My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Noble Bank

Noble Bank

Noble Bank jest marką Getin Noble Banku, związaną z bankowością prywatną. Instytucja obsługuje zamożnych klientów, zapewniając im najwyższą jakość usług. Depozyty Noble Banku to m.in. lokaty na nowe środki, w walutach obcych, natomiast lokata rentierska należy do najlepszych tego typu depozytów na rynku.

Noble Bank

Informacje o Noble Bank

Główny udziałowiec

LC Corp

Rok utworzenia

2006

Prezes

Artur Klimczak

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-208 Warszawa, ul.Przyokopowa 33

Kapitał zakładowy

2,46 mld zł

Noble Bank został założony w 2006 roku, a rok później jego akcje zostały wprowadzone do obrotu na warszawskiej giełdzie. Obecnie, po połączeniu z Getin Bankiem, jest to marka, pod którą świadczone są usługi związane z bankowością prywatną. Noble Bank jest jednym z pionierów polskiego private bankingu, a w ofercie produktowej znaleźć możemy szereg rozwiązań o charakterze oszczędnościowym, kredytowym czy inwestycyjnym.

Ranking lokat Noble Bank

Noble Bank – oprocentowanie lokat 

Oferta depozytowa Noble Banku na tle konkurencji prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Najwyżej oprocentowana lokata dostępna w Noble Banku o nazwie Lokata Mobilna na Start, zapewni nam bardzo wysokie 1,5% zysku w skali roku. Oferta skierowana jest jednak dla nowych klientów posiadających konto bankowości osobistej lub private bankingu, którzy pierwszy raz aktywują swój profil w bankowości mobilnej. Jeśli natomiast nie chcesz wiązać się z Noble Bankiem żadnymi dodatkowymi umowami, możesz wybrać np. Lokatę Na Nowe Środki, której oprocentowanie to całkiem niezłe 1,2% w skali roku. Lokata trwa 2 miesiące, a do jej założenia wystarczy nam 500 zł (maksimum to aż 200 tys. zł co pozwala korzystnie ulokować całkiem pokaźne kwoty). W sumie w tabeli oprocentowania Noble Banku znajdziemy 5 depozytów, dzięki którym osiągniemy zyski bliskie średniej dla całego rynku.  

Lokaty w Noble Banku – czy warto? 

Podsumowując – Noble Bank to całkiem atrakcyjne miejsce do lokowania oszczędności. W kontekście bezpieczeństw naszych pieniędzy warto podkreślić, że bank objęty jest gwarancjami ze strony BFG do kwoty 100 tys. euro. Musimy jednak pamiętać, że ta kwota odnosi się do łącznej sumy środków trzymanych zarówno w Noble Banku jak i Getin Banku (obie marki mają tego samego właściciela).

Aktualności