My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty ING Bank Śląski

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski to jedna z największych instytucji finansowych w naszym kraju. Działalność banku jest uniwersalna i wzbogacona innowacjami, jednak jego oferta lokat jest nad wyraz skromna – obejmuje depozyty standardowe w złotych, euro oraz dolarach a także lokatę z funduszem. Hasło przewodnie ING to "Liczą się ludzie".

ING Bank Śląski

Informacje o ING Bank Śląski

Główny udziałowiec

INF

Rok utworzenia

1989

Prezes

Brunon Bartkiewicz

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

40-086 Katowice, ul. Sokolska 34

Kapitał zakładowy

0,13 mld zł

Bank zapoczątkował swoją działalność w 1988 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą Bank Śląski. W 1994 roku jego akcje zadebiutowały na warszawskiej GPW, a dwa lata później większościowym udziałowcem stała się holenderska grupa kapitałowa ING. Obecna marka – ING Bank Śląski - pojawiła się w 2011 roku. Bank posiada sieć ok. 400 oddziałów, a liczba jego klientów przekracza 4 mln. Główna siedziba banku ING mieści się w Katowicach.

ING to jeden z najdynamiczniej rozwijających się polskich banków, który w latach 2013-2019 zdołał zwiększyć posiadane aktywa o blisko 70 proc. Według stanu na II kwartał 2019 roku kapitały banku wynosiły ponad 150 mld zł, a zgromadzona baza depozytowa miała wartość przeszło 120 mld zł.

Ranking lokat ING Bank Śląski

Depozyty terminowe w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski to jedna z największych i najbezpieczniejszych polskich instytucji kredytowych. Bank charakteryzuje się wysokim ratingiem i stabilną kondycją finansową, a jako część międzynarodowej grupy finansowej ING ma zapewniony dostęp do taniego finansowania ze strony swojego holenderskiego właściciela. Niestety w parze z bezpieczeństwem nie idzie oprocentowanie lokat.

Lokaty terminowe w ING na tle konkurencji wypadają poniżej przeciętnej. Dość powiedzieć, że najwyżej oprocentowana lokata w ING pozwala zarobić zaledwie 0,75% w skali roku. Żeby tego było mało, uzyskanie odsetek w tej wysokości wymaga zablokowania naszych oszczędności na okres aż 24 miesięcy.

Poza opisaną lokatą terminowa w ING znajdziemy jeszcze zaledwie dwa inne depozyty. Ten-12 miesięczny charakteryzuje się oprocentowaniem na poziomie 0,50%. Natomiast lokata dostępna w wariantach 3- i 6-miesięcznym pozwala zarobić symboliczne 0,25%. Na domiar złego wszystkie depozyty w ING dostępne są jedynie pod warunkiem posiadania konta osobistego. Jeśli go nie posiadamy – oferta nie będzie dla nas dostępna.

Nieco lepiej, jeśli chodzi o oprocentowanie, wygląda konto oszczędnościowe w ING (kliknij tutaj, aby poznać szczegóły). Podsumowując Bank ING nie jest zbyt atrakcyjnym miejscem do deponowania swoich oszczędności. Po stronie plusów zaliczyć można natomiast jego wysokie bezpieczeństwo. Nie mniej – konkurencyjne banki znajdujące się w podobnej (a nawet lepszej) kondycji finansowej pozwalają cieszyć się wyższym zyskiem.

Aktualności