My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty BGŻOptima

BGŻOptima

BGŻOptima wchodzi w skład BNP Paribas i jest bankiem skoncentrowanym wyłącznie na oszczędzaniu i inwestowaniu. Oferta tej instytucji obejmowała konta oszczędnościowe, lokaty o różnych okresach lokowania środków oraz fundusze inwestycyjne. Depozyty kwartalne Optimy plasują się w czołówce rankingów lokat. Od 14 września 2020 r. bank obsługuje wyłącznie dotychczasowych klientów, a od 4 grudnia 2020 r. działa jako GOoptima.

BGŻOptima

Informacje o BGŻOptima

Główny udziałowiec

Grupa BNP Paribas

Rok utworzenia

2011

Prezes

Przemysław Gdański (P.O.)

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

00-105 Warszawa, ul. Twarda 18

Kapitał zakładowy

0,08 mld zł

BGŻOptima to należąca do banku BGŻ BNP Paribas internetowa platforma, na której od 2011 roku oferowane są przede wszystkim produkty oszczędnościowe. Według danych z 2018 roku liczba jej użytkowników wynosiła ok. 200 tys., a wśród dostępnych usług znaleźć można było lokaty terminowe oraz rachunki oszczędnościowe.

Oprocentowanie lokat w BGŻOptima

Kiedyś produkty oszczędnościowe oferowane przez BGŻOptima pod względem oprocentowania należały do ścisłej rynkowej czołówki. Niestety w wyniku cięć oferta lokat i kont oszczędnościowych uległa znacznemu pogorszeniu. Dziś oprocentowanie lokat BGŻOptima nie przekracza nawet rynkowej średniej, Dość powiedzieć, że najwyżej oprocentowany depozyt, jaki założymy w BGŻ, to Lokata Klasyczna z oprocentowaniem stałym 0,1% (jest to oferta dla nowych jak i dotychczasowych klientów). Pewnym atutem jest za to możliwość wskazania czasu trwania depozytu.

Dla wielu dodatkowym minusem będzie konieczność posiadania konta osobistego – bez niego nie założymy żadnej z lokat dostępnych w BGŻOptima. Po stronie plusów należy zaliczyć jednak możliwość bezpłatnego przelewania środków na powiązane konto w innym banku. A co możemy powiedzieć o rachunku oszczędnościowym dostępnym w Banku BGŻOptima? No cóż – podobnie jak w przypadku lokat – rachunek Smart należał niegdyś do ścisłej rynkowej czołówki. Jednak obecnie pod względem oferowanych parametrów jest to jeden z outsiderów.

Podsumowując – z punktu widzenia oszczędzających, aktualna oferta BGŻOptima nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Jeśli jednak ktoś ponad zysk ceni sobie przede wszystkim bezpieczeństwo – może rozważyć którąś z długoterminowych lokat dostępnych w tym banku (nawet z ryzykiem utraty odsetek przy zerwaniu). O bezpieczeństwie banku świadczą między innymi jego bardzo dobre wyniki finansowe, wysoki rating i „opieka” ze strony jego głównego akcjonariusza – międzynarodowej grupy finansowej BNP.

Aktualności