My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Nest Bank ponownie obniżył oprocentowanie na Nest Lokacie Lojalnej; tym razem cięcia dotknęły wszystkich wariantów depozytu poza lokatą dwuletnią.

Ocena redakcji:

Do 2,2% w skali roku na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku

Portrait
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
Do 2,2% w skali roku na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku
Źródło: strona Nest Banku

Nest Bank pamięta o swoich obecnych klientach i nagradza ich za lojalność. Wystarczy, że regularnie notujesz na swoim koncie osobistym przelew wynagrodzenia, a bank przyzna Ci oprocentowanie na poziomie do 2,2% na Nest Lokacie Lojalnej.

Szczegóły lokaty

Oferta promocyjna Nest Lokaty Lojalnej nie ma określonego terminu obowiązywania. Do skorzystania z niej niezbędne jest posiadanie darmowego Nest Konta lub – w przypadku klientów firmowych – BIZnest Konta. Jeśli posiadasz już którykolwiek ze wspomnianych rachunków, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś po spełnieniu określonych warunków ubiegał się o atrakcyjnie oprocentowaną lokatę. Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Nest Banku, to w każdej chwili możesz takie konto założyć.

Nest Lokata Lojalna do 2,2% w skali roku

Jest o co walczyć. Nest Lokata Lojalna to elastyczny depozyt, który możesz założyć na okres od 3 miesięcy do 2 lat. Każdy z okresów lokaty wiąże się z nieco innym oprocentowaniem – waha się ono od 1,60% do 2,20% w skali roku. Oprocentowanie promocyjne dla poszczególnych okresów lokaty wygląda następująco:

 • 3 miesiące – 1,60% w skali roku;
 • 4 miesiące – 1,60% w skali roku;
 • 5 miesięcy - 1,70% w skali roku;
 • 6 miesięcy – 1,80% w skali roku;
 • 12 miesięcy – 1,90% w skali roku;
 • 18 miesięcy – 2,00% w skali roku;
 • 24 miesiące – 2,20% w skali roku.

Na depozyt możesz wpłacić kwotę od 1 tys. zł do 2 mln zł, a kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego.

Jak zyskać promocyjne oprocentowanie na Nest Lokacie Lojalnej?

Aby przysługiwało Ci wskazane powyżej oprocentowanie, to jako posiadacz konta w Nest Banku powinieneś spełnić dwa warunki:

 1. Zapewnić w każdym miesiącu trwania lokaty wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie min. 1000 zł (klienci indywidualni)

  lub

  zapewnić w każdym miesiącu trwania lokaty stałe wpływy na BIZnest Konto w kwocie min. 6000 zł oraz dokonać płatności do ZUS-u lub urzędu skarbowego (klienci firmowi)

  lub

  zapewnić wpływy „wynagrodzenia za sprzedaż produktów wypłacanego na mocy umowy partnerskiej zawartej z Bankiem” (dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych oraz „osób uprawnionych do reprezentowania osoby prawnej/jednostki organizacyjnej niebędącej osobą prawną, które zawarły z Bankiem umowę partnerską”).
 2. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na komunikację drogą elektroniczną i utrzymaj wspomniane zgody przez cały okres trwania lokaty.

Warunek dotyczący wpływów (oraz płatności ZUS/US) musisz zacząć spełniać najpóźniej w drugim miesiącu trwania lokaty. W sytuacji, gdy nie spełnisz któregokolwiek z warunków, oprocentowanie Twojego depozytu spadnie do poziomu 1,2% w skali roku (stanie się tak następnego dnia roboczego po stwierdzeniu tego faktu przez bank).

Ile możesz zyskać na Nest Lokacie Lojalnej?

Załóżmy, że zdecydujesz się na wybór 24-miesięcznej lokaty i spełniasz wszystkie warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania. Ile możesz dzięki temu zyskać?

Poniższa tabelka prezentuje zysk netto (po odliczeniu „podatku Belki”) dla poszczególnych kwot, oczywiście przy założeniu, że przez cały okres lokaty przysługuje Ci oprocentowanie 2,20% w skali roku

Zysk* na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku
Kwota lokaty Odsetki
                                1 000 zł 36 zł
                                5 000 zł 178 zł
                             10 000 zł 356 zł
                             20 000 zł 713 zł
                             50 000 zł 1 782 zł
                           100 000 zł 3 564 zł
                           200 000 zł 7 128 zł
                           300 000 zł 10 692 zł
                           430 000 zł 15 325 zł
                           500 000 zł 17 820 zł
                       1 000 000 zł 35 640 zł
                       2 000 000 zł 71 280 zł

Kliknij, aby powiększyć
Z tabelki wynika, że ulokowanie na okres 2 lat nawet stosunkowo niewielkich środków (do 20 tys. zł) może przynieść kilkaset złotych zysku z odsetek. Natomiast zysk netto od wyższych kwot liczony jest już w tysiącach, a nawet dziesiątkach tysięcy złotych.

Po zakończeniu okresu umownego lokata może zostać odnowiona. W tej sytuacji obowiązywać będzie oprocentowanie właściwe dla odnowionej standardowej Nest Lokaty (aktualnie 1%). Zerwanie lokaty przed końcem okresu umownego będzie skutkowało utratą całości wypracowanych odsetek.

Gwarancja BFG tylko do 100 tys. euro

Możesz założyć dowolną liczbę lokat z promocyjnym oprocentowaniem. Pamiętaj jednak, że choć na jeden taki depozyt możesz wpłacić nawet 2 mln zł, to ochrona Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obejmuje jedynie środki zgromadzone w banku do wysokości 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł). Jeśli zdecydujesz się na ulokowanie wyższej kwoty, czynisz to na własne ryzyko!

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

Jak założyć Nest Lokatę Lojalną?

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z lokaty? Oto, jak możesz ją założyć. Rozważmy dwie możliwości:

 1. Posiadasz już Nest Konto lub BIZnest Konto. W takiej sytuacji wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i złożyć wniosek o Nest Lokatę Lojalną. W sekcji „Wykonaj operację” wybierz „Załóż lokatę”, a we wniosku określ jej parametry. Lokatę założysz także w oddziale.
 2. Nie masz jeszcze rachunku w Nest Banku. Złóż wniosek o Nest Konto lub BIZnest Konto przez Internet, a następnie zawrzyj umowę (za pośrednictwem rozmowy wideo/ kuriera, w oddziale lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego). Po uzyskaniu dostępu do bankowości internetowej postępuj zgodnie z pkt 1.

Darmowe Nest Konto i BIZnest Konto

Posiadanie rachunku w Nest Banku jest warunkiem koniecznym do uzyskania wysokiego oprocentowania. Sprawdźmy, jak przedstawiają się parametry podstawowego konta osobistego z oferty Nest Banku, czyli Nest Konta.

Rachunek ten z czystym sumieniem możemy określić jako „darmowy”. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne. Nie zapłacisz ani złotówki za zwykłe przelewy internetowe, korzystanie z karty i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju.

Jesteś klientem firmowym? Zapewne ucieszy Cię fakt, że BIZnest Konto również jest darmowe. Bank i w tym przypadku nie pobiera opłat za prowadzenie, kartę i podstawowe operacje bankowe, w tym przelewy do ZUS i US.

Duży plus za dbałość o obecnych klientów

Banki zwykle skupiają się na pozyskiwaniu nowych klientów, często zapominając o tych obecnych; dlatego tym bardziej oferta Nest Lokaty Lojalnej zasługuje na uznanie.

Oprocentowanie od 1,60% do 2,20% w skali roku być może nie jest czymś, co przyprawia o zawrót głowy. Wystarczy wspomnieć o Nest Lokacie Witaj oferującej aż 4% w skali roku. Z drugiej strony, oprocentowanie Lokaty Witaj dotyczy jedynie środków do 10 tys. zł, a oferta jest dostępna tylko dla nowych posiadaczy Nest Konta.

To właśnie spora elastyczność Nest Lokaty Lojalnej – możliwość wybór okresu jej trwania oraz wpłaty niewielkich i bardzo dużych kwot – wpływa pozytywnie na ocenę depozytu. Minusem pozostaje konieczność regularnego spełniania warunków aktywności oraz niższe oprocentowanie w porównaniu z ubiegłymi miesiącami.

Ocena redakcji:

Zalety

 • lokata także dla obecnych klientów
 • możliwość wyboru okresu lokaty (im dłuższy, tym wyższe oprocentowanie)
 • możliwość wpłaty zarówno niewielkich (1000 zł), jak i bardzo wysokich (2 mln zł) kwot
 • możesz założyć więcej niż jedną taką lokatę
 • bezpłatne Nest Konto i BIZnest Konto

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • konieczność spełnienia dodatkowych warunków w celu uzyskania podwyższonego oprocentowania na lokacie

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin lokaty
 2. Tabela oprocentowania lokat w Nest Banku
 3. Tabela opłat i prowizji - klienci indywidualni
 4. Tabela opłat i prowizji - przedsiębiorcy

O banku

Nest Bank działa w obecnej formie od jesieni 2016 r. i od samego początku przedstawia się jako bank dla rodziny, który wspiera ją w codziennych potrzebach. Działalność instytucji skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm, a oferta lokat jest bardzo konkurencyjna i obejmuje tradycyjne depozyty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem. Motto Nest banku to "Rozwiń skrzydła".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze