My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Plus Bank

Plus Bank

Plus Bank to niewielki, uniwersalny bank, który swoją nazwę zawdzięcza współpracy z operatorem komórkowym. Oprócz produktów stricte bankowych instytucja oferuje także usługi Polkomtela oraz Cyfrowego Polsatu, których połączenie daje klientom wymierne korzyści. Oferta depozytowa Plus Banku to przede wszystkim standardowe lokaty w polskich złotych, które można założyć drogą internetową.

Plus Bank

Informacje o Plus Bank

Główny udziałowiec

Karswell

Rok utworzenia

1991

Prezes

Tomasz Krzak

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

Warszawa 04-028, al. Stanów Zjednoczonych 61A

Kapitał zakładowy

0,32 mld zł

Historia banku rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy to funkcjonował pod nazwą Invest Bank. Obecna marka pojawiła się na rynku w 2013 roku. Główna siedziba banku mieści się w Warszawie, a liczba obsługiwanych klientów to przeszło 300 tysięcy.

Plus Bank to niewielki, ale dynamicznie rozwijający się bank, który na koniec 2018 roku posiadał ok. 2,5 mld aktywów (ok. 0,1-proc. udział w rynku). W porównaniu do grudnia 2013 roku oznacza to wzrost o przeszło 25-proc. W znacznie wolniejszym tempie rosły natomiast depozyty w posiadaniu Plus Banku. Na zakończenie 2018 roku ich wartość wynosiła niespełna 2 mld zł (wzrost o ok. 10-proc. w ciągu 5 lat).

Ranking lokat Plus Bank

Aktualności