My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Citi Handlowy

Lokaty Citi Handlowy

Bank Handlowy - występujący na rynku pod nazwami Citi Handlowy lub Citibank – jest jednym z najstarszych polskich banków, a obecnie należy do międzynarodowej grupy finansowej. Docelowe grupy klientów Handlowego to zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi, jednak o wyższych niż przeciętne dochodach. Oferta depozytowa Citibanku jest dość skromna i obejmuje lokaty internetowe w PLN, EUR, USD i GBP.

Lokaty Citi Handlowy

Informacje o banku

Główny udziałowiec

COIC

Rok utworzenia

1870

Prezes

Sławomir Sikora

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

00-923 Warszawa, ul. Senatorska 16

Kapitał zakładowy

0,52 mld zł

Bank Handlowy to jeden z najdłużej działających polskich banków, którego historia sięga 1870 roku. Był to zarazem jeden z pierwszych banków, którego akcje pojawiły się w obrocie na warszawskiej giełdzie (rok debiutu: 1997). Marka Citi Handlowy, pod którą aktualnie swoje usługi świadczy bank, pojawiła się w 2001 roku w wyniku fuzji Banku Handlowego ze spółką Citibank Poland.

Aktywa Citibanku już od blisko 10 lat utrzymują się na stałym poziomie, wynoszącym ok. 40-45 mld zł. Daje to mu ok. 2,7-proc. udział w polskim rynku bankowym. Z kolei w przypadku posiadanej bazy depozytowej w ostatnim czasie obserwowany był umiarkowany wzrost. Według stanu na II kwartał 2019 roku depozyty zgromadzone przez bank wynosiły 37 mld zł, co było wynikiem o ok. 35 proc. lepszym niż w 2011 roku.

Ranking lokat Citi Handlowy

Aktualności