My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty BNP Paribas

BNP Paribas

BNP Paribas to bank z długą historią. Działalność tej instytucji jest uniwersalna, dlatego każdy znajdzie tu produkt dla siebie. Oferta depozytowa banku to lokaty tradycyjne i progresywne, zakładane w polskich złotych jak i walutach obcych. Motto BNP Paribas to "Bank zmieniającego się świata".

BNP Paribas

Informacje o BNP Paribas

Główny udziałowiec

Grupa BNP Paribas

Rok utworzenia

2015

Prezes

Przemysław Gdański (P.O.)

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-211 Warszawa, ul. Kasprzaka 10/16

Kapitał zakładowy

0,14 mld zł

Historia banku sięga 1919 roku, kiedy to funkcjonował ponad nazwą Polskiego Banku Rolnego. Marka BGŻ BNP Paribas pojawiła się na rynku w 2015 roku w wyniku fuzji banku BGŻ ze znajdującym się we francuskich rękach BNP Paribas. Jesienią 2018 roku bank przejął wydzieloną część Raiffeisen Polbanku, a 1 kwietnia 2019 roku ostatecznie zmienił nazwę na BNP Paribas Bank Polska SA. Akcje instytucji notowane są na GPW w Warszawie i wchodzą w skład indeksu WIG-Banki. 

Na koniec I półrocza 2019 roku BNP Paribas posiadał prawie 107 mld zł aktywów, co dawało mu 5,6-proc. udział w rynku. W tym czasie posiadana baza depozytowa miała wartość ok. 83 mld zł, co w stosunku do poprzednich lat oznacza znaczną poprawę. Dla porównania – w 2013 roku depozyty banku były ponad 3-krotnie niższe.

Ranking lokat BNP Paribas

BNP Paribas – lokaty terminowe

BNP Paribas to jeden z najbezpieczniejszych polskich banków, wchodzący w skład międzynarodowej grupy finansowej – BNP. Dobrą kondycję banku potwierdzają m.in. jego aktualne wyniki finansowe, stabilny udział w rynku oraz ocena ratingowa znajdująca się na jednym z najwyższych możliwych poziomów (BBB w skali krajowej, trzeci najwyższy poziom w kilkunastostopniowej skali).

Z punktu widzenia klientów nie jest jednak zbyt atrakcyjne miejsce do oszczędzania. Dość powiedzieć, że spośród kilkunastu lokat w BNP Paribas tylko jedna pod względem oprocentowania przekracza średnią dla całego rynku. W naszej opinii jedyną wartą zainteresowania lokatą dostępną w BNP jest obecnie 3-miesięczna Lokata na Start. Jak sugeruje nazwa - z oferty skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci banku, którzy założą dowolny rachunek osobisty oferowany przez BNP. Co do samej lokaty, to jej oprocentowanie wynosi przyzwoite 1%, a maksymalna kwota, jaką możemy na nią wpłacić, to aż 100 tys. zł. Co za tym idzie – oferta powinna zadowolić nawet osoby o dość sporych zasobach oszczędności.

Pozostałe depozyty oferowane przez BNP Paribas – o czym już wspomnieliśmy – nie zachwycają. Większość z nich oferuje stałe oprocentowanie na poziomie 0,6% lub nawet niższe.

Jeszcze gorzej niż w przypadku lokat prezentuje się oferta kont oszczędnościowych dostępnych w BNP. Żaden z dostępnych rachunków nie pozwala zarobić więcej niż 0,5%. Nie musimy chyba dodawać, że to o wiele za mało, aby ochronić nasze pieniądze przed negatywnym wpływem inflacji. O jakichkolwiek realnych zyskach nawet nie mówimy.

Podsumowując – BNP Paribas to niezwykle bezpieczne miejsce dla naszych oszczędności. Problem w tym, że paleta produktów depozytowych oferowana przez bank jest, delikatnie mówiąc, kiepska. Jeśli więc zależy Wam, aby Wasze oszczędności solidnie pracowały – jedynym wyjściem będzie przyjrzenie się ofertom konkurencji.

Aktualności