My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank to marka należąca do BGŻ BNP Paribas, która świadczy usługi na rzecz klientów indywidualnych, firmowych, korporacji, a także w ramach bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Zakres działalności tej instytucji jest uniwersalny i obejmuje zarówno konta, karty płatnicze, ubezpieczenia, jak i produkty kredytowe i inwestycyjne. Wśród propozycji oszczędnościowych Raiffeisena można wymienić lokaty w PLN i walutach obcych oraz depozyty zakładane przez aplikację mobilną i Wideo Doradcę.

Raiffeisen Polbank

Informacje o banku

Główny udziałowiec

BGŻ BNP Paribas SA

Rok utworzenia

1991

Prezes

Przemysław Gdański (P.O.)

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-211 Warszawa, ul. Kasprzaka 10/16

Kapitał zakładowy

0,14 mld zł

Marka Raiffeisen pojawiła się na polskim rynku w 1991 roku. Od początku swojej działalności bank koncentrował się na obsłudze klientów korporacyjnych, a od 2000 roku w ofercie banku pojawiły się także usługi dla klientów detalicznych. Od 2013 roku w efekcie przejęcia Polbanku bank funkcjonuje w naszym kraju jako „Raiffeisen Polbank”. Główna siedziba mieści się w Warszawie, a liczba obsługiwanych klientów to ponad 700 tys. Na przełomie października i listopada 2018 r. Raiffeisen został przejęty przez BGŻ BNP Paribas SA i obecnie znajduje się w strukturach tego banku.

Z aktywami, które na koniec 2016 roku wynosiły ponad 52 mld zł, Raiffeisen Polbank posiadał przeszło 3-proc. udział w rynku. W porównaniu do poprzednich lat pod tym względem obserwowany był umiarkowany wzrost – dla przykładu na koniec 2013 roku aktywa banku były o blisko 4 mld zł (7 proc.) niższe. Umiarkowana wzrostowa tendencja widoczna była także, jeśli chodzi o posiadaną bazę depozytową. Na zakończenie 2016 roku miała ona wartość ponad 35 mld zł, co w ciągu 3 lat oznacza wzrost o ok. 20 proc.

Ranking lokat Raiffeisen Polbank