My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Od 12 listopada 2019 r. marka eurobank przestała funkcjonować na rynku.

Lokaty eurobank

eurobank

Eurobank jest instytucją obsługującą tylko klientów indywidualnych. Bank stawia na obsługę online i jest jednym z bardziej innowacyjnych w kraju. W ofercie Eurobanku znajdziemy tradycyjne lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć internetowo lub w oddziale. Mottem przewodnim banku jest hasło "eurobank na co dzień".

eurobank

Informacje o eurobank

Główny udziałowiec

Bank Millennium

Rok utworzenia

2003

Prezes

Joao Bras Jorge

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

Kapitał zakładowy

0,56 mld zł

Historia banku sięga 1990 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą Banku Społem S.A. Obecna nazwa – Eurobank - pojawiła się na rynku w 2003 roku i od 2005 r. był częścią grupy Societe Generale. Od 31 maja 2019 r. eurobank wchodzi w skład Grupy Banku Millennium. Główna siedziba banku mieści się we Wrocławiu. Oferta instytucji obejmuje usługi dla klientów indywidualnych - konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, karty płatnicze, kredyty i fundusze inwestycyjne. Eurobank w swojej działalności chce docierać do miejsc, w których klienci często przebywają, co znajduje wyraz w sieci ok. 500 placówek umiejscowionych także w małych miastach.

Eurobank to jeden z mniejszych polskich banków komercyjnych, którego aktywa na koniec 2018 roku wyniosły 13 mld zł (ok. 0,8-proc. udział w rynku). W porównaniu do poprzednich lat pod tym względem obserwowany jest jednak systematyczny wzrost – od 2013 roku aktywa w jego posiadaniu zwiększyły się o ponad 1,5 mld zł (ok. 12 proc.). Podobny trend widoczny był w przypadku zebranej bazy depozytowej, która według stanu na koniec grudnia 2018 roku miała wartość ok. 7 mld zł.

Ranking lokat eurobank

Aktualności