My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Stabilizacji ciąg dalszy. Najlepsze konta oszczędnościowe we wrześniu 2020 r.

Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.
Stabilizacji ciąg dalszy. Najlepsze konta oszczędnościowe we wrześniu 2020 r.

Przyglądając się ruchom w ofertach kont oszczędnościowych, po kilku miesiącach ciągłych zmian mamy wreszcie pewne status quo. Oprocentowanie promocyjne ustabilizowało się, wobec czego banki zmieniają inne parametry swoich ofert, np. maksymalną kwotę objętą wyższą stawką. Wśród najlepszych kont nie znajdziemy już ING czy T-Mobile Usługi Bankowe, które nie odnowiły swoich promocji oszczędnościowych.

Zmiany oprocentowania kont oszczędnościowych kwiecień-wrzesień 2020
Kliknij, aby powiększyć

Obecnie przyjmujemy, że korzystne oferty oszczędnościowe powinny przynosić minimum 1% - 1,5% w skali roku.

Zaskoczenie na podium 

Pierwsza trójka naszego rankingu kont oszczędnościowych trzyma się dzielnie, mamy jedną pozytywną zmianę. Kolejny raz palmę pierwszeństwa dzierży Credit Agricole, ale - uwaga - z wyższą stawką, bo aż 3% dla nowych klientów. To spore zaskoczenie ze strony tej instytucji, tym bardziej, że wprowadzono też okres karencji, co staje się dodatkową zaletą tej propozycji. Moje Cele w mBanku, choć tak naprawdę to rachunek do automatycznego oszczędzania, oferują oszczędzającym nawet 2,5% na 4 miesiące, o ile będziemy pamiętać o regularnym zasilaniu konta. Bank Pekao proponuje trochę mniej - 2% - ale to wciąż oferta warta uwagi.

Najlepsze konta oszczędnościowe - wrzesień 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Rachunek Oszczędzam w ofercie “Na start”

Credit Agricole

2,5%

3 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów. 

Obowiązuje do odwołania. 

Konto założysz na stronie banku.

Moje Cele

mBank

do 2,5%4 miesiące20 tys. zł

Oferta dla nowych i obecnych klientów. Obowiązuje do 30.09.2020 r. Moje Cele to rachunek do automatycznego oszczędzania. Konto otworzysz na stronie banku.

Konto Oszczędnościowe

Bank Pekao

2,0%

4 miesiące

20 tys. zł

Oferta dla nowych klientów. 

Obowiązuje do 30.09.2020 r. 

Konto w promocji założysz na stronie banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

2,0%

12 miesięcy

10 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do 30.09.2020 r.

Konto (osobiste) w promocji założysz na tej stronie banku.

Nest Oszczędności

Nest Bank

1,5%2 miesiące50 tys. zł

Oferta dla nowych klientów.

Obowiązuje do odwołania.

Wyższe oprocentowanie obowiązuje w miesiącu otwarcia rachunku i dwóch kolejnych.

Getin Bank kontynuuje swoją ofertę “na start” z oprocentowaniem 2% przez rok, warto jednak pamiętać, że obecnie warunek wpływu jest nieco trudniejszy do spełnienia (1500 zł miesięcznie zamiast wcześniejszego 1000 zł). Rachunek Nest Oszczędności w Nest Banku z oprocentowaniem 1,5% zamyka pierwszą piątkę. Oferta nie jest ograniczona czasowo, jednak dotyczy tylko nowych klientów banku i obowiązuje od otwarcia rachunku przez kolejne 2 miesiące.

Nowe środki bez zmian 

Do obniżki stóp przez RPP oferty na “nowe środki” zwykle były bardziej korzystne od propozycji dla nowych klientów (pomimo niższego oprocentowania). Wpłacając na taki rachunek oszczędności z innego banku, można wielokrotnie korzystać z takich propozycji. Obecnie może nie wyglądają one zbyt zachęcająco, ale za to ich oprocentowanie nie ulega już zmianie.

Konta oszczędnościowe na "nowe środki" - wrzesień 2020

Konto / Bank

Oprocentowanie

Okres

Kwota maksymalna

Dodatkowe warunki

Konto Mega Oszczędnościowe

Alior Bank

1,0%

2 miesiące

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Alior Banku na dzień 31 lipca 2020 r.; wyższe oprocentowanie wymaga zapewniania wpływów na konto osobiste w kwocie min. 1500 zł miesięcznie.

Oferta ważna do 17.09.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

1,0%

62 dni

100 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Getin Banku na dzień 13 sierpnia 2020 r.

Oferta ważna do 20.09.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku.

Konto Oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

1,0%

60 dni

25 tys. zł

Nowe środki - nadwyżka nad saldo depozytów klienta w Banku Millennium na dzień 1 sierpnia 2020 r.

Oferta ważna do 26.09.2020 r.

Konto założysz na tej stronie banku lub w promocji konta osobistego.

Oprocentowanie ofert na “nowe środki” ustabilizowało się na poziomie 1% w skali roku. Kolejne edycje promocji oszczędnościowych w powyższych bankach nie przynoszą obniżek tej stawki, zmieniają się za to inne parametry ofert.

Getin Bank utrzymał propozycję EKO na “nowe środki”, jednak maksymalna kwota objęta 1% to teraz tylko 100 tys. zł. Alior Bank i Bank Millennium kontynuują swoje oferty i dopiero najbliższe tygodnie pokażą, czy obie instytucje zdecydowały się na zmiany w warunkach promocyjnych.

Choć z ofert na “nowe środki” można korzystać wielokrotnie, to ich poważnym mankamentem jest niepewność. Obecnie trudno ustalić dzień, kiedy będzie sprawdzane saldo depozytów, a tym samym – kiedy “wyzerować” stan środków w danym banku.

Powiększ swój zysk i skorzystaj z dodatkowej promocji!

Oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat nie zachęca do lokowania środków, jeśli jednak po raz pierwszy korzystasz z usług konkretnego banku, możesz dodatkowo zyskać. Wystarczy przystąpić do promocji konta osobistego, a przy okazji otworzyć rachunek oszczędnościowy z atrakcyjnym oprocentowaniem “na start”.

W Getin Banku nowi klienci zyskują 50 zł premii w programie poleceń, a dodatkowo 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

W Credit Agricole nowi posiadacze Konta dla Ciebie mogą zdobyć 200 zł premii i 3% na Rachunku Oszczędzam.

Z takiego połączenia możesz skorzystać tylko raz. Zwróć także uwagę, że konto oszczędnościowe tylko przez określony czas będzie lepiej oprocentowane – potem stawka spadnie do poziomu podstawowego.

Korzystaj z dobrych okazji

Ostatnie tygodnie przynoszą widoczną ulgę posiadaczom kont oszczędnościowych. Spadki oprocentowania wyhamowały, za to banki co rusz zmieniają inne warunki prowadzenia tych rachunków - a to maksymalną kwotę objętą wyższym oprocentowaniem, a to czas jego obowiązywania. Miłą niespodziankę zrobił nam ostatnio Credit Agricole, który podniósł promocyjną stawkę na Rachunku Oszczędzam. Niemniej w końcu można spokojnie przemyśleć, gdzie chcemy ulokować środki, nie obawiając się, że za chwilę dana oferta stanie się nieaktualna.

Najmniej atrakcyjnie wyglądają teraz propozycje na “nowe środki”. Stawka 1% w skali roku nie jest powodem do zachwytu, jednak nie można całkowicie odrzucać takich kont oszczędnościowych. Z tych ofert skorzystasz wielokrotnie (przykładowo przelewając środki między 2-3 bankami), a jeśli nie masz już statusu nowego klienta, tylko one pozostają.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje oszczędności przynosiły choć trochę odsetek, warto poświęcić chwilę i przemyśleć różne sposoby na pomnażanie swoich pieniędzy. Korzystaj z okazji na kontach oszczędnościowych, zarabiaj na promocjach, a z biegiem czasu sam zauważysz, ile możesz zyskać.

Przeczytaj także

Komentarze