My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty ING Bank Śląski

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski to jedna z największych instytucji finansowych w naszym kraju. Działalność banku jest uniwersalna i wzbogacona innowacjami, jednak jego oferta lokat jest nad wyraz skromna – obejmuje depozyty standardowe w złotych, euro oraz dolarach a także lokatę z funduszem. Hasło przewodnie ING to "Liczą się ludzie".

ING Bank Śląski

Informacje o ING Bank Śląski

Główny udziałowiec

INF

Rok utworzenia

1989

Prezes

Brunon Bartkiewicz

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

40-086 Katowice, ul. Sokolska 34

Kapitał zakładowy

0,13 mld zł

Bank zapoczątkował swoją działalność w 1988 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą Bank Śląski. W 1994 roku jego akcje zadebiutowały na warszawskiej GPW, a dwa lata później większościowym udziałowcem stała się holenderska grupa kapitałowa ING. Obecna marka – ING Bank Śląski - pojawiła się w 2011 roku. Bank posiada sieć ok. 400 oddziałów, a liczba jego klientów przekracza 4 mln. Główna siedziba banku ING mieści się w Katowicach.

ING to jeden z najdynamiczniej rozwijających się polskich banków, który w latach 2013-2019 zdołał zwiększyć posiadane aktywa o blisko 70 proc. Według stanu na II kwartał 2019 roku kapitały banku wynosiły ponad 150 mld zł, a zgromadzona baza depozytowa miała wartość przeszło 120 mld zł.

Ranking lokat ING Bank Śląski

Lokaty w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski to jedna z największych i najbezpieczniejszych polskich instytucji kredytowych. Bank charakteryzuje się wysokim ratingiem i stabilną kondycją finansową, a jako część międzynarodowej grupy finansowej ING ma zapewniony dostęp do taniego finansowania ze strony swojego holenderskiego właściciela. Niestety w parze z bezpieczeństwem nie idzie oprocentowanie lokat.

W ING lokaty terminowe na tle konkurencji wypadają poniżej przeciętnej. Oferta depozytowa jest naprawdę uboga - lokaty oprocentowane są stawką 0,05%, przy czym możemy wybrać okres oszczędzania - kwartał, pół roku, rok lub 2 lata.

Poza opisaną lokatą terminową w ING znajdziemy jeszcze lokatę z funduszem. Zakładana jest na 3 miesiące, jednak środki dzielone są między depozyt terminowy a fundusz w proporcji 30% - 70%. Oprocentowanie części "lokatowej" wynosi obecnie 1%. Niestety wszystkie depozyty w ING dostępne są jedynie pod warunkiem posiadania konta osobistego. Jeśli go nie posiadamy – oferta nie będzie dla nas dostępna.

Niewiele lepiej, jeśli chodzi o oprocentowanie, wygląda konto oszczędnościowe w ING (kliknij tutaj, aby poznać szczegóły). Standardowe oprocentowanie jest bardzo niskie, jednak czasem w ramach ofert "na start" możemy zyskać więcej. Podsumowując, Bank ING nie jest zbyt atrakcyjnym miejscem do deponowania swoich oszczędności. Po stronie plusów zaliczyć można natomiast jego wysokie bezpieczeństwo. Niemniej – konkurencyjne banki znajdujące się w podobnej (a nawet lepszej) kondycji finansowej pozwalają cieszyć się wyższym zyskiem.

Aktualności