My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Idea Bank

Idea Bank

Idea Bank kojarzony jest głównie z obsługą przedsiębiorstw i właśnie ta grupa klientów była początkowo głównym odbiorcą usług banku. Z biegiem czasu oferta instytucji poszerzyła się o usługi dla klientów indywidualnych i właśnie propozycje depozytów terminowych zasługują na szczególną uwagę. W Idea Banku znajdziemy szeroki wybór lokat, a posiadacze konta osobistego często mogą zyskać wyższe oprocentowanie. Motto banku to "Najlepszy bank dla przedsiębiorców".

Idea Bank

Informacje o Idea Bank

Główny udziałowiec

Leszek Czarnecki

Rok utworzenia

1991

Prezes

Jerzy Pruski (P.O.)

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-208 Warszawa, ul. Przyokopowa 33

Kapitał zakładowy

0,16 mld zł

Idea Bank rozpoczął swoją działalność w 1991 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą GMAC Banku. Od samego początku bank skoncentrował się na obsłudze mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Obecna marka – Idea Bank - pojawiła się na rynku w 2010 roku. Pięć lat później akcje banku zadebiutowały na warszawskiej giełdzie, a ich obecna (stan na styczeń 2018) wartość rynkowa sięga 1,8 mld zł.

Idea Bank to jeden z najszybciej rozwijających się polskich banków, który od 2013 do 2019 roku zdołał potroić wielkość posiadanych aktywów. Według stanu na II kwartał 2019 roku ich wartość wynosiła ponad 20 mld zł, co dawało bankowi ok. 1-proc. udział w rynku. W nieco wolniejszym tempie zwiększyła się natomiast baza depozytowa Idea Banku, która na koniec września 2018 roku liczyła ok. 18 mld zł (wzrost o ok. 65 proc. w ciągu 4 lat).

Ranking lokat Idea Bank

Aktualności