My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Citi Handlowy

Citi Handlowy

Bank Handlowy - występujący na rynku pod nazwami Citi Handlowy lub Citibank – jest jednym z najstarszych polskich banków, a obecnie należy do międzynarodowej grupy finansowej. Docelowe grupy klientów Handlowego to zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi, jednak o wyższych niż przeciętne dochodach. Oferta depozytowa Citibanku jest dość skromna i obejmuje lokaty internetowe w PLN, EUR, USD i GBP.

Citi Handlowy

Informacje o Citi Handlowy

Główny udziałowiec

COIC

Rok utworzenia

1870

Prezes

Sławomir Sikora

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

00-923 Warszawa, ul. Senatorska 16

Kapitał zakładowy

0,52 mld zł

Bank Handlowy to jeden z najdłużej działających polskich banków, którego historia sięga 1870 roku. Był to zarazem jeden z pierwszych banków, którego akcje pojawiły się w obrocie na warszawskiej giełdzie (rok debiutu: 1997). Marka Citi Handlowy, pod którą aktualnie swoje usługi świadczy bank, pojawiła się w 2001 roku w wyniku fuzji Banku Handlowego ze spółką Citibank Poland.

Aktywa Citibanku już od blisko 10 lat utrzymują się na stałym poziomie, wynoszącym ok. 40-45 mld zł. Daje to mu ok. 2,7-proc. udział w polskim rynku bankowym. Z kolei w przypadku posiadanej bazy depozytowej w ostatnim czasie obserwowany był umiarkowany wzrost. Według stanu na II kwartał 2019 roku depozyty zgromadzone przez bank wynosiły 37 mld zł, co było wynikiem o ok. 35 proc. lepszym niż w 2011 roku.

Ranking lokat Citi Handlowy

Citi Handlowy – oprocentowanie lokat

Citibank to pod względem bezpieczeństwa absolutna rynkowa czołówka. Jako jedyny prywatny bank działający w naszym kraju może pochwalić się najwyższą możliwą oceną ratingową (A- w skali międzynarodowej). Nie ma się co jednak dziwić – oprócz niezwykle silnej kondycji finansowej, bank zawsze może liczyć na ewentualne wsparcie swojego głównego akcjonariusza – amerykańskiej grupy Citi.

Jeśli jednak chodzi o ofertę produktów oszczędnościowych dostępnych w Citibanku, to jest ona jedną z najgorszych, jeśli nie najgorszą ze wszystkich banków komercyjnych działających nad Wisłą. W standardowej tabeli lokat terminowych nie znajdziemy ani jednego depozytu z oprocentowaniem wyższym niż 0,01%. Jakby tego było mało, do założenia lokaty wymagane będzie konto osobiste Citi Priority, CitiKonto, Citigold lub Citigold Private Client. Tylko niewielkim plusem jest duża elastyczność co do deponowanych kwot. Minimalna kwota lokaty otwieranej w Citibanku to zazwyczaj 500 lub 1000 zł, bez ograniczeń co do maksymalnej sumy ulokowanych pieniędzy. Równie słabo co w przypadku lokat prezentuje się oferta kont oszczędnościowych. Oprocentowanie standardowego rachunku to słabe 0,05% w skali roku, minimalnie lepiej wygląda zaś Konto SuperOszczędnościowe ze stawką 0,07% do 20 tys. zł i 0,05% dla nadwyżki ponad tę kwotę.

Ofertę produktów oszczędnościowych Citibanku nieco ratują cykliczne akcje promocyjne dedykowane nowym klientom. Ich uczestnicy od czasu do czasu mogą otrzymać specjalne warunki depozytowe. Tego typu promocje mają jednak przeważnie charakter krótkoterminowy (oferty na kilka miesięcy), wymagają spełnienia szeregu warunków (np. utrzymanie odpowiednio wysokiego salda, zapewnienie stałych wpływów na rachunek itd.), a do tego są dostępne wyłącznie dla zamożniejszej klienteli (typowy próg udziału w promocji to kilkaset tysięcy złotych). Jeśli więc nie jesteś bankowym VIP-em, który może skorzystać z promocji organizowanych przez Citibank – najrozsądniej będzie po prostu rozejrzeć się wśród ofert konkurencji.

Aktualności