My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Bank Pekao S.A

Bank Pekao S.A

Pekao SA to drugi największy bank w Polsce. W ciągu wielu lat przechodził wiele zmian, również tych wizualnych, jednak obecnie znajduje się w rękach polskiego kapitału. Działalność Pekao jest uniwersalna, a oferta lokat dość obszerna. Hasło przewodnie banku to "Docenisz różnicę" i odzwierciedla jego dążenie do bycia partnerem dla swoich klientów.

Bank Pekao S.A

Informacje o Bank Pekao S.A

Główny udziałowiec

PZU i PFR

Rok utworzenia

1929

Prezes

p.o. Marek Lusztyn

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

00-950 Warszawa, ul. Grzybowska 53/57

Kapitał zakładowy

0,26 mld zł

Jeden z najstarszych polskich banków, założony w 1929 roku. Od 1998 roku akcje Pekao notowane są na warszawskiej giełdzie, a ich łączna wartość rynkowa to obecnie (styczeń 2018 rok) prawie 34 mld zł. Od 2017 roku głównym udziałowcem banku jest PZU S.A. Główna siedziba Pekao znajduje się w Warszawie, a liczba obsługiwanych klientów przekracza 5 mln.

Drugi największy polski bank na koniec III kwartału 2018 roku dysponował aktywami przekraczającymi 195 mld zł, a wartość zgromadzonych depozytów szacowana była na 150 mld zł. W porównaniu do poprzednich lat pod tym względem zaobserwowano dość istotny wzrost – jeszcze w 2014 roku baza depozytowa banku Pekao miała wartość ok. 120 mld zł.

Ranking lokat: Bank Pekao SA, grudzień 2019 r.

Przed założeniem lokaty w Banku Pekao, sprawdź oprocentowanie depozytów także w innych bankach. Skorzystaj z naszej porównywarki lokat bankowych.

Aktualności