My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty PKO BP

PKO BP

PKO BP to największy polski bank komercyjny, którego w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Instytucja działa na rynku od dziesięcioleci i wciąż cieszy się niesłabnącym zaufaniem Polaków. Bank idzie z duchem czasu i wprowadza nowe rozwiązania m.in. w bankowości mobilnej, jednak jego oferta lokat jest dość skromna. Hasłem PKO BP są słowa "Dzień dobry".

PKO BP

Informacje o PKO BP

Główny udziałowiec

Skarb Państwa

Rok utworzenia

1919

Prezes

Paweł Gruza

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

02-515 Warszawa, ul. Puławska 15

Kapitał zakładowy

1,25 mld zł

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski (w skrócie: PKO BP) to jeden z najstarszych polskich banków, którego historia sięga 1919 roku. Kontrolowany przez Skarb Państwa bank posiada największą w Polsce sieć obsługi klienta, która według stanu na styczeń 2018 roku liczyła ponad 1200 oddziałów. Od 2004 roku akcje PKO BP notowane są na warszawskiej giełdzie. Jednocześnie jest to bank o najwyższej wartości rynkowej w naszym regionie Europy, która na koniec 2017 roku wynosiła ponad 55,5 mld zł.

PKO BP to pod względem posiadanych aktywów największy bank w naszym kraju. Suma bilansowa na poziomie aż 329 mld zł (stan na II kwartał 2019) daje mu aż 16,8-proc. udział w polskim sektorze bankowym. Imponująco wygląda także posiadana baza depozytowa, która na koniec czerwca 2019 roku wynosiła przeszło 240 mld zł. W porównaniu do 2013 roku oznacza to wzrost o prawie 60 proc.

Ranking lokat: PKO BP, czerwiec 2023 r.

Lokaty bankowe – PKO BP 

Lokaty w PKO Banku Polskim niestety charakteryzują się niskim oprocentowaniem, które raczej nie zaspokoi potrzeb tych wymagających klientów. Na rynku znaleźć można wprawdzie banki płacące wyższe odsetki na lokatach terminowych, PKO BP przewyższa je jednak pod kątem poziomu bezpieczeństwa. Jest to jedno z niewielu polskich przedsiębiorstw cieszącym się maksymalnym możliwym ratingiem kredytowym (A- w skali międzynarodowej oraz AAA w skali krajowej). Jeśli więc jako klientpotrzebujesz korzystnej lokaty w bardzo bezpiecznym miejscu – PKO BP powinien być Twoim pierwszym wyborem.  

Oprocentowanie lokat w PKO BP 

Tak jak napisaliśmy przed chwilą – oprocentowanie lokat w PKO BP prezentuje się bardzo słabo. Oferta depozytowa to zaledwie jedna lokata z oprocentowaniem 0,01%, które nawet nie zbliża się do rynkowej średniej. Korzystając z lokat w PKO Banku Polskim, zyskujemy niewiele, jednak otrzymujemy przy okazji wyższe niż przeciętne bezpieczeństwo naszych środków. A jakie jeszcze są minusy? Aby założyć depozyt online, konieczne jest posiadanie konta bankowego. Z drugiej jednak strony rachunek możemy posiadać absolutnie za darmo (konieczne jest wykazanie się niewielką aktywnością). Dla chcącego nie powinno to być jakiekolwiek ograniczenie, jeśli jednak nie chcemy bardziej wiązać się z bankiem, lepiej poszukać lokaty bez ROR.

Przed założeniem lokaty w PKO BP sprawdź oprocentowanie depozytów także w innych bankach. Skorzystaj z naszej porównywarki lokat bankowych.

Aktualności