My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty BOŚ Bank

BOŚ Bank

BOŚ Bank to jedyny polski bank tak mocno skupiony na działaniach ekologicznych. Działalność instytucji opiera się na wspieraniu przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska i obejmuje szeroki wachlarz różnych produktów. Oferta depozytowa BOŚ Banku to standardowe lokaty złotowe i walutowe, a na szczególną uwagę zasługują depozyty długoterminowe. Hasło banku to: "BOŚ Bank – z korzyścią dla Ciebie i świata, w którym żyjesz".

BOŚ Bank

Informacje o BOŚ Bank

Główny udziałowiec

NFOŚiGW

Rok utworzenia

1991

Prezes

Bogusław Białowąs

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

00-832 Warszawa, ul. Żelazna 32

Kapitał zakładowy

0,63 mld zł

Założony w 1991 roku Bank Ochrony Środowiska od samego początku swojej działalności specjalizował się we wspieraniu różnego rodzaju przedsięwzięć szeroko związanych z ochroną przyrody. Jak wynika z informacji udostępnionych przez bank, na finansowanie projektów ekologicznych przeznaczył już ponad 18 mld zł. Od 1997 roku akcje BOŚ-a notowane są na warszawskiej giełdzie, a jego aktualna wartość rynkowa (styczeń 2018 roku) wynosi ponad 500 mln zł.

Bank Ochrony Środowiska to jeden z mniejszych polskich banków, którego aktywa na koniec czerwca 2019 roku miały wartość niespełna 18,5 mld zł (ok. 0,8-proc. udział w rynku). W stosunku do poprzednich lat pod tym odnotowaliśmy dość wyraźny spadek– dla porównania w w 2016 roku aktywa BOŚ Banku były o ponad 10% wyższe.

Ranking lokat BOŚ Bank

BOŚ Bank – oprocentowanie lokat bankowych

Nie ulega wątpliwości, że lokaty bankowe oferowane przez Bank Ochrony Środowiska zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Wprawdzie próżno szukać tutaj spektakularnych depozytów, kuszących klientów oprocentowaniem w wysokości 3,5% czy 4%, jeśli jednak zejdziemy nieco z oczekiwaniami powinniśmy być bardzo zadowoleni.

Jednym z najciekawszych depozytów aktualnie dostępnych w BOŚ Banku jest lokata o nazwie EKOlokata 5 na 5. Jest to oferta, na którą swoje oszczędności wpłacą zarówno nowi jak i dotychczasowi klienci banku. EKOlokata charakteryzuje się progresywnym oprocentowaniem wynoszącym średniorocznie 2,84% w skali roku, z cykliczną, dwunastomiesięczną kapitalizacją odsetek. W sumie czas trwania lokaty to 5 lat. Depozyt zapewni nam także częściową ochronę zysku w przypadku przedwczesnego zakończenia oszczędzania (zachowujemy odsetki naliczone za każdy kolejny rok oszczędzania).

Poza wymienioną, w ofercie BOŚ Banku znajdziemy jeszcze przynajmniej dziesięć innych lokat, których oprocentowanie przekracza rynkową średnią. Cechą wspólną dla tych depozytów jest brak ograniczeń co do maksymalnej kwoty lokaty (pamiętajmy jednak o obowiązującym limicie 100 tys. euro ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego) oraz dostępność zarówno dla nowych jak i „starych” klientów banku.

Nie tylko lokaty w BOŚ Banku

Całkiem nieźle prezentuje się przy tym oferta kont oszczędnościowych. W BOŚ Banku możemy wybierać między trzema różnymi wariantami tego typu kont. W zależności od wyboru, zarobimy nawet 2,2% w skali roku.

Podsumowując – BOŚ Bank to atrakcyjne miejsce dla osób myślących o długoterminowym oszczędzaniu. Najatrakcyjniejsze oferty depozytowe dostępne w „zielonym” banku jednak wymagają „zamrożenia” naszych pieniędzy na okres przynajmniej 12 miesięcy. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na tak długi czas trwania lokaty – lepiej będzie wybrać konto oszczędnościowe. Zysk będzie wówczas nieco niższy, ale za to nasze oszczędności będą dostępne w zasadzie „od ręki”.

Aktualności