My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank należy do hiszpańskiej Grupy Santander i kieruje swoje usługi do osób fizycznych oraz firm. Działalność banku obejmuje kredyty, ubezpieczenia oraz depozyty terminowe. Wśród tych ostatnich na uwagę zasługują lokaty długoterminowe, zakładane online, w oddziale lub telefonicznie.

Santander Consumer Bank

Informacje o Santander Consumer Bank

Główny udziałowiec

Banco Santander

Rok utworzenia

2006

Prezes

Przemysław Kończal

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 42c

Kapitał zakładowy

0,52 mld zł

Bank pod obecną marką funkcjonuje na polskim rynku od 2002 roku. Głównym przedmiotem jego działalności jest obsługa kredytów gotówkowych oraz finansowanie zakupów pojazdów mechanicznych. Głównym akcjonariuszem banku jest hiszpańska grupa finansowa Santander. Sieć sprzedaży SCB liczy ponad 300 oddziałów, a główna siedziba banku mieści się we Wrocławiu.

Według stanu na 31 grudnia 2016 roku aktywa Santander Consumer Banku liczyły ponad 17 mld zł, co dawało mu ok. 1-proc. udział w rynku. W porównaniu do poprzednich lat w tym zakresie nie zaszły praktycznie jakiekolwiek zmiany. Dla przykładu – na koniec 2013 roku aktywa banku były o zaledwie 1 mld zł niższe. Nieco większy wzrost odnotowano natomiast w przypadku posiadanej bazy depozytowej, która pomiędzy 2013 a 2016 rokiem zwiększyła się o ok. 2 mld zł, osiągając wartość ok. 10,5 mld zł.

Ranking lokat Santander Consumer Bank

Aktualności