My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Bank Millennium

Bank Millennium

Bank Millennium początkowo zajmował się obsługą klientów korporacyjnych, jednak z biegiem lat jego oferta bardzo się poszerzyła i obecnie mogą z niej skorzystać wszyscy klienci. Propozycje oszczędnościowe Millennium często są konkurencyjne i warte uwagi. Działalność banku wyraża się w motcie "Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Bank Millennium

Informacje o Bank Millennium

Główny udziałowiec

Banco Comercial Portuges

Rok utworzenia

1989

Prezes

Joao Bras Jorge

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

02-593 Warszawa, ul. Stanisława Żaryna 2A

Początki działalności banku sięgają 1989 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą Banku Inicjatyw Gospodarczych. Trzy lata później jego akcje zadebiutowały na warszawskiej giełdzie i był to pierwszy notowany tam bank komercyjny. Obecna nazwa – Bank Millennium - pojawiła się w 1998 roku, a od 2003 roku głównym akcjonariuszem banku jest portugalskie Banco Comercial Portugues (BCP).

Według stanu na koniec II kwartału 2019 roku pod względem posiadanych aktywów Bank Millennium posiadał blisko 5-proc. udział w rynku, a suma zgromadzonych przez niego depozytów sięgnęła 77 mld zł. Na przestrzeni ostatnich lat pod tym względem obserwowany był systematyczny wzrost. Dla porównania – w 2012 roku posiadana baza depozytowa była o ponad 65% mniejsza niż obecnie.

Ranking lokat Bank Millennium

Aktualności