My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy informacje, że oprocentowanie Lokaty Zawrotnej oferowane po próbie dokonania przelewu do Getin Banku zostało obniżone o 0,1 p.p. i wynosi obecnie 3,5% w skali roku.

Ocena redakcji:

Do 0,9% w skali roku na 3-miesięcznej Lokacie Zawrotnej za... 'postraszenie' banku przelewem!

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Do 0,9% w skali roku na 3-miesięcznej Lokacie Zawrotnej za... 'postraszenie' banku przelewem!

Zamierzasz przetransferować środki z Konta Idealnego w Idea Banku? Bank może Cię zachęcić do tego, byś „zawrócił” i wpłacił środki na kwartalną Lokatę Zawrotną. Co jednak ważne w zależności od tego do jakiego banku zechcesz dokonać przelewu, możesz otrzymać inną ofertę. Dla przykładu klientom, którzy planują transfer co najmniej 10 000 zł na rachunek w mBanku, Idea Bank proponuje 0,9% w skali roku.

Idea Bank nie po raz pierwszy stosuje podobny trik. Trzeba przyznać, że zachęta do pozostawienia środków w tym banku jest średnia – nawet 0,9% w skali roku na kwartalnym depozycie na pewno skłoni sporą część klientów, by dwa razy przemyśleli swoją decyzję o transferze pieniędzy gdzie indziej.

Z otrzymanych przez nas informacji wynika, że Idea Bank uzależnia oprocentowanie Lokaty Zawrotnej od tego, gdzie planujemy przesłać nasze pieniądze. Jak wspomnieliśmy we wstępie - na tytułowe 0,9% mogą liczyć jedynie te osoby, które zlecają transfer na konto w mBanku.

Jak i kiedy skorzystać?

Jak sprawdzić, czy możesz skorzystać z oferty? Po prostu spróbuj zlecić przelew (najlepiej na rachunek w mBanku) w bankowości internetowej ze swojego konta osobistego na kwotę min. 10 tys. zł i… poczekaj, co się stanie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że bank zaproponuje Ci złożenie wniosku o Lokatę Zawrotną z promocyjnym oprocentowaniem.

Tutaj mamy dla Ciebie bardzo, bardzo istotną informację: z oferty będziesz mógł skorzystać jedynie w tym samym dniu, w którym została Ci ona przedstawiona. Jeśli więc Idea Bank zaoferuje Ci złożenie wniosku o Lokatę Zawrotną, najlepiej zrób to od razu.

Szczegóły Lokaty Zawrotnej

Wspomnieliśmy już, że w przypadku porzucenia planu dokonania przelewu do Banku Millennium oferowane oprocentowanie 3-miesięcznego depozytu to 0,9% w skali roku. Pora poznać pozostałe parametry lokaty:

  • na depozyt możesz wpłacić środki od 10 tys. zł do 1 mln zł;
  • kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego;
  • zerwanie lokaty przed upływem umownych 3 miesięcy spowoduje utratę całości odsetek.

Ile możesz zarobić dzięki Lokacie Zawrotnej 0,9%?

W tabeli przedstawiamy zysk z odsetek dla poszczególnych kwot lokaty. Podane wartości stanowią kwoty netto (po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych) i zostały zaokrąglone do pełnych złotych. Obliczyliśmy je przy założeniu, że Idea Bank zaoferuje Wam Lokatę Zawrotną oprocentowaną na 0,9% w skali roku.

Zysk* z kwartalnej Lokaty Zawrotnej 0,9%
Kwota lokaty Odsetki netto

Kwota lokaty

wraz z odsetkami

10 000 zł 18 zł 10 018 zł
15 000 zł 27 zł 15 027 zł
20 000 zł 36 zł 20 036 zł
50 000 zł 91 zł 50  91 zł
75 000 zł 137 zł 75 137 zł
100 000 zł 182 zł 100 182 zł
150 000 zł 273 zł 150 273 zł
200 000 zł 365 zł 200 365 zł
250 000 zł 456 zł 250 456 zł
430 000 zł 784 zł 430 784 zł
500 000 zł 911 zł 500 911 zł
1 000 000 zł 1 823 zł 1 001 823 zł

Gwarancje BFG

Przypominamy, że wszystkie depozyty w Idea Banku są zabezpieczone do równowartości 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł) w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Wpłata wyższych kwot (w tabeli i na wykresie oznaczonych na szaro) wiąże się z ryzykiem, które podejmujesz na własną odpowiedzialność.

Co po upływie 3 miesięcy?

Lokata Zawrotna domyślnie jest otwierana jako odnawialna. Po upływie umownych 3 miesięcy zostanie ona przedłużona na kolejne 3 miesiące na warunkach Lokaty Standardowej:

Parametr dotyczący odnawialności Lokaty Zawrotnej możesz jednak zmienić w każdej chwili jej trwania. Jeśli tego nie zrobisz, a warunki Lokaty Standardowej nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące, możesz po prostu wypłacić środki i poszukać innej oferty, korzystając np. z rankingu lokat.

Regulamin oferty otrzymasz w momencie, w którym zostanie Ci ona przedstawiona.

„Postrasz” bank przelewem i sprawdź, co Ci zaproponuje…

Szczegółów dotyczących Lokaty Zawrotnej w Idea Banku nie znajdziemy w ogólnodostępnej tabeli oprocentowania. Regulamin oferty otrzymuje tylko ten klient, któremu została ona zaproponowana.

Aby skorzystać z depozytu, spróbuj zlecić przelew zewnętrzny i poczekaj na propozycję banku. Zamiar zlecenia przelewu możesz jedynie „zamarkować” – wcale nie musisz odczuwać potrzeby jego dokonania, wystarczy chęć otrzymania niezłej lokaty.

Klienci, którzy zasygnalizują chęć przetransferowania środków do mBanku, mogą liczyć na oprocentowanie na poziomie 0,9% w skali roku. Jeśli nie masz rachunku w tym banku, na który mógłbyś dokonać przelewu, próbuj z innymi instytucjami. Oferowana stawka lokaty prawdopodobnie nie będzie tak wysoka, ale może i tak skłoni Cię do pozostawienia środków w Idea Banku.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Oprocentowanie nawet 0,9% w skali roku.
  • Możliwość wpłaty wysokich kwot (do 1 mln zł).

Wady

  • Tylko dla obecnych klientów, którzy będą chcieli zlecić przelew na min. 10 tys. zł.
  • Z lokaty trzeba skorzystać w dniu otrzymania oferty.

O banku

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Czytaj więcej
Znajdź podobne:

Przeczytaj także

Komentarze