My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Getin Bank

Lokaty Getin Bank

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Lokaty Getin Bank

Informacje o banku

Główny udziałowiec

LC Corp

Rok utworzenia

2004

Prezes

Artur Klimczak

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-208 Warszawa, ul.Przyokopowa 33

Kapitał zakładowy

2,46 mld zł

Historia działalności Getin Noble Banku datowana jest na 1990 roku, kiedy funkcjonował jeszcze jako Górnośląski Bank Gospodarczy. Obecna marka pojawiła się na rynku w 2010 roku w wyniku fuzji Getin Banku z Noble Bankiem. Akcje banku notowane są na warszawskiej giełdzie, a ich łączna wartość według stanu na styczeń 2018 roku wynosi blisko 1,5 mld zł. Główna siedziba banku mieści się w Warszawie, a obsługa klientów odbywa się w ponad 500 oddziałach zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Getin Bank to największy polski bank znajdujący się w prywatnych rękach, którego aktywa na koniec I kwartału 2019 roku wynosiły 54 mld zł (2,8-proc. udział w rynku). W porównaniu do wcześniejszych lat w tym zakresie obserwowany jest jednak niewielki spadek. Przykładowo – w 2013 roku aktywa Getin Banku wynosiły przeszło 63 mld zł. Bank od ponad 5 lat utrzymuje natomiast stałą, solidną bazę depozytową w kwocie 45-50 mld zł.

Ranking lokat Getin Bank

Aktualności