My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Mocne spadki w ofertach dla oszczędzających! Najlepsze konta oszczędnościowe w maju 2020 r.

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.
Mocne spadki w ofertach dla oszczędzających! Najlepsze konta oszczędnościowe w maju 2020 r.

Druga połowa kwietnia i początek maja to kolejne kiepskie wieści dla oszczędzających. Alior Bank, Getin Bank i Millennium znacznie obniżyły oprocentowanie w ramach ofert “na nowe środki”, podczas gdy najlepsze konta oszczędnościowe z naszego rankingu trzymają się jeszcze na dobrym poziomie.

Zmiany oprocentowania wybranych kont oszczędnościowych maj 2020
Kliknij, aby powiększyć

Po ostatnich zmianach w oprocentowaniu przyjmujemy, że korzystne oferty oszczędnościowe powinny przynosić minimum 2% w skali roku.

Podium rankingu (jeszcze) bez większych zmian

Nasz ranking kont oszczędnościowych wyraźnie zmienił się w ciągu ostatniego miesiąca, jednak nie dotyczy to pierwszej trójki. Wciąż najwięcej możemy zyskać w ofercie dla nowych klientów w Getin Banku – 3,5%, ale pod warunkiem wpływów wynagrodzenia i tylko do kwoty 10 tys. zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe - maj 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

3,5%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów; wymagane comiesięczne wpływy na konto w kwocie min. 1000 zł.

Obowiązuje do 31.05.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

3,0%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Konto założysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe (“korzyść” do Konta Jakże Osobistego”)

Alior Bank

3,0%

Do 30 czerwca 2020 r.

20 tys. zł

Oferta dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego; wyższe oprocentowanie wymaga dokonywania transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie.

Obowiązuje do 30.06.2020 r.

Konto w promocji założysz na tej stronie banku.

Niewiele mniej, bo 3% w skali roku, proponują Alior Bank i Credit Agricole. W pierwszym z nich taką stawkę otrzymają osoby, które włączą odpowiednią korzyść na Koncie Jakże Osobistym i będą dokonywać transakcji kartą na min. 300 zł miesięcznie. W Credit Agricole na szczęście nie ma dodatkowych warunków, jednak obecnie maksymalna kwota objęta wyższym oprocentowaniem wynosi tylko 20, a nie 30 tys. zł i niestety jest to oferta jednorazowa.

Oferty na nowe środki mniej korzystne, ale wciąż opłacalne

Oferty dla nowych klientów to nie wszystko. Choć mogą się one wydawać najlepsze, to przy większych oszczędnościach nie zdadzą egzaminu, dlatego warto przyjrzeć się także propozycjom na “nowe środki”. Można z nich korzystać wielokrotnie, przelewając środki między 2-3 bankami i ciągle oszczędzać na dobrych warunkach.

Najlepsze konta oszczędnościowe na "nowe środki" - maj 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

2,0%

62 dni

200 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Getin Banku na dzień 29 kwietnia 2020 r.

Oferta ważna do 07.06.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku lub w promocji konta osobistego.

Konto Oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

2,0%

62 dni

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Banku Millennium na dzień 18 kwietnia 2020 r.

Oferta ważna do 30.05.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku lub w promocji konta osobistego.

Konto Mega Oszczędnościowe

Alior Bank

1,5%

3 miesiące

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Alior Banku na dzień 30 kwietnia 2020 r.; wyższe oprocentowanie wymaga zapewniania wpływów na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł miesięcznie.

Oferta ważna do 11.06.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

W porównaniu z kwietniem w ofertach na “nowe środki” nastąpił prawdziwy pogrom. Bank Millennium, zgodnie z zapowiedzią, obniżył promocyjną stawkę na Koncie Profit do 2,0%, a czas jej obowiązywania skrócił do 62 dni. Na podobny ruch zdecydował się Getin Bank, jednak tutaj maksymalna kwota objęta oprocentowaniem 2% wynosi 200 tys. zł. Alior Bank z kolei ściął stawkę aż o 1 p.p. i obecnie oferuje 1,5%, ale wciąż na 3 miesiące do 100 tys. zł.

Tym razem w naszym podsumowaniu propozycji dla “nowych środków” nie znalazł się ING Bank Śląski. Dlaczego? Otóż odnowiona promocja OKO Bonus wiąże się obecnie ze stawką... 1% w skali roku, a takie oprocentowanie nie jest dla nas satysfakcjonujące.

Powiększ swój zysk i skorzystaj z dodatkowej promocji!

Jeśli zakładasz swoje pierwsze konto w danym banku, możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i skorzystać zarówno z promocji, jak i dobrego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (pod warunkiem spełnienia wymagań akcji specjalnej).

W Banku Pekao możesz otrzymać w ten sposób 200 zł w gotówce i 2,5% na Koncie Oszczędnościowym.

W Credit Agricole zdobędziesz nawet 250 zł premii i 3,0% na Rachunku Oszczędzam.

Obie oferty specjalne są dostępne tylko jednorazowo, a po zakończeniu okresu podwyższonego oprocentowania stawka na tych kontach spada do standardowego poziomu.

Jak już pisaliśmy, konta oszczędnościowe na “nowe środki” są lepszym wyborem pod kątem efektywności i zysku. Jeśli jednak chcesz skorzystać z promocji rachunku osobistego, a bank jednocześnie oferuje korzystne warunki na koncie oszczędnościowym, warto złapać taką okazję.

2% nowym rynkowym standardem?

Można powiedzieć, że po dwóch decyzjach RPP przez rynek oszczędności przejechał prawdziwy walec, który zmiażdżył oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych. Jeszcze niedawno 2% uznalibyśmy za dość przeciętną stawkę, teraz staje się ona rynkowym standardem. Każda oferta powyżej 2% będzie tym samym wyjątkowo atrakcyjna i godna każdej uwagi.

Choć spodziewaliśmy się obniżek w Aliorze, Getinie i ING, to z największym rozczarowaniem przyjęliśmy nową propozycję tej ostatniej instytucji. 1% w skali roku, w porównaniu z konkurencją, raczej tu nikogo nie zadowoli. Czekamy teraz na ruch Banku Pekao w ostatnich dniach maja, nie spodziewamy się jednak pozytywów. Jeśli wciąż się wahasz, czy skorzystać z oferty tego banku, to ostatni dzwonek, aby się zdecydować.

Przeczytaj także

Komentarze