My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Idea Bank wycofał Lokatę Wiosenną ze swojej oferty 9 maja 2019 r.

Ocena redakcji:

3,5% na 3-miesięcznej Lokacie Wiosennej w Idea Banku

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.
3,5% na 3-miesięcznej Lokacie Wiosennej w Idea Banku
Źródło: strona Idea Banku

W ofercie Idea Banku pojawiła się dostępna dla każdego, bez żadnych dodatkowych warunków, 3-miesięczna lokata Wiosenna z oprocentowaniem 3,5% w skali roku. Możesz na niej ulokować praktycznie dowolną kwotę, a jeśli zdarzy się, że nagle będziesz potrzebował środków - możesz zerwać depozyt z zachowaniem wypracowanych odsetek.

W regulaminie oferty nie ma żadnych obostrzeń co do środków („nowe” czy „stare”) ani tego, kto może ją założyć. Wystarczy posiadać dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud. Gdybyś go jeszcze nie posiadał, uzyskasz go w kilka minut wypełniając wniosek o lokatę na stronie Idea Banku.

Minimalna kwota Lokaty Wiosennej to 500 zł, a maksymalna - aż 1 mln zł. Co więcej - nie ma limitu lokat, zatem możesz założyć ich tyle, ile chcesz. Pamiętaj jednak, że gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obowiązują do kwoty 100 000 EUR (ok. 428 000 zł) i z zasady nie warto ich przekraczać.

Idea Bank nie określił terminu obowiązywania oferty. Zastrzegł jedynie, że będzie ona dostępna nie krócej niż do 24 kwietnia 2019 r. W praktyce oznacza to, że może zostać wycofana na dniach.

Ile zarobisz na Lokacie Wiosennej?

Spójrzmy na zysk, czyli najprzyjemniejszą rzecz w każdej lokacie. W poniżej tabeli prezentujemy zysk netto na 3-miesięcznej Lokacie Wiosennej:

Zysk* z Lokaty Wiosennej na 3 miesiące
 Kwota Lokaty   Zysk  z lokaty
                     500 zł                   4 zł
                  1 000 zł                   7 zł
                  5 000 zł                 35 zł
                10 000 zł                 71 zł
                25 000 zł               177 zł
                50 000 zł               354 zł
              100 000 zł               709 zł
              200 000 zł           1 418 zł
              300 000 zł           2 126 zł
              400 000 zł           2 835 zł
              430 000 zł           3 048 zł
              500 000 zł           3 544 zł
           1 000 000 zł           7 088 zł

Zysk z Lokaty Wiosennej na 3 miesiące
Kliknij, aby powiększyć
Odsetki gwarantowane


Odsetki zostaną naliczone za rzeczywisty czas trwania depozytu. Oznacza to, że możesz zerwać lokatę w dowolnym momencie, a i tak otrzymasz odsetki za czas przechowywania pieniędzy w Idea Banku.

Po upływie 3 miesięcy Lokata Wiosenna zostanie automatycznie przekształcona wraz z doliczonymi odsetkami, na 3-miesięczną Lokatę Standardową. Aktualne parametry tej lokaty prezentują się następująco:

W dowolnej chwili trwania depozytu możesz złożyć w placówce Idea Banku lub w bankowości telefonicznej dyspozycję przekształcenia lokaty w nieodnawialną.

Jak założyć Lokatę Wiosenną?

Jak wspomnieliśmy, dla założenia Lokaty Wiosennej nie ma znaczenia, czy jesteś już klientem Idea banku, czy posiadasz w nim konto osobiste lub oszczędnościowe. Decydujący jest dostęp do bankowości internetowej Idea Cloud.

Depozyt otwierasz za pomocą bankowości internetowej (jeśli jesteś klientem Idea Banku) lub za pomocą strony internetowej banku (jeśli klientem Idea Banku jeszcze nie jesteś). W tym miejscu mamy jednak dla Ciebie wskazówkę - jeśli do tej pory nie korzystałeś z oferty Idea Banku, rozważ złożenie wniosku o Lokatę Happy 4% do 20 000 zł. W ten sposób uzyskać dostęp do bankowości internetowej banku, w której bez problemu otworzysz kolejne lokaty (m.in. Lokatę Wiosenną), na których ulokujesz nadwyżkę ponad tę kwotę. W ten sposób Twój efektywny zysk będzie jeszcze wyższy.

Gwarancje bezpieczeństwa

Maksymalna kwota Lokaty Wiosennej to aż 1 mln zł. Przypominamy jednak, że gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego objęte są środki tylko do kwoty 100 tys. euro (ok. 428 tys. zł), więc dla świętego spokoju nadwyżkę ponad wspomnianą kwotę lepiej ulokować w innym banku.

Każdy może skorzystać

Lokata w Idea Banku to doskonała okazja na ulokowanie posiadanych oszczędności. Warto ją maksymalnie wykorzystać. Trudno powiedzieć, czy i kiedy, powtórzy się tak dobra oferta – bez żadnych warunków dodatkowych i pozwalająca na bezkarne wycofanie odsetek przed upływem okresu umownego.

Na koniec rada - jeśli masz wątpliwości, czy możesz ulokować całą kwotę, jaką masz do dyspozycji na 3 miesiące, to sugerujemy podzielenie jej na kilka depozytów. Gdybyś był zmuszony sięgnąć po oszczędności, to zerwiesz tylko te, które zapewnią Ci niezbędną gotówkę. Pozostałe środki będą nadal na siebie efektywnie pracowały.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Wysokie oprocentowanie 3,5% dla małych i wysokich kwot.
  • Nie musisz korzystać z innych produktów banku.
  • Zachowanie 100% wypracowanych odsetek w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty.

Wady

  • Lokata będzie prawdopodobnie dostępna jedynie przez kilka dni.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Lokaty Wiosennej

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze