My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Loteria „Ale Procent” w mBanku

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
Loteria „Ale Procent” w mBanku

W ostatnich dniach mBank uruchomił dość specyficzną promocję, w której należy założyć 4-miesięczną lokatę na nowe środki z oprocentowaniem 2%. Każda lokata to jeden los w loterii, a do zyskania jest podwyższenie oprocentowania depozytu do 5, a nawet 10% w skali roku.

Warunki loterii „Ale Procent”

W loterii „Ale Procent” mogą wziąć udział pełnoletni posiadacze kont osobistych w mBanku lub osoby, które założą taki rachunek do 4 października 2015 r. celem uruchomienia promocyjnej lokaty. Akcja polega za założeniu lokaty na nowe środki w nieprzekraczalnym terminie podanym wyżej – każdy wniosek to jeden los w loterii, przy czym lokaty nie można zerwać przed terminem (tracimy wtedy prawo do nagrody).

W konkursie można zyskać podwyższenie oprocentowania założonego depozytu do:

  • 10% w skali roku – bank przewiduje 10 takich nagród, przy czym wartość pojedynczej nagrody nie może przekroczyć 1 358,90 zł brutto (nagroda I stopnia);
  • 5% w skali roku – bank przygotował 400 takich nagród, przy czym wartość pojedynczej nagrody nie może być wyższa niż 509,59 zł brutto (nagroda II stopnia);

Jedna osoba może wygrać zarówno nagrodę I jak i II stopnia, jednak dla dwóch różnych losów, czyli dwóch odrębnych wniosków o lokatę.

Lokata na nowe środki

Zanim przystąpimy do loterii, warto zapoznać się z warunkami promocyjnej lokaty na nowe środki:

  • czas trwania lokaty to 4 miesiące;
  • standardowe oprocentowanie depozytu to 2% w skali roku;
  • na lokatę można wpłacić wyłącznie nowe środki, stanowiące nadwyżkę nad saldem depozytów klienta w mBanku na dzień 1 września 2015 r.;
  • limit kwot depozytu to 1 000 – 50 000 zł.

Uwaga: w ofercie mBanku znajdują się również inne lokaty na nowe środki z oprocentowaniem od 2,3 do 2,5% - te depozyty nie są oferowane w promocji!

Komentarz redakcji

Promocja jest niestandardowa – nie mamy tu materialnej premii za założenie konta czy lokaty w mBanku, lecz bierzemy udział w loterii. Im więcej depozytów założymy, tym większe będą nasze szanse na wygraną i to całkiem atrakcyjną – podwyższenie oprocentowania lokaty do 5 lub 10% w skali roku. Dla depozytu kwartalnego byłoby to obecnie dużo więcej niż najwyżej oprocentowane lokaty na rynku (4%), więc jest to kusząca propozycja.

Jedynym mankamentem całej akcji jest niskie standardowe oprocentowanie lokaty – 2% w skali roku. Jeśli nam się nie poszczęści i nie wygramy, nasze środki zyskają tylko 2%, podczas gdy w innych bankach mogłyby być oprocentowane na 3, a nawet 4%.

Wszystko zależy tu od nas oraz liczby osób i założonych przez nich lokat, które wezmą udział w promocji – jeśli lubimy ryzyko, warto spróbować i założyć promocyjny depozyt, jeśli nie, poszukajmy innych ofert.

Ocena redakcji:

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin loterii promocyjnej "Ale Procent"

O banku

mBank to pierwszy w Polsce bank w pełni internetowy, który od lat kojarzony jest z innowacjami i nowoczesnością. Instytucja mieści się w piątce największych banków w kraju i stawia przede wszystkim na zdalne kanały komunikacji z klientami. Oferta depozytowa mBanku obejmuje tradycyjne lokaty w PLN i walutach obcych. Hasło banku to "Ikona mobilności".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze