My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Credit Agricole

Credit Agricole

Credit Agricole to uniwersalny bank, który kojarzony jest głównie z kredytami ratalnymi i ubezpieczeniami. Instytucja jest liderem w przenoszeniu rachunków bankowych w systemie Ognivo. Oferta lokat banku jest bardzo różnorodna i obejmuje depozyty złotowe i walutowe, lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć tradycyjnie, jak i mobilnie. Hasło Credit Agricole brzmi "Czy Twój bank tak potrafi?".

Credit Agricole

Informacje o Credit Agricole

Główny udziałowiec

Credit Agricole

Rok utworzenia

1991

Prezes

Philippe Brassac

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

53-605 Wrocław, Pl. Orląt Lwowskich 1

Kapitał zakładowy

0,70 mld zł

Credit Agricole powstał w 1991 roku, kiedy to działał pod nazwą Bank Świętokrzyski. W 2001 roku jego głównym akcjonariuszem została francuska grupa Credit Agricole, która do dnia dzisiejszego posiada aż 75 proc. akcji banku. Według stanu na grudzień 2017 roku bank posiada blisko 400 placówek własnych, a liczba obsługiwanych klientów to ponad 2 mln.

Z aktywami, które na koniec 2018 roku wynosiły 22 mld zł, bank Credit Agricole posiadał ok. 1,1-proc. udział w rynku. W porównaniu do poprzednich lat obserwowany był tu systematyczny wzrost – przykładowo na koniec 2013 roku aktywa banku wynosiły niespełna 16 mld zł. W ciągu ostatnich lat zwiększała się także baza depozytowa Credit Agricole. Według stanu na koniec grudnia 2018 roku było to ponad 17 mld zł, co w ciągu 3 lat oznacza wzrost o blisko 60 proc.

Ranking lokat Credit Agricole

Oprocentowanie lokat w Credit Agricole Bank Polska

Credit Agricole to dynamicznie rozwijający się na polskim rynku bank, który w ostatnim czasie dość aktywnie zabiega o pieniądze klientów (szczególnie osób fizycznych, które przeniosą konto). To nastawienie niestety nie jest już widoczne w propozycjach oszczędnościowych, gdzie trudno znaleźć atrakcyjne oferty.

Jeśli chodzi o depozyty właśnie, to szczególnie warta polecenia jest Lokata na nowe środki zakładana w oddziale, telefonicznie lub przez bankowość elektroniczną. Oferta tej lokaty terminowej pozwoli nam zyskać 5% w skali roku na 12 miesięcy, na 2 lub na 3 lata, jednak depozyt założymy tylko w ramach konta osobistego.

Dobrze wygląda także oferta Mobilnej lokaty dynamicznej, dzięki której możemy osiągnąć zysk sięgający 6% w skali roku. Niestety żadna inna z lokat dostępnych w Credit Agricole pod względem oprocentowania nie przekracza rynkowej średniej.

Najlepiej na tle konkurencji prezentuje konto oszczędnościowe o nazwie Rachunek Oszczędzam. Od czasu do czasu bank wprowadza specjalną ofertę dla nowych klientów, z atrakcyjnym oprocentowaniem. Trzeba jednak zaznaczyć, że maksymalna kwota, jaką możemy na nim zdeponować, wynosi raptem kilkadziesiąt tysięcy złotych i to zaledwie na parę miesięcy. Na pewno nie jest to więc propozycja dla zamożniejszych osób.

Podsumowując – lokaty Credit Agricole Bank Polska nie wyróżniają się na tle konkurencji (w przeciwieństwie do konta oszczędnościowego). Do liderów rynku nieco im brakuje, jednak w pewnym stopniu rekompensowane jest to wysokim bezpieczeństwem banku. Credit Agricole to bowiem część jednej z największych na świecie grup bankowych, dzięki czemu bank nie musi martwić się o ewentualne problemy z brakiem finansowania. Solidna kondycja finansowa banku ma swoje odbicie w jego ocenie ratingowej, która należy do jednej z najwyższych na polskim rynku.

Aktualności