My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

eurobank

eurobank

Eurobank jest instytucją obsługującą tylko klientów indywidualnych. Bank stawia na obsługę online i jest jednym z bardziej innowacyjnych w kraju. W ofercie Eurobanku znajdziemy tradycyjne lokaty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem, które można założyć internetowo lub w oddziale. Mottem przewodnim banku jest hasło "eurobank na co dzień".

eurobank

Informacje o banku

Główny udziałowiec

Societe Generale

Rok utworzenia

2003

Prezes

Alexis Lacroix

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

50-126 Wrocław, ul. św. Mikołaja 72

Kapitał zakładowy

0,56 mld zł

Historia banku sięga 1990 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą Banku Społem S.A. Obecna nazwa – Eurobank - pojawiła się na rynku w 2003 roku, a od 2005 roku właścicielem banku pozostaje francuska grupa Societe Generale. Główna siedziba Eurobanku mieści się we Wrocławiu.

Eurobank to jeden z mniejszych polskich banków komercyjnych, którego aktywa na koniec 2016 roku wyniosły 12,4 mld zł (ok. 0,7-proc. udział w rynku). W porównaniu do poprzednich lat pod tym względem obserwowany jest jednak systematyczny wzrost – od 2013 roku aktywa w jego posiadaniu zwiększyły się o ponad 1 mld zł (ok. 8 proc.). Podobny trend widoczny był w przypadku zebranej bazy depozytowej, która według stanu na koniec grudnia 2016 roku miała wartość ok. 6,7 mld zł.

Ranking lokat eurobank

Aktualności