My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Lokaty Toyota Bank

Toyota Bank

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Toyota Bank

Informacje o Toyota Bank

Główny udziałowiec

Toyota Kreditbank AG

Rok utworzenia

2001

Prezes

Bogdan Grzybowski (P.O.)

Gwarancje BFG

tak, do 100 000 EUR

Główna siedziba

02-676 Warszawa, ul. Postępu 18b

Kapitał zakładowy

0,11 mld zł

Toyota Bank działa na polskim rynku od 2000 roku. Oferta banku skoncentrowana jest przede wszystkim na kredytach samochodowych oraz na leasingu pojazdów. Ponadto wśród dostępnych produktów znaleźć można rachunki osobiste, konta oszczędnościowe, lokaty oraz karty kredytowe. Głowna siedziba Toyota Banku mieści się w Warszawie, a obsługa klientów odbywa się w kilkudziesięciu punktach na terenie całej Polski.

Toyota Bank to jeden z najmniejszych polskich banków komercyjnych. Na koniec marca 2018 roku jego aktywa wynosiły tylko 2,3 mld zł, co dawało mu zaledwie 0,1-proc. udział w rynku. Należy jednak zaznaczyć, że wyniki banku charakteryzują się bardzo dużą dynamiką – w ciągu zaledwie trzech lat Toyota Bank zdołał zwiększyć posiadane aktywa o blisko 100 proc. W nieco niższym tempie rosła baza depozytowa banku, która według stanu na I kwartał 2018 roku wynosiła ok. 1,4 mld zł.

Ranking lokat Toyota Bank

Lokaty terminowe - Toyota Bank

Oferta lokat bankowych Toyota Banku należy do jednej z najciekawszych na polskim rynku. W tabeli oprocentowania tego „samochodowego” banku znajdziemy wiele atrakcyjnych depozytów, dzięki którym zarobimy nawet 1,3% w skali roku. Niestety te najlepsze oferty dostępne są wyłącznie dla osób, które aktywnie korzystają z pozostałych produktów dostępnych w Toyota Bank, takich jak kredyt samochodowy czy konto osobiste. Jeśli ktoś chciałby natomiast założyć „gołą” lokatę, ten będzie musiał zadowolić się nieco gorszymi warunkami, jak chociażby 1,2% dostępne na Lokacie Plus.

Trzeba jednak dodać, że w Toyota Banku stosunkowo często pojawiają się atrakcyjne oferty promocyjne, dzięki którym osiągniemy znacznie wyższy zysk. Za przykład niech posłuży akcja, w której zakładając Lokatę Standard, oprócz odsetek można było zyskać dodatkową premię gotówkową. To z kolei – zależnie od kwoty wpłaconej na lokatę - przekładało się na łączny zysk z naszego oszczędzania na poziomie nawet 6% w skali roku! Podsumowując – standardowa oferta Toyota Banku plasuje się nieco powyżej rynkowej średniej. Kiedy jednak załapiemy się na którąś z cyklicznych ofert – będzie to już absolutny rynkowy top.

Aktualności