My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 3,6% w skali roku na 3-miesięcznej Lokacie Zawrotnej za... "postraszenie" banku przelewem!

Portrait
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Do 3,6% w skali roku na 3-miesięcznej Lokacie Zawrotnej za... "postraszenie" banku przelewem!

Zamierzasz przetransferować środki z Konta Idealnego w Idea Banku? Bank może Cię zachęcić do tego, byś „zawrócił” i wpłacił środki na kwartalną Lokatę Zawrotną. Dla przykładu: wybranym klientom, którzy planują transfer co najmniej 10 000 zł na rachunek w Getin Banku, Idea Bank proponuje aż 3,6% w skali roku.

Szczegóły lokaty

Idea Bank nie po raz pierwszy stosuje podobny trik. Trzeba przyznać, że zachęta do pozostawienia środków w tym banku jest solidna – 3,6% w skali roku na kwartalnym depozycie na pewno skłoni sporą część klientów, by dwa razy przemyśleli swoją decyzję o transferze pieniędzy z Idea Banku do Getin Banku.

Z otrzymanych przez nas informacji (w tym miejscu dziękujemy naszemu Czytelnikowi - Michałowi K.) wynika, że na nieco mniejsze (ale wciąż atrakcyjne!) oprocentowanie mogą liczyć klienci, którzy będą chcieli zlecić przelew do kliku innych banków. W przypadku planowanego przelewu do mBanku, Alior Banku oraz Banku Millennium proponowana stawka na Lokacie Zawrotnej to całkiem niezłe 2,9% w skali roku.

Uwaga: Czytelnicy zgłaszali nam, że w przypadku zlecania przelewu do PKO BP lub Credit Agricole nie otrzymamy niestety żadnej propozycji lokaty. Warto mieć to na uwadze.

Jak i kiedy skorzystać?

Jak sprawdzić, czy możesz skorzystać z oferty? Po prostu spróbuj zlecić przelew (najlepiej na rachunek w Getin Banku) w bankowości internetowej ze swojego konta osobistego na kwotę min. 10 tys. zł i… poczekaj, co się stanie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że bank zaproponuje Ci złożenie wniosku o Lokatę Zawrotną z promocyjnym oprocentowaniem.

Lokata Zawrotna 3,6%
Kliknij, aby powiększyć

Tutaj mamy dla Ciebie bardzo, bardzo istotną informację: z oferty będziesz mógł skorzystać jedynie w tym samym dniu, w którym została Ci ona przedstawiona. Jeśli więc Idea Bank zaoferuje Ci złożenie wniosku o Lokatę Zawrotną, najlepiej zrób to od razu.

Szczegóły Lokaty Zawrotnej

Wspomnieliśmy już, że w przypadku porzucenia planu dokonania przelewu do Getin Banku oferowane oprocentowanie 3-miesięcznego depozytu to 3,6% w skali roku. Pora poznać pozostałe parametry lokaty:

  • na depozyt możesz wpłacić środki od 10 tys. zł do 1 mln zł;
  • kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego;
  • zerwanie lokaty przed upływem umownych 3 miesięcy spowoduje utratę całości odsetek.

Ile możesz zarobić dzięki Lokacie Zawrotnej 3,6%?

W tabeli przedstawiamy zysk z odsetek dla poszczególnych kwot lokaty. Podane wartości stanowią kwoty netto (po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych) i zostały zaokrąglone do pełnych złotych:

Zysk* z kwartalnej Lokaty Zawrotnej 3,6%
Kwota lokaty Odsetki netto

Kwota lokaty

wraz z odsetkami

10 000 zł 73 zł 10 073 zł
15 000 zł 109 zł 15 109 zł
20 000 zł 146 zł 20 146 zł
50 000 zł 365 zł 50 365 zł
75 000 zł 547 zł 75 547 zł
100 000 zł 729 zł 100 729 zł
150 000 zł 1 094 zł 151 094 zł
200 000 zł 1 458 zł 201 458 zł
250 000 zł 1 823 zł 251 823 zł
430 000 zł 3 135 zł 433 135 zł
500 000 zł 3 645 zł 503 645 zł
1 000 000 zł 7 290 zł 1 007 290 zł

Kliknij, aby powiększyć

Gwarancje BFG

Przypominamy, że wszystkie depozyty w Idea Banku są zabezpieczone do równowartości 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł) w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Wpłata wyższych kwot (w tabeli i na wykresie oznaczonych na szaro) wiąże się z ryzykiem, które podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Co po upływie 3 miesięcy?

Lokata Zawrotna domyślnie jest otwierana jako odnawialna. Po upływie umownych 3 miesięcy zostanie ona przedłużona na kolejne 3 miesiące na warunkach Lokaty Standardowej:

Parametr dotyczący odnawialności Lokaty Zawrotnej możesz jednak zmienić w każdej chwili jej trwania. Jeśli tego nie zrobisz, a warunki Lokaty Standardowej nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące, możesz po prostu wypłacić środki i poszukać innej oferty, korzystając np. z rankingu lokat.

Regulamin oferty otrzymasz w momencie, w którym zostanie Ci ona przedstawiona.

„Postrasz” bank przelewem i sprawdź, co Ci zaproponuje…

Szczegółów dotyczących Lokaty Zawrotnej w Idea Banku nie znajdziemy w ogólnodostępnej tabeli oprocentowania. Regulamin oferty otrzymuje tylko ten klient, któremu została ona zaproponowana.

Aby skorzystać z atrakcyjnego depozytu, spróbuj zlecić przelew zewnętrzny i poczekaj na propozycję banku. Zamiar zlecenia przelewu możesz jedynie „zamarkować” – wcale nie musisz odczuwać potrzeby jego dokonania, wystarczy chęć otrzymania niezłej lokaty.

Klienci, którzy zasygnalizują chęć przetransferowania środków do Getin Banku, mogą liczyć na oprocentowanie na poziomie 3,6% w skali roku. Jeśli nie masz rachunku w Getinie, na który mógłbyś dokonać przelewu, próbuj z innymi bankami. Oferowana stawka lokaty prawdopodobnie nie będzie tak wysoka, ale może i tak skłoni Cię do pozostawienia środków w Idea Banku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Wysokie oprocentowanie (nawet 3,6% w skali roku).
  • Możliwość wpłaty wysokich kwot (do 1 mln zł).

Wady

  • Tylko dla obecnych klientów, którzy będą chcieli zlecić przelew na min. 10 tys. zł.
  • Z lokaty trzeba skorzystać w dniu otrzymania oferty.

Przydatne dokumenty

  1. Lokata Zawrotna 3,6%
  2. Lokata Zawrotna 2,9%

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze