4% dotyczy bowiem wyłącznie wkładów do 20 tys. zł. Jeśli natomiast zdeponujesz choćby o 1 zł więcej, oprocentowanie wszystkich zainwestowanych środków spadnie do 3%. Jeśli więc dysponujesz większymi oszczędnościami, pierwszym wyborem z oferty Lion’s Banku powinna być Lokata Desire. Natomiast jeśli Twoje „zaskórniaki” nie są aż tak pokaźne, wówczas nie powinieneś długo zastanawiać się nad założeniem Lokaty Welcome. Lepszych warunków nie zapewni Ci aktualnie żaden konkurencyjny depozyt.

Ocena redakcji:

Zalety

  • bardzo wysokie oprocentowanie
  • brak konieczności posiadania konta osobistego
  • niska kwota potrzebna do otwarcia lokaty (500 zł)

Wady

  • oprocentowanie 4% naliczane tylko dla wpłat do 20 tys. zł

Przydatne dokumenty

  1. Strona Lokaty Welcome w Lion's Banku

O banku

Lion's Bank pod kątem prawnym jest oddziałem Idea Banku i zajmuje się bankowością prywatną. Instytucja skupia się na klientach, którzy dysponują większym kapitałem i świadczy dla nich wyspecjalizowane usługi. Bank oferuje depozyty złotowe, które można założyć nawet na 5 lat, jednak minimalna kwota, którą możemy ulokować, to 100 tys. zł.

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze