My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty BNP Paribas

Lokaty BNP Paribas

BNP Paribas to bank z długą historią. Działalność tej instytucji jest uniwersalna, dlatego każdy znajdzie tu produkt dla siebie. Oferta depozytowa banku to lokaty tradycyjne i progresywne, zakładane w polskich złotych jak i walutach obcych. Motto BNP Paribas to "Bank zmieniającego się świata".

Lokaty BNP Paribas

Informacje o banku

Główny udziałowiec

Grupa BNP Paribas

Rok utworzenia

2015

Prezes

Przemysław Gdański (P.O.)

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-211 Warszawa, ul. Kasprzaka 10/16

Kapitał zakładowy

0,14 mld zł

Historia banku sięga 1919 roku, kiedy to funkcjonował ponad nazwą Polskiego Banku Rolnego. Marka BGŻ BNP Paribas pojawiła się na rynku w 2015 roku w wyniku fuzji banku BGŻ ze znajdującym się we francuskich rękach BNP Paribas. Jesienią 2018 roku bank przejął wydzieloną część Raiffeisen Polbanku, a 1 kwietnia 2019 roku ostatecznie zmienił nazwę na BNP Paribas Bank Polska SA. Akcje instytucji notowane są na GPW w Warszawie i wchodzą w skład indeksu WIG-Banki. 

Na koniec I półrocza 2019 roku BNP Paribas posiadał prawie 107 mld zł aktywów, co dawało mu 5,6-proc. udział w rynku. W tym czasie posiadana baza depozytowa miała wartość ok. 83 mld zł, co w stosunku do poprzednich lat oznacza znaczną poprawę. Dla porównania – w 2013 roku depozyty banku były ponad 3-krotnie niższe.

Ranking lokat BNP Paribas

Aktualności