My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Do 1,25% w skali roku na 9-miesięcznej Moto Lokacie w Toyota Banku

Rafał Janik
Rafał Janik
Specjalista w zakresie rynków finansowych i inwestycji. Uwielbia liczby, wykresy i dane. W wolnym czasie trenuje kolarstwo oraz wspinaczkę. Jego hobby to literatura i astronomia.
Do 1,25% w skali roku na 9-miesięcznej Moto Lokacie w Toyota Banku
Źródło: strona Toyota Banku

Toyota Bank oferuje promocyjne oprocentowanie 9-miesięcznej Moto Lokaty na poziomie 1,25%. Niestety, warunkiem uzyskania tak atrakcyjnych warunków jest posiadanie konta osobistego oraz zaciągniętego kredytu samochodowego.

Standardowe oprocentowanie Moto Lokaty wynosi 0,75% w skali roku. Tyle zarobią ci, którzy posiadają konto osobiste w Toyota Banku, ale nie korzystają z kredytu samochodowego. Jeśli natomiast jesteś posiadaczem kredytu na samochód, wtedy zakładając lokatę, otrzymasz premię w wysokości 0,5 p.p. oprocentowania depozytu. Tym samym Twój zysk wyniesie 1,25% w skali roku.

Co jeszcze warto wiedzieć o Moto Lokacie w Toyota Banku? Po pierwsze, depozyt zakładany jest na 9 miesięcy. Po drugie, możesz na niego wpłacić kwotę w przedziale od 5 tys. do 50 tys. zł.

Uwzględniane są wszystkie środki, które wpłacisz na lokatę (nie tylko „nowe środki”). Kapitalizacja odsetek następuje po upływie okresu umownego.

Ile możesz zyskać na Moto Lokacie w Toyota Banku?

W poniższej tabeli prezentujemy zysk, jaki możesz osiągnąć na Moto Lokacie. W naszych obliczeniach uwzględniliśmy dwa warianty: bez premii (0,75%) oraz z premią (1,25%). Podane kwoty są kwota netto, co oznacza, że uwzględniają już podatek "Belki".

Zysk* z Moto Lokaty

Kwota lokaty

Lokata bez premii (0,75%)

Lokata z premią (1,25%)

5 000 zł 23 zł 38 zł
10 000 zł 46 zł 76 zł
15 000 zł 68 zł 114 zł
20 000 zł 91 zł 152 zł
30 000 zł 137 zł 228 zł
40 000 zł 182 zł 304 zł
50 000 zł 228 zł 380 zł

Zysk z Moto Lokaty w Toyota Banku
Kliknij, aby powiększyć

Gwarancje BFG

Środki zgromadzone w Toyota Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 euro. 50 tys. zł możesz więc wpłacić na Moto Lokatę bez żadnych obaw o ewentualne bankructwo banku (dowiedz się więcej na temat gwarancji BFG).

Co po upływie okresu lokaty?

Depozyt nie ma charakteru odnawialnego. Po zakończeniu okresu jego trwania bank wypłaci Ci cały zgromadzony kapitał wraz z odsetkami na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Pamiętaj, że wypłata środków z lokaty przed upływem okresu umownego nie jest najlepszym pomysłem - taki ruch pozbawi Cię prawa do jakichkolwiek odsetek.

Możesz wnioskować o pięć Moto Lokat.

Jak założyć Moto Lokatę w Toyota Banku?

Wniosek o Moto Lokatę możesz złożyć wyłącznie online z poziomu systemu bankowości elektronicznej. Co istotne, otwarcie depozytu w ten sposób nie wymaga podpisywania żadnej osobnej umowy.

Dostęp do systemu uzyskasz oczywiście dzięki posiadaniu w Toyota Banku konta osobistego. Wniosek o rachunek złożysz także przez Internet, za pośrednictwem formularza na tej stronie banku.

Moto Konto w Toyota Banku

Skoro warunkiem skorzystania z Moto Lokaty jest posiadanie konta osobistego, to warto poświęcić chwilę właśnie temu produktowi. Podstawowym rachunkiem osobistym z oferty Toyota Banku jest Moto Konto. Przyjrzyjmy się jego parametrom.

Zwrot miesięcznej opłaty za prowadzenie konta w wysokości 2,49 zł możesz uzyskać na kilka sposobów, a jednym z nich jest utrzymywanie salda lokat na poziomie min. 2500 zł. W praktyce więc posiadaczy Moto Lokaty ta opłata nie dotyczy (przynajmniej w okresie jej trwania).

Darmowe jest też wydanie i korzystanie z karty debetowej. Nie zapłacisz za 3 pierwsze wypłaty gotówki z bankomatów w miesiącu, zaś każda kolejna kosztować Cię będzie 4,50 zł.

A co z przelewami? Tu dochodzimy do prawdopodobnie największej wady rachunku. Toyota Bank nie oferuje bowiem możliwości dokonywania przelewów natychmiastowych oraz walutowych.

Możliwe jednak, że Moto Konto będzie Ci służyło wyłącznie jako furtka do skorzystania z pełnej oferty oszczędnościowej, a wówczas ten mankament znacznie straci na znaczeniu. Warto chociażby zastanowić się nad propozycją rachunku oszczędnościowego (dostępnego wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego), którego oprocentowanie waha się od 0,3% do 0,8%, w zależności od salda. Dodatkową zaletą Moto Konta jest program moneyback ze zwrotem za paliwo.

Lokata dla wybranych

Moto Lokata z pewnością nie jest depozytem dla każdego. Do jego otwarcia konieczne jest posiadanie konta osobistego. Jakby tego było mało, oprocentowanie 1,25% w skali roku przysługuje wyłącznie tym, którzy posiadają w Toyota Banku kredyt samochodowy. To co prawda więcej niż średnie oprocentowanie lokat oferowanych obecnie na rynku (dowiedz się więcej), jednak z drugiej ciężko określić je mianem „niepowtarzalnej okazji”.

Jeśli natomiast Moto Lokata nie przypadła Ci do gustu, zawsze możesz rozejrzeć się za inną ofertą. Z propozycjami najlepszych depozytów średnioterminowych (nie tylko 9-miesięcznych) zapoznasz się, przeglądając nasz ranking.

Ocena redakcji:

Zalety

  • otwarcie lokaty bez wychodzenia z domu
  • możliwość skorzystania z konta oszczędnościowego z oprocentowaniem do 0,8%
  • lokata na dowolne środki

Wady

  • maksymalne oprocentowanie tylko dla posiadaczy kredytu samochodowego (pozostali jedynie 0,75%)
  • konieczność posiadania konta

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania

O banku

Toyota Bank Polska jest kojarzony głównie z marką samochodów, jednak jego działalność jest znacznie szersza niż tylko udzielanie kredytów. Bank prowadzi również konta osobiste i oszczędnościowe oraz szczególnie dba o swoich obecnych klientów, organizując promocje swoich produktów. Wśród lokat Toyota Banku można wyróżnić depozyty ze standardową, jak i dzienną kapitalizacją odsetek.

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze