My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Getin Bank

Getin Bank

Getin Bank jest częścią większej instytucji – Getin Noble Banku – i zajmuje się bankowością detaliczną skierowaną do klientów indywidualnych, firmowych jak i korporacji czy wspólnot mieszkaniowych. Oferta depozytowa Getin Banku jest bardzo różnorodna i obejmuje lokaty tradycyjne zakładane w oddziale i online, depozyty walutowe, a także lokaty progresywne. Obecnie hasłem przewodnim banku są "Finanse na prostych zasadach".

Getin Bank

Informacje o Getin Bank

Główny udziałowiec

LC Corp

Rok utworzenia

2004

Prezes

Artur Klimczak

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-208 Warszawa, ul.Przyokopowa 33

Kapitał zakładowy

2,46 mld zł

Historia działalności Getin Noble Banku datowana jest na 1990 rok, kiedy funkcjonował jeszcze jako Górnośląski Bank Gospodarczy. Obecna marka pojawiła się na rynku w 2010 roku w wyniku fuzji Getin Banku z Noble Bankiem. Akcje banku notowane są na warszawskiej giełdzie, a ich łączna wartość według stanu na styczeń 2018 roku wynosi blisko 1,5 mld zł. Główna siedziba banku mieści się w Warszawie, a obsługa klientów odbywa się w ponad 500 oddziałach zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Getin Bank to największy polski bank znajdujący się w prywatnych rękach, którego aktywa na koniec I kwartału 2019 roku wynosiły 54 mld zł (2,8-proc. udział w rynku). W porównaniu do wcześniejszych lat w tym zakresie obserwowany jest jednak niewielki spadek. Przykładowo – w 2013 roku aktywa Getin Banku wynosiły przeszło 63 mld zł. Bank od ponad 5 lat utrzymuje natomiast stałą, solidną bazę depozytową w kwocie 45-50 mld zł.

Ranking lokat Getin Bank

Oprocentowanie lokat – Getin Bank

Lokaty w Getin Banku należą do jednych z lepszych, jakie znaleźć możemy w polskich bankach komercyjnych. Najlepszy tego przykład to Lokata Mobilna, dzięki której możemy zarobić bardzo przyzwoite 5% w skali roku. Depozyt ten – zgodnie ze swoją nazwą – założyć możemy z jedynie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego takiego jak np. tablet czy smartfon (oferta dostępna jest zarówno dla nowych klientów jak i dla dotychczasowych użytkowników bankowości mobilnej Getin Banku, jednak wyższe oprocentowanie zyskają tylko ci pierwsi).

Inna ciekawa oferta to Lokata na Nowe Środki, która w zależności od wybranego wariantu pozwoli nam zarobić nawet 6,5% w skali roku (jak sugeruje nazwa jest to lokata jedynie dla nowych środków). W przypadku tej lokaty obowiązuje wynoszący aż 180 tys. zł górny limit kwotowy, dzięki czemu możemy korzystnie zdeponować nawet bardzo wysokie sumy pieniędzy. Dodatkowo depozyt nie wymaga zakładania z konta osobistego ani korzystania z żadnych innych produktów.

Pozostałe lokaty z oferty Getin Banku prezentują się już wyraźnie słabiej. Taki depozyt jak Lokata Tradycyjna niestety nie umożliwi nam obecnie zarobienia odsetek przewyższających rynkową średnia.

Bardzo silnym elementem oferty oszczędnościowej Getin Banku jest jego konto oszczędnościowe. Jest to rachunek, który umożliwi nam zysk nawet 6% (dla kwot do 10 tys. zł) i 5% (dla kwot do 400 tys. zł) w skali roku. Jeśli więc ktoś nie chce „mrozić” swoich pieniędzy na bankowym depozycie, ten jako alternatywę może wybrać właśnie konto. W takim przypadku jego oszczędności wraz z naliczonymi odsetkami będą dostępne w zasadzie „od ręki” (to duży plus w stosunku do lokat, gdzie w przypadku przedterminowej wypłaty z reguły tracimy naliczony zysk).

Czy warto skorzystać z produktów oszczędnościowych dostępnych w Getinie? Naszym zdaniem tak. Przemawia za tym przede wszystkim dobre oprocentowanie oraz szeroka paleta dostępnych produktów. Niektórych zniechęcać może kiepska kondycja finansowa banku, w tym miejscu przypominamy jednak o ochronie ze strony BFG, który gwarantuje środki trzymane w Getin Banku do kwoty 100 tys. euro. Oznacza to, że nawet w ewentualnych problemów banku – otrzymamy nasze pieniądze z powrotem.

Aktualności