My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty mBank

mBank

mBank to pierwszy w Polsce bank w pełni internetowy, który od lat kojarzony jest z innowacjami i nowoczesnością. Instytucja mieści się w piątce największych banków w kraju i stawia przede wszystkim na zdalne kanały komunikacji z klientami. Oferta depozytowa mBanku obejmuje tradycyjne lokaty w PLN i walutach obcych. Hasło banku to "Ikona mobilności".

mBank

Informacje o mBank

Główny udziałowiec

Commerzbank

Rok utworzenia

2000

Prezes

Cezary Stypułkowski

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

00-950 Warszawa, ul. Senatorska 18

Kapitał zakładowy

0,17 mld zł

Początki działalności mBanku sięgają 1986 roku, kiedy to na rynku pojawił się Bank Rozwoju Eksportu. W 1992 roku jako jedna z pierwszych notowanych spółek bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie. Obecna marka – mBank - pojawiła się w 2000 roku, początkowo obsługując wyłącznie klientów detalicznych. W 2013 roku doszło do unifikacji nazwy mBank, która zastąpiła dotychczas stosowane nazwy – BRE Bank oraz Multibank. Główna siedziba banku znajduje się w Warszawie, a liczba obsługiwanych klientów wynosi ponad 4,6 mln.

mBank to jeden z największych polskich banków komercyjnych. Na koniec czerwca 2019 roku dysponował kwotą ponad 150 mld aktywów, co dawało mu ponad 7,8-proc. udział w rynku. W porównaniu do 2013 roku oznacza to wzrost o blisko 50-proc. W podobnym tempie rosła wartość zgromadzonych depozytów, które według stanu na II kwartał 2019 roku liczyły aż 110 mld zł.

Ranking lokat mBank

Aktualności