My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty BOŚ Bank

BOŚ Bank

BOŚ Bank to jedyny polski bank tak mocno skupiony na działaniach ekologicznych. Działalność instytucji opiera się na wspieraniu przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska i obejmuje szeroki wachlarz różnych produktów. Oferta depozytowa BOŚ Banku to standardowe lokaty złotowe i walutowe, a na szczególną uwagę zasługują depozyty do 6 miesięcy. Hasło banku to: "BOŚ Bank – z korzyścią dla Ciebie i świata, w którym żyjesz".

BOŚ Bank

Informacje o BOŚ Bank

Główny udziałowiec

NFOŚiGW

Rok utworzenia

1991

Prezes

Bogusław Białowąs

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

00-832 Warszawa, ul. Żelazna 32

Kapitał zakładowy

0,63 mld zł

Założony w 1991 roku Bank Ochrony Środowiska od samego początku swojej działalności specjalizował się we wspieraniu różnego rodzaju przedsięwzięć szeroko związanych z ochroną przyrody. Jak wynika z informacji udostępnionych przez bank, na finansowanie projektów ekologicznych przeznaczył już ponad 18 mld zł. Od 1997 roku akcje BOŚ-a notowane są na warszawskiej giełdzie, a jego aktualna wartość rynkowa (styczeń 2018 roku) wynosi ponad 500 mln zł.

Bank Ochrony Środowiska to jeden z mniejszych polskich banków, którego aktywa na koniec czerwca 2019 roku miały wartość niespełna 18,5 mld zł (ok. 0,8-proc. udział w rynku). W stosunku do poprzednich lat pod tym odnotowaliśmy dość wyraźny spadek– dla porównania w 2016 roku aktywa BOŚ Banku były o ponad 10% wyższe.

Ranking lokat BOŚ Bank

BOŚ Bank – oprocentowanie lokat bankowych

Lokaty bankowe oferowane przez Bank Ochrony Środowiska nie wyróżniają się na tle konkurencji, ale można wśród z nich znaleźć ciekawe depozyty promocyjne z oprocentowaniem w wysokości nawet ponad 3%. Jeśli zejdziemy nieco z oczekiwaniami, powinniśmy być zadowoleni.

Jednym z najciekawszych depozytów aktualnie dostępnych w BOŚ Banku jest EKOlokata promocyjna. To oferta, na którą swoje oszczędności wpłacą zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci banku, choć wymagane jest też korzystanie z konta osobistego i karty debetowej. EKOlokatę promocyjną charakteryzuje oprocentowanie stałe wynoszące od 2% do 3,3% w skali roku. Czas trwania lokaty wynosi od 3 do 12 miesięcy, a maksymalna możliwa do zdeponowania kwota: 500 tys. zł. Depozyt niestety nie zapewni nam ochrony zysku w przypadku przedwczesnego zakończenia oszczędzania (nie zachowamy odsetek przy zerwaniu lokaty).

Poza wymienioną, w ofercie BOŚ Banku znajdziemy jeszcze kilka innych lokat, jednak ich oprocentowanie zwykle nie przekracza rynkowej średniej. Przy niektórych z tych depozytów są jednak ograniczenia co do maksymalnej kwoty lokaty (pamiętajmy przy tym o obowiązującym limicie 100 tys. euro ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), są one aczkolwiek dostępne zarówno dla nowych, jak i „starych” klientów banku.

Nie tylko lokaty w BOŚ Banku

W BOŚ Banku możemy także wybrać tylko EKOkonto Oszczędnościowe Standard, na którym od czasu do czasu pojawiają się promocje dla nowych klientów lub wymagające spełnienia pewnych warunków od osób już oszczędzających w tej instytucji. 

Podsumowując – BOŚ Bank to atrakcyjne miejsce dla osób myślących o długoterminowym oszczędzaniu. Najatrakcyjniejsze oferty depozytowe dostępne w „zielonym” banku wymagają „zamrożenia” naszych pieniędzy na okres kilku miesięcy. Jeśli jednak wolimy większą elastyczność do dostępie do środków – lepiej będzie wybrać konto oszczędnościowe. Zysk będzie wówczas nieco niższy, ale za to nasze oszczędności będą dostępne w zasadzie „od ręki”.

Aktualności