My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Bank przestał funkcjonować

Lokaty Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank to marka należąca do BGŻ BNP Paribas, która świadczy usługi na rzecz klientów indywidualnych, firmowych, korporacji, a także w ramach bankowości prywatnej Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Zakres działalności tej instytucji jest uniwersalny i obejmuje zarówno konta, karty płatnicze, ubezpieczenia, jak i produkty kredytowe i inwestycyjne. Wśród propozycji oszczędnościowych Raiffeisena można wymienić lokaty w PLN i walutach obcych oraz depozyty zakładane przez aplikację mobilną i Wideo Doradcę.

Raiffeisen Polbank

Informacje o Raiffeisen Polbank

Główny udziałowiec

BGŻ BNP Paribas SA

Rok utworzenia

1991

Prezes

Przemysław Gdański

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

01-211 Warszawa, ul. Kasprzaka 10/16

Kapitał zakładowy

0,14 mld zł

1 kwietnia 2019 r. marka Raiffeisen Polbank całkowicie zniknęła z rynku. Od tego dnia produkty banku dostępne są pod wspólną marką BNP Paribas.

Marka Raiffeisen pojawiła się na polskim rynku w 1991 roku. Od początku swojej działalności bank koncentrował się na obsłudze klientów korporacyjnych, a od 2000 roku w ofercie banku pojawiły się także usługi dla klientów detalicznych. Od 2013 roku w efekcie przejęcia Polbanku bank funkcjonuje w naszym kraju jako „Raiffeisen Polbank”. Główna siedziba mieści się w Warszawie, a liczba obsługiwanych klientów to ponad 700 tys. Na przełomie października i listopada 2018 r. Raiffeisen został przejęty przez BGŻ BNP Paribas SA i obecnie znajduje się w strukturach tego banku.

Ranking lokat Raiffeisen Polbank