My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty neoBANK

neoBANK

neoBank to nazwa handlowa Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego, który świadczy usługi na terenie całego kraju. Z usług instytucji można korzystać przez Internet, a w ofercie lokat znajdziemy depozyty terminowe zakładane w oddziale i online, w tym lokaty z wyższym oprocentowaniem dla nowych klientów.

neoBANK

Informacje o neoBANK

Rok utworzenia

1961

Prezes

Magdalena Pruchniewska (P.O.)

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

61-752 Poznań, ul Grochowe Łąki 4

neoBank to marka, pod którą swoje usługi świadczy Wielkopolski Bank Spółdzielczy. Główna siedziba banku mieści się w Poznaniu, a historia jego działalności sięga 1961 roku. Sama nazwa neoBank pojawiła się na rynku w 2008 roku. W ofercie produktowej banku możemy znaleźć m.in. produkty depozytowe oraz kredytowe, a obsługa klienta odbywa się we wszystkich największych polskich miastach, wliczając w to Warszawę, Kraków czy Katowice.

Według stanu na koniec grudnia 2018 roku neoBank posiadał ponad 1,4 mld zł aktywów. W tym samym okresie baza depozytowa banku wynosiła ok. 1,1 mld zł.

Ranking lokat neoBank

Noble Bank – oprocentowanie lokat 

Oferta depozytowa Noble Banku na tle konkurencji prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Najwyżej oprocentowana lokata dostępna w Noble Banku o nazwie Lokata Mobilna, zapewni nam bardzo wysokie 3% zysku w skali roku. Z oferty skorzystają jednak wyłącznie klienci posiadający konto bankowości osobistej lub private bankingu. Jeśli natomiast nie chcesz wiązać się z Noble Bankiem żadnymi dodatkowymi umowami, możesz wybrać np. Lokatę Na Nowe Środki, której oprocentowanie to całkiem niezłe 2% w skali roku. Lokata trwa 12 miesięcy, a do jej założenia wystarczy nam 500 zł (maksimum to aż 300 tys. zł co pozwala korzystnie ulokować całkiem pokaźne kwoty). W sumie w tabeli oprocentowania Noble Banku znajdziemy blisko 10 depozytów, dzięki którym osiągniemy zyski przewyższające średnią dla całego rynku.  

Lokaty w Noble Banku – czy warto? 

Podsumowując – Noble Bank to całkiem atrakcyjne miejsce do lokowania oszczędności. W kontekście bezpieczeństw naszych pieniędzy warto podkreślić, że bank objęty jest gwarancjami ze strony BFG do kwoty 100 tys. euro. Musimy jednak pamiętać, że ta kwota odnosi się do łącznej sumy środków trzymanych zarówno w Noble Banku jak i Getin Banku (obie marki mają tego samego właściciela).

Aktualności