My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty neoBANK

neoBANK

neoBank to nazwa handlowa Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, który świadczy usługi na terenie całego kraju. Z usług instytucji można korzystać przez Internet, a w ofercie lokat znajdziemy depozyty terminowe zakładane w oddziale i online, w tym lokaty z wyższym oprocentowaniem dla nowych klientów.

neoBANK

Informacje o neoBANK

Rok utworzenia

1961

Prezes

Magdalena Pruchniewska (P.O.)

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

61-752 Poznań, ul Grochowe Łąki 4

neoBank to marka, pod którą swoje usługi świadczy Wielkopolski Bank Spółdzielczy. Główna siedziba banku mieści się w Poznaniu, a historia jego działalności sięga 1961 roku. Sama nazwa neoBank pojawiła się na rynku w 2008 roku. W ofercie produktowej banku możemy znaleźć m.in. produkty depozytowe oraz kredytowe, a obsługa klienta odbywa się we wszystkich największych polskich miastach, wliczając w to Warszawę, Kraków czy Katowice.

Według stanu na koniec grudnia 2018 roku neoBank posiadał ponad 1,4 mld zł aktywów. W tym samym okresie baza depozytowa banku wynosiła ok. 1,1 mld zł.

Ranking lokat neoBank

Neobank – lokaty terminowe 

Wprawdzie oferta depozytowa Neobanku nie kusi nas ofertami pozwalającymi zarobić 4% czy chociażby 3% w skali roku, to na tle konkurencji prezentuje się ona całkiem solidnie. Najwyżej oprocentowane depozyty dostępne w tym banku pozwalają zarobić niezłe 1,4% w skali roku. Niestety energoLokatę – bo tak nazywa się flagowy depozyt z oferty Neobanku – założą tylko Ci klienci, którzy posiadają w nim konto osobiste. Całkiem sensownie w Neobanku wygląda również paleta depozytów, które nie wymagają posiadania żadnego dodatkowego rachunku. Wyróżniający się produkt to neoLokata Zysk zapewniający zysk 1,2% w skali roku. Możliwość jego założenia mają wszyscy klienci, choć należy pamiętać, że jest to oferta wyłącznie dla nowych środków. Znacznie mniej atrakcyjnie niż lokaty, prezentują się parametry konta oszczędnościowego dostępnego w Neobanku. Oprocentowanie tego rachunku to raptem 1% w skali roku.  

Lokaty w Neobanku – czy warto? 

Podsumowując – Neobank stanowi całkiem ciekawe miejsce do oszczędzania. Wprawdzie – jak zaznaczyliśmy wcześniej – wiele konkurencyjnych banków proponuje lepsze parametry lokat i kont, jednak na polskim rynku znacznie więcej jest takich, gdzie warunki depozytowe będą o wiele gorsze.

Aktualności