My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Noble Bank

Noble Bank

Noble Bank jest marką Getin Noble Banku, która związana jest z bankowością prywatną. Instytucja obsługuje zamożnych klientów, zapewniając im najwyższą jakość usług. Depozyty Noble Banku to m.in. lokaty progresywne, na nowe środki, w walutach obcych, natomiast lokaty rentierskie należą do najlepszych tego typu depozytów na rynku.

Noble Bank

Informacje o Noble Bank

Główny udziałowiec

LC Corp

Rok utworzenia

2006

Prezes

Artur Klimczak

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-208 Warszawa, ul.Przyokopowa 33

Kapitał zakładowy

2,46 mld zł

Noble Bank został założony w 2006 roku, a rok później jego akcje zostały wprowadzone do obrotu na warszawskiej giełdzie. Obecnie, po połączeniu z Getin Bankiem, jest to marka, pod którą świadczone są usługi związane z bankowością prywatną. Noble Bank jest jednym z pionierów polskiego private bankingu, a w ofercie produktowej znaleźć możemy szereg rozwiązań o charakterze oszczędnościowym, kredytowym czy inwestycyjnym.

Ranking lokat Noble Bank

Neobank – lokaty terminowe 

Wprawdzie oferta depozytowa Neobanku nie kusi nas ofertami pozwalającymi zarobić 4% czy chociażby 3% w skali roku, to na tle konkurencji prezentuje się ona całkiem solidnie. Najwyżej oprocentowane depozyty dostępne w tym banku pozwalają zarobić całkiem przyzwoite 2% w skali roku. Niestety energoLokatę – bo tak nazywa się flagowy depozyt z oferty Neobanku – założą tylko Ci klienci, którzy posiadają w nim konto osobiste. Całkiem sensownie w Neobanku wygląda również paleta depozytów, które nie wymagają posiadania żadnego dodatkowego rachunku. Wyróżniający się produkt to neoLokata Zysk zapewniający zysk do 1,8% w skali roku. Możliwość jego założenia mają wszyscy klienci, choć należy pamiętać, że jest to oferta wyłącznie dla nowych środków. Znacznie mniej atrakcyjnie niż lokaty, prezentują się parametry konta oszczędnościowego dostępnego w Neobanku. Oprocentowanie tego rachunku to raptem 1% w skali roku.  

Lokaty w Neobanku – czy warto? 

Podsumowując – Neobank stanowi całkiem ciekawe miejsce do oszczędzania. Wprawdzie – jak zaznaczyliśmy wcześniej – wiele konkurencyjnych banków proponuje lepsze parametry lokat i kont, jednak na polskim rynku znacznie więcej jest takich, gdzie warunki depozytowe będą o wiele gorsze.

Aktualności