My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Bank Millennium

Bank Millennium

Bank Millennium początkowo zajmował się obsługą klientów korporacyjnych, jednak z biegiem lat jego oferta bardzo się poszerzyła i obecnie mogą z niej skorzystać wszyscy klienci. Propozycje oszczędnościowe Millennium często są konkurencyjne i warte uwagi. Działalność banku wyraża się w motcie "Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Bank Millennium

Informacje o Bank Millennium

Główny udziałowiec

Banco Comercial Portuges

Rok utworzenia

1989

Prezes

Joao Bras Jorge

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

02-593 Warszawa, ul. Stanisława Żaryna 2A

Początki działalności banku sięgają 1989 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą Banku Inicjatyw Gospodarczych. Trzy lata później jego akcje zadebiutowały na warszawskiej giełdzie i był to pierwszy notowany tam bank komercyjny. Obecna nazwa – Bank Millennium - pojawiła się w 1998 roku, a od 2003 roku głównym akcjonariuszem banku jest portugalskie Banco Comercial Portugues (BCP).

Według stanu na koniec II kwartału 2019 roku pod względem posiadanych aktywów Bank Millennium posiadał blisko 5-proc. udział w rynku, a suma zgromadzonych przez niego depozytów sięgnęła 77 mld zł. Na przestrzeni ostatnich lat pod tym względem obserwowany był systematyczny wzrost. Dla porównania – w 2012 roku posiadana baza depozytowa była o ponad 65% mniejsza niż obecnie.

Ranking lokat Bank Millennium

Bank Millennium – oprocentowanie lokat

Bank Millennium, jeśli chodzi o warunki do lokowania pieniędzy, to jeden z najciekawszych polskich banków. Z jednej strony charakteryzuje się on wysokim bezpieczeństwem (bank należy do międzynarodowej grupy finansowej Millennium), choć z drugiej lokaty bankowe w Millennium nie wyróżniają się specjalnie na tle konkurencji pod względem oprocentowania.

Za najlepszy przykład korzystnej oferty posłużyć może depozyt oferowany w programie lojalnościowym „Lubię to polecam”. Po spełnieniu kilku prostych warunków (m.in. wymóg posiadania konta osobistego) możemy zarobić na nim aż 2% w skali roku.

Kolejny oryginalny depozyt dostępny w Banku Millennium to Lokata Urodzinowa. Jest to depozyt, który zgodnie ze swoją nazwą – założą wyłącznie osoby obchodzące swoje urodziny (lokata dostępna jest w ciągu 30 dni od daty naszego jubileuszu). Jej oprocentowanie to bardzo przyzwoite 1% w skali roku, choć minusem jest na pewno krótki czas trwania depozytu, wynoszący zaledwie 1 miesiąc.

Trzecim wartym wyróżnienia depozytem dostępnym w Millennium jest Lokata Mobilna. Ta 3-miesięczna lokata pozwala cieszyć się zyskiem w wysokości 1,5% w skali roku. Minusem jest jednak niska maksymalna kwota, jaką możemy na nią wpłacić - 10 tys. zł (lokatę możesz założyć z wykorzystaniem aplikacji mobilnej).

Jeśli szukasz nieco depozytów o dłuższym terminie zapadalności, zwróć uwagę na lokatę Horyzont Zysku, na której możesz zyskać od 2% do nawet 3% przez okres od 6 do 18 miesięcy. Plusem jest brak ograniczeń co do maksymalnej kwoty. Dzięki temu jesteśmy w stanie stosunkowo korzystnie ulokować nawet duże sumy pieniędzy.

Lokaty bankowe w Millennium

A jak wygląda oprocentowanie pozostałych lokat w Banku Millennium? Jest już ono, niestety, zdecydowanie niższe i obecnie nie przekracza rynkowej średniej. Dopiero długoterminowa wersja Lokaty Millenet oferuje stawkę 1,5% w skali roku; jeśli jednak nie chcemy mrozić środków na lokacie, warto wybrać Konto Oszczędnościowe Profit - choć jego oprocentowanie standardowe jest niskie, to bank w ramach promocji oferuje wyższą stawkę dla określonych kwot.

Aktualności