My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Alior Bank

Alior Bank

Alior Bank funkcjonuje na rynku jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z nowoczesnymi rozwiązaniami. Działalność banku jest uniwersalna, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, a depozyty kwartalne i średnioterminowe stanowią kompromis między zyskiem a bezpieczeństwem. Alior Bank systematycznie dostosowuje swoją ofertę do ich oczekiwań i idzie z duchem czasu, co znajduje odbicie w haśle „Wyższa kultura. Bank nowości".

Alior Bank

Informacje o Alior Bank

Główny udziałowiec

PZU

Rok utworzenia

2008

Prezes

Iwona Duda

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

02-232 Warszawa, ul. Łopuszańska 38d

Kapitał zakładowy

1,29 mld zł

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 r. jako bank, który łączy zasady tradycyjnej bankowości z innowacjami. W grudniu 2012 r. zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast od września 2016 roku wchodzi w skład indeksu WIG30, skupiającego spółki o największej kapitalizacji i płynności na GPW.

W ciągu ostatnich lat aktywa w posiadaniu Alior Banku dynamicznie rosły i według stanu na koniec II kwartału 2019 roku sięgnęły ponad 77 mln zł. Tym samym bank dość istotnie zwiększył swój udział w aktywach polskiego sektora bankowego, który na koniec czerwca 2019 roku wyniósł 3,9%. Bank systematycznie zwiększa też posiadaną bazę depozytową, aktualnie przekracza już 64 mld zł. W porównaniu do 2012 roku oznacza to przeszło 3-krotny wzrost.

Najlepsze lokaty Alior Banku

Alior Bank – depozyty terminowe

Trzymanie pieniędzy w Alior Banku stanowi rozsądny kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a oferowanym zyskiem. Z jednej strony bank może pochwalić się stosunkowo dobrą kondycją finansową oraz całkiem niezłym ratingiem, jednak z drugiej strony lokaty w Alior Banku pod względem oprocentowania niezbyt wyróżniają się na tle konkurencji.

Za najlepszy przykład może posłużyć Lokata standardowa, na której zarobimy maks. 2,5%. Lepiej przedstawia się oprocentowanie dla nowych środków: 6,0% i 6,5% w skali roku, ale w przypadku depozytów długoterminowych. Niemniej, zyski w tej wysokości nie pozwalają obecnie na pokonanie inflacji, do tego nie sięgają nawet średniej rynkowej.

Na pocieszenie możemy powiedzieć, że do ich uzyskania nie potrzebujemy korzystania z żadnych produktów dodatkowych (konta, karty i tym podobnych). Jeśli więc ktoś chce założyć w Alior Banku tylko „gołą” lokatę, będzie to propozycja w sam raz dla niego. Co więcej – większość depozytów w banku z aniołem w logo nie posiada górnych limitów kwotowych. Dzięki temu możemy ulokować nawet bardzo wysokie sumy (pamiętając jednak o wynoszącym 100 tys. euro limicie gwarancji udzielanym przez BFG).

Jako alternatywę wobec trzymania pieniędzy na lokacie możemy polecić konto oszczędnościowe. Tego typu rachunek w Alior Banku dostępny jest w kilku różnych wariantach (w zależności od naszego wyboru możemy zarobić na nim nawet 5% w skali roku; zobacz nasz ranking kont oszczędnościowych)

Podsumowując, Alior Bank to stosunkowo atrakcyjne miejsce dla naszych oszczędności. Całkiem niezła oferta depozytowa, idąca w parze z dość dobrą kondycją finansową banku stanowią silne argumenty za wybraniem którejś z dostępnych w nim lokat lub do skorzystania z konta oszczędnościowego.

Aktualności