My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Bank Pekao S.A

Bank Pekao S.A

Pekao SA to drugi największy bank w Polsce. W ciągu wielu lat przechodził wiele zmian, również tych wizualnych, jednak obecnie znajduje się w rękach polskiego kapitału. Działalność Pekao jest uniwersalna, ale oferta lokat niezbyt obszerna. Hasło przewodnie banku to "Docenisz różnicę" i odzwierciedla jego dążenie do bycia partnerem dla swoich klientów.

Bank Pekao S.A

Informacje o Bank Pekao S.A

Główny udziałowiec

PZU i PFR

Rok utworzenia

1929

Prezes

Leszek Skiba

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

00-950 Warszawa, ul. Grzybowska 53/57

Kapitał zakładowy

0,26 mld zł

Jeden z najstarszych polskich banków, założony w 1929 roku. Od 1998 roku akcje Pekao notowane są na warszawskiej giełdzie, a ich łączna wartość rynkowa to obecnie (styczeń 2018 rok) prawie 34 mld zł. Od 2017 roku głównym udziałowcem banku jest PZU S.A. Główna siedziba Pekao znajduje się w Warszawie, a liczba obsługiwanych klientów przekracza 5 mln.

Drugi największy polski bank na koniec III kwartału 2018 roku dysponował aktywami przekraczającymi 195 mld zł, a wartość zgromadzonych depozytów szacowana była na 150 mld zł. W porównaniu do poprzednich lat pod tym względem zaobserwowano dość istotny wzrost – jeszcze w 2014 roku baza depozytowa banku Pekao miała wartość ok. 120 mld zł.

Ranking lokat: Bank Pekao SA, luty 2023 r.

Lokaty bankowe i konto oszczędnościowe w Pekao S.A. – oprocentowanie

Jakość kosztuje. To stwierdzenie idealnie pasuje do drugiego największego polskiego banku, czyli Pekao. Pod względem kondycji finansowej jest to jedno z najsilniejszych krajowych przedsiębiorstw, co ma swoje odzwierciedlenie w maksymalnej ocenie ratingowej (rating na poziomie A- w skali międzynarodowej i AAA w skali krajowej).

Niestety z punktu widzenia naszych oszczędności to bezpieczeństwo sprawia, że Bank Pekao nie musi specjalnie zabiegać o nasze pieniądze. Stąd jego oferta depozytowa pod względem oprocentowania należy do jednej z najgorszych w kraju. Wyraźnie poniżej rynkowej średniej wypada nawet najlepiej oprocentowany depozyt dostępny w Pekao – Lokata Progresywna. Plusami tego depozytu jest to, że do jego założenia nie potrzebujemy rachunku osobistego oraz brak ograniczenia co do maksymalnej wpłacanej kwoty. Minusem – konieczność „zamrożenia” naszych oszczędności na 9 lub 13 miesięcy. Reszta lokat wypada już jeszcze słabiej, a żadna z nich nie oferuje zysku przekraczającego 0,01% w skali roku.

Nieco lepsze warunki do odkładania pieniędzy oferuje natomiast konto oszczędnościowe dostępne w Pekao. Jest prowadzone bezpłatnie, możemy zarobić na nim 0,1% rocznie i za darmo przelewać środki przez aplikację mobilną PeoPay.

Czy wobec tego warto trzymać swoje pieniądze w banku z żubrem w logo? Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli cenniejsze niż potencjalny zysk jest dla nas bezpieczeństwo naszych oszczędności – będzie to bardzo rozsądny wybór. Niestety przy aktualnej stopie inflacji oferowane lokaty w Pekao S.A. nie pozwolą nam choćby na ochronienie realnej wartości nabywczej naszych pieniędzy. Z kolei jeśli ktoś liczy na cokolwiek więcej niż skromne 0,5% na lokacie – ten musi skorzystać z oferty konkurencji.

Przed założeniem lokaty w Banku Pekao sprawdź oprocentowanie depozytów także w innych bankach. Skorzystaj z naszej porównywarki lokat bankowych.

Aktualności