My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Najlepsze konta oszczędnościowe w sierpniu 2019 r.

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Najlepsze konta oszczędnościowe w sierpniu 2019 r.

Już nie jeden, a dwa banki oferują oprocentowanie kont oszczędnościowych na poziomie 4% w skali roku. Co prawda w obu do uzyskania podwyższonej stawki konieczne jest spełnienie pewnych warunków, ale cóż… „taki mamy klimat”. Jeśli chcemy realnie zarobić, musimy w to włożyć odrobinę wysiłku.

W „grupie pościgowej”, a więc wśród rachunków z dalszych miejsc w rankingu, większych zmian nie odnotowaliśmy. Sprawdźmy, jak obecnie przedstawia się czołówka najlepszych kont oszczędnościowych na rynku i czy wciąż możemy na nie spoglądać jako na równorzędną alternatywę dla oszczędzania na lokatach.

Ranking kont oszczędnościowych – sierpień 2019 r.

Oto najnowsze zestawienie:

Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2019

Bank / Nazwa rachunku

Oprocentowanie w skali roku

Zakres kwot, okres obowiązywania

Warunki uzyskania oprocentowania

Nest Bank / Nest Oszczędności

4%

Do 20 tys. zł, przez 6 miesięcy

Wymagane darmowe Nest Konto, zapewnianie comiesięcznych wpływów wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł oraz wykonywanie transakcji kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Oferta ważna do 31 sierpnia 2019 r.

Citibank / Konto Oszczędnościowe

4%

3%

4%: Do 10 tys. zł, przez 4 miesiące

3%: Do 100 tys. zł, przez 6 miesięcy

4%: Wymagane konto Citi Priority oraz zapewnienie wpływu wynagrodzenia w kwocie min. 2000 zł w każdym z 4 miesięcy. Oferta ważna do 13 września 2019 r.

3%: Wymagane konto Citi Priority oraz karta kredytowa Citi Simplicity. Należy zapewniać wpływy min. 8000 zł lub utrzymywać saldo min. 100 tys. zł Oferta ważna do 30 września 2019 r.

Getin Bank / Konto Oszczędnościowe

3,5%

2,8% (dla nowych środków)

3,5%: do 10 tys. zł, przez 12 miesięcy

2,8%: do 200 tys. zł nowych środków, przez 4 miesiące

3,5%: Wymagane Konto Proste Zasady oraz zapewnianie comiesięcznych wpływów w wysokości min. 1000 zł. Oferta ważna do 31 sierpnia 2019 r.

2,8%: Konto Proste Zasady + wyrażenie zgód marketingowych + wpłata nowych środków. Oferta trwa do 22 września 2019 r.

Credit Agricole / Rachunek Oszczędzam (w ofercie "Na start")

3%

Do 50 tys. zł, przez 4 miesiące

Wymagane konto osobiste, np. Konto dla Ciebie. Oferta ważna do odwołania.

Bank Pekao / Konto Oszczędnościowe

3%

Do 30 tys. zł, przez 180 dni

Wymagane Konto Przekorzystne. Oferta ważna do 30 września 2019 r.

Alior Bank / Konto Oszczędnociowe ("Korzyść" do Konta Jakże Osobistego)

3%

Do 20 tys. zł, do 31 grudnia 2019 r.

Wymagane Konto Jakże Osobiste oraz wybór Korzyści „Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym". Oferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

T-Mobile Usługi Bankowe / Konto Oszczędnościowe

3%

Do 50 tys. zł, przez 92 dni

Wymagane Konto Freemium lub Konto Premium. Oferta ważna do 25 września 2019 r.

Z pełnym rankingiem kont oszczędnościowych zapoznasz się tutaj.

Podium: dwie znane oferty i jedna nowość

Różnica względem lipcowego zestawienia dotyczy pozycji lidera. Promocja na koncie Nest Oszczędności sprawiła, że rachunek awansował z miejsca w drugiej dziesiątce na sam szczyt.

Trudno się dziwić. W ramach promocji Nest Banku uczestnicy mogą liczyć na oprocentowanie 4% w skali roku obowiązujące aż przez pół roku i obejmujące środki do 20 tys. zł. Warunki: otwarcie darmowego Nest Konta, zapewnienie na nim comiesięcznych wpływów z tytułu wynagrodzenia/ emerytury/ renty/ stypendium/ świadczenia 500+ w kwocie min. 1000 zł oraz wykonanie co miesiąc transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Kluczowa jest tu konsekwencja, bo niespełnienie choćby jednego warunku w dowolnym momencie obowiązywania promocyjnego oprocentowania oznacza jego bezpowrotną utratę. Warto się również pospieszyć – promocja trwa tylko do końca sierpnia.

Nest Bank zdetronizował ofertę Citi Handlowego, który również proponuje na Koncie Oszczędnościowym 4%, ale tylko przez 4 miesiące i dla kwot do 10 tys. zł. Tutaj również konieczne jest otwarcie konta osobistego, a konkretnie rachunku Citi Priority. Dodatkowy warunek dotyczy konieczności zapewnienia wpływów wynagrodzenia w kwocie co najmniej 2000 zł.

A jeśli interesuje Cię uzyskanie wysokiego oprocentowania dla wyższych kwot, to możesz skorzystać z oferty z 3% dla środków do 100 tys. zł. Tutaj potrzebne będzie jednak dodatkowo wyrobienie karty Citi Simplicity, a ponadto zapewnienie wpływów min. 8000 zł lub utrzymanie średniomiesięcznego salda na poziomie aż 100 tys. zł.

Niewiele czasu pozostało na skorzystanie z promocji na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku. Oferta z 3,5% dla kwot do 10 tys. zł przez rok (pod warunkiem zapewniania wpływów) obowiązuje do końca sierpnia. Równolegle można skorzystać z oprocentowania 2,8% dla nowych środków do 200 tys. zł przez 4 miesiące. Dotąd Getin Bank regularnie odnawiał obie promocje i prawdopodobnie się to nie zmieni. Inna sprawa, że zmianie mogą ulec warunki, np. wysokość proponowanych stawek.

Bez zmian wśród kont na 3%

Kolejne konta oszczędnościowe niezmiennie oferują solidne 3%. Mowa tu o propozycjach Credit Agricole, Banku Pekao SA, Alior Banku (w ramach „Korzyści” do Konta Jakże Osobistego) i T-Mobile Usługi Bankowe.

Połącz oprocentowanie z premią za konto osobiste!

Szczególnie zwracamy tu uwagę na te oferty, które można połączyć z premią za otwarcie konta osobistego. Z taką możliwością maksymalizacji zysków mamy obecnie do czynienia w Alior Banku i Banku Pekao; w obu przypadkach do końca sierpnia.

W Aliorze możesz połączyć 3% na Koncie Oszczędnościowym z premią 150 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego. Jeśli dodamy do tego Lokatę 100 dni (również z oprocentowaniem 3%), to otrzymujemy pakiet 3 produktów dających niebagatelny zysk. Więcej przeczytasz w tym artykule.

Z kolei w Banku Pekao sprawa jest prosta – otwierając Konto Przekorzystne z premią 200 zł i Kontem Oszczędnościowym 3%, możesz zgarnąć tyle, co na lokacie z oprocentowaniem od 4,7% (dla 30 tys. zł). Szczegóły opisaliśmy tutaj.

Pozostałe propozycje również godne uwagi

Oprocentowanie lekko poniżej 3% otrzymujemy na dobrze znanych kontach oszczędnościowych Banku Millennium (2,7% na Koncie Profit) i ING Banku Śląskiego (2,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym). W tym gronie nie wypada nie wspomnieć o Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku z 2,5% – najwyżej oprocentowanym rachunku oszczędnościowym wśród tych, które nie wymagają posiadania konta osobistego.

Warto zerkać na oferty kont oszczędnościowych

Kolejny miesiąc obserwacji zmian na rynku kont oszczędnościowych dostarczył nam kolejnych dowodów, by poważnie rozważyć ten rodzaj produktu jako zamiennik dla lokat.

Wśród rachunków oszczędnościowych nie brakuje ofert zarówno dla stosunkowo niewielkich (do 20, 30 tys. zł), jak i wyższych kwot (do kilkuset tys. zł). Różnorodność jest na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nikogo nie powinny odstraszać dodatkowe warunki uzyskania atrakcyjnego oprocentowania – w końcu nagroda za trud w postaci konkretnego zysku jest warta odrobiny wysiłku.

Jak zwykle zachęcamy do regularnego zaglądania do rankingu kont oszczędnościowych i porównywaniu dostępnych ofert, także w odniesieniu do najlepszych lokat.

Przeczytaj także

Komentarze