My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander i kieruje swoje usługi do osób fizycznych oraz firm. Działalność banku obejmuje kredyty, ubezpieczenia oraz depozyty terminowe. Wśród tych ostatnich na uwagę zasługują lokaty długoterminowe, zakładane online, w oddziale lub telefonicznie.

Santander Consumer Bank

Informacje o Santander Consumer Bank

Główny udziałowiec

Banco Santander

Rok utworzenia

2006

Prezes

Przemysław Kończal

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 42c

Kapitał zakładowy

0,52 mld zł

Bank pod obecną marką funkcjonuje na polskim rynku od 2002 roku. Głównym przedmiotem jego działalności jest obsługa kredytów gotówkowych oraz finansowanie zakupów pojazdów mechanicznych. Głównym akcjonariuszem banku jest hiszpańska grupa finansowa Santander. Sieć sprzedaży SCB liczy ponad 300 oddziałów, a główna siedziba banku mieści się we Wrocławiu.

Według stanu na 31 grudnia 2016 roku aktywa Santander Consumer Banku liczyły ponad 17 mld zł, co dawało mu ok. 1-proc. udział w rynku. W porównaniu do poprzednich lat w tym zakresie nie zaszły praktycznie jakiekolwiek zmiany. Dla przykładu – na koniec 2013 roku aktywa banku były o zaledwie 1 mld zł niższe. Nieco większy wzrost odnotowano natomiast w przypadku posiadanej bazy depozytowej, która pomiędzy 2013 a 2016 rokiem zwiększyła się o ok. 2 mld zł, osiągając wartość ok. 10,5 mld zł.

Ranking lokat Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank – oprocentowanie lokat

Oferta oszczędnościowa Santander Consumer Banku – w odróżnieniu od jego większego brata, czyli Santander Banku Polska – prezentuje się bardziej atrakcyjnie. Osoby zainteresowane ulokowaniem w nim swoich oszczędności mogą wybierać spośród kilku rodzajów lokat, z których jedna pozwala na osiągnięcie zysku sięgającego rynkowej średniej.

Jedną z najciekawszych lokat jest aktualnie Lokata Online Nowe Środki. Zgodnie ze swoją nazwą jest to depozyt dostępny wyłącznie dla nowych środków przelewanych do banku. Lokata ta w wariancie 12- i 24-miesięcznym zapewni na zysk w wysokości 3,10% w skali roku. Minimalna kwota potrzebna do jej założenia to jedynie 1 tys. zł., z kolei maksymalna kwota lokaty to aż 400 tys. zł, co w praktyce umożliwia korzystne zdeponowanie nawet bardzo wysokich sum. W przypadku Lokaty Online na Nowe Środki kapitalizacja odsetek odbywa się na koniec okresu oszczędzania. Oznacza to, że jeśli zerwiemy lokatę przez dniem jej zapadalności – niestety utracimy cały osiągnięty do tego momentu zysk.

Lokaty bankowe w Santander Consumer Bank

Jeśli chodzi o inne depozyty dostępne w Santander Consumer Banku, to na wyróżnienie zasługuje także oferta o nazwie Zysk+Wzrost. Pod względem większości parametrów jest to depozyt podobny do Lokaty Online Nowe Środki. W praktyce oznacza to możliwość zarobienia nawet 3,2% w skali roku (w wariancie 3-letnim). Przy okazji warto zaznaczyć, że większość ofert dostępnych w SCB nie wymaga otwierania konta bankowego. Dzięki temu wszelkie formalności ograniczamy do absolutnego minimum. Jeśli natomiast zamiast lokaty chcemy w Santanderze założyć konto oszczędnościowe – możemy to wreszcie zrobić. Choć oprocentowanie standardowe jest dość niskie, to w ofercie specjalnej możemy zyskać więcej, czyli 1,6%.

Podsumowując, Santander Consumer Bank to całkiem atrakcyjne miejsce dla naszych oszczędności. Dotyczy to przede wszystkim lokat długoterminowych z okresem zapadalności minimum 12 miesięcy. Gorzej jego oferta wygląda w przypadku lokat na krótsze okresy, gdzie oferowane oprocentowanie w zależności od konkretnej lokaty wynosi od 0,4% do 1,0% w skali roku.

Aktualności