My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

eurobank

eurobank

Eurobank jest instytucją obsługującą tylko klientów indywidualnych. Bank stawia na obsługę online i jest jednym z bardziej innowacyjnych w kraju. W ofercie Eurobanku znajdziemy tradycyjne lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć internetowo lub w oddziale. Mottem przewodnim banku jest hasło "eurobank na co dzień".

eurobank

Informacje o banku

Główny udziałowiec

Bank Millennium

Rok utworzenia

2003

Prezes

Joao Bras Jorge

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

Kapitał zakładowy

0,56 mld zł

Historia banku sięga 1990 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą Banku Społem S.A. Obecna nazwa – Eurobank - pojawiła się na rynku w 2003 roku i od 2005 r. był częścią grupy Societe Generale. Od 31 maja 2019 r. eurobank wchodzi w skład Grupy Banku Millennium. Główna siedziba banku mieści się we Wrocławiu. Oferta instytucji obejmuje usługi dla klientów indywidualnych - konta osobiste i oszczędnościowe, lokaty, karty płatnicze, kredyty i fundusze inwestycyjne. Eurobank w swojej działalności chce docierać do miejsc, w których klienci często przebywają, co znajduje wyraz w sieci ok. 500 placówek umiejscowionych także w małych miastach.

Eurobank to jeden z mniejszych polskich banków komercyjnych, którego aktywa na koniec 2018 roku wyniosły 13 mld zł (ok. 0,8-proc. udział w rynku). W porównaniu do poprzednich lat pod tym względem obserwowany jest jednak systematyczny wzrost – od 2013 roku aktywa w jego posiadaniu zwiększyły się o ponad 1,5 mld zł (ok. 12 proc.). Podobny trend widoczny był w przypadku zebranej bazy depozytowej, która według stanu na koniec grudnia 2018 roku miała wartość ok. 7 mld zł.

Ranking lokat eurobank

Aktualności