My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

16 marca 2023 r. Nest Bank obniżył oprocentowanie prawie wszystkich wariantów lokaty. Teraz możesz zyskać do 6,5% w skali roku.

Ocena redakcji:

Do 6,5% w skali roku na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.
Do 6,5% w skali roku na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku
Źródło: strona Nest Banku

Nest Bank pamięta o swoich obecnych klientach i nagradza ich za lojalność. Wystarczy, że regularnie korzystasz z konta osobistego, a bank przyzna Ci oprocentowanie na poziomie do 6,5% na Nest Lokacie Lojalnej. 

Oferta promocyjna Nest Lokaty Lojalnej nie ma określonego terminu obowiązywania. Do skorzystania z niej niezbędne jest posiadanie darmowego Nest Konta lub – w przypadku klientów firmowych – BIZnest Konta. Jeśli posiadasz już którykolwiek ze wspomnianych rachunków, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś po spełnieniu określonych warunków ubiegał się o atrakcyjnie oprocentowaną lokatę. Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Nest Banku, to w każdej chwili możesz takie konto założyć.

Nest Lokata Lojalna do 6,5% w skali roku

Nest Lokata Lojalna to elastyczny depozyt, który możesz założyć na okres od 3 miesięcy do 2 lat. Każdy z okresów lokaty wiąże się z nieco innym oprocentowaniem – waha się ono od 5% do 6,5% w skali roku. Oprocentowanie promocyjne dla poszczególnych okresów lokaty wygląda następująco:

 • 3 miesiące – 5% w skali roku;
 • 6 miesięcy – 6,5% w skali roku;
 • 12 miesięcy – 6,25% w skali roku;
 • 18 miesięcy – 6% w skali roku;
 • 2 lata – 5% w skali roku.

Na depozyt możesz wpłacić kwotę od 1 tys. zł do 2 mln zł, a kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego.

Jak zyskać promocyjne oprocentowanie na Nest Lokacie Lojalnej?

Aby przysługiwało Ci wskazane powyżej oprocentowanie, to jako posiadacz konta w Nest Banku powinieneś spełnić trzy warunki:

 1. Zapewnić w każdym miesiącu trwania lokaty wpływ na Nest Konto w kwocie min. 2000 zł (klienci indywidualni)

  lub

  zapewnić w każdym miesiącu trwania lokaty stałe wpływy na BIZnest Konto w kwocie min. 5000 zł (klienci firmowi).
 2. W każdym miesiącu trwania lokaty wykonywać min. 3 wybrane operacje na koncie (osobistym - w przypadku klienta indywidualnego i firmowym - w przypadku JDG). Liczą się przelewy na rachunki obce, płatności kartą lub transakcje Blik na dowolne kwoty.
 3. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na komunikację drogą elektroniczną i utrzymać wspomniane zgody przez cały okres trwania lokaty.

Wpływ na konto nie może pochodzić z przelewów pomiędzy rachunkami Klienta, kredytów udzielonych przez bank oraz lokat. W sytuacji, gdy nie spełnisz któregokolwiek z warunków, oprocentowanie Twojego depozytu spadnie do poziomu 0,5% w skali roku (stanie się tak następnego dnia roboczego po stwierdzeniu tego faktu przez bank).

Ile możesz zyskać na Nest Lokacie Lojalnej?

Poniższa tabelka prezentuje zysk netto (po odliczeniu „podatku Belki”) dla poszczególnych kwot, oczywiście przy założeniu, że przez cały okres lokaty przysługuje Ci podwyższone, promocyjne oprocentowanie. Do porównania wybraliśmy trzy warianty: kwartalny, półroczny i 12-miesięczny.

Zysk* na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku
Kwota lokaty Zysk z lokaty 3-miesięcznej Zysk z lokaty 6-miesięcznej Zysk z lokaty 12-miesięcznej
1 000 zł 10 zł 27 zł 51 zł
5 000 zł 51 zł 133 zł 254 zł
10 000 zł 102 zł 265 zł 507 zł
25 000 zł 255 zł 664 zł 1 268 zł
50 000 zł 510 zł 1 327 zł 2 537 zł
100 000 zł 1 021 zł 2 654 zł 5 073 zł
200 000 zł 2 042 zł 5 308 zł 10 147 zł
450 000 zł 4 594 zł 11 944 zł 22 831 zł
750 000 zł 7 656 zł 19 906 zł 38 051 zł
1 000 000 zł 10 208 zł 26 541 zł 50 735 zł
1 500 000 zł 15 312 zł 39 812 zł 76 102 zł
2 000 000 zł 20 416 zł 53 083 zł 101 470 zł

Z tabelki wynika, że ulokowanie na okres 3 miesięcy stosunkowo niewielkich środków (do 25 tys. zł) może przynieść ok 250 zł zysku z odsetek. Natomiast zysk netto od wyższych kwot oraz w przypadku depozytu długoterminowego liczony jest już w dziesiątkach tysięcy złotych i więcej.

Zysk Lokata Lojalna
Kliknij, aby powiększyć

Po zakończeniu okresu umownego lokata może zostać odnowiona. W tej sytuacji obowiązywać będzie oprocentowanie właściwe dla odnowionej standardowej Nest Lokaty (aktualnie 0,5%). Zerwanie lokaty przed końcem okresu umownego będzie skutkowało utratą całości wypracowanych odsetek.

Gwarancja BFG tylko do 100 tys. euro

Możesz założyć dowolną liczbę lokat z promocyjnym oprocentowaniem. Pamiętaj jednak, że choć na jeden taki depozyt możesz wpłacić nawet 2 mln zł, to ochrona Bankowego Funduszu Gwarancyjnego obejmuje jedynie środki zgromadzone w banku do wysokości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł). Jeśli zdecydujesz się na ulokowanie wyższej kwoty, czynisz to na własne ryzyko!

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

Jak założyć Nest Lokatę Lojalną?

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z lokaty? Oto, jak możesz ją założyć. Rozważmy dwie możliwości:

 1. Posiadasz już Nest Konto lub BIZnest Konto. W takiej sytuacji wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i złożyć wniosek o Nest Lokatę Lojalną. W sekcji „Wykonaj operację” wybierz „Załóż lokatę”, a we wniosku określ jej parametry. Lokatę założysz także w oddziale.
 2. Nie masz jeszcze rachunku w Nest Banku. Złóż wniosek o Nest Konto lub BIZnest Konto przez Internet, a następnie zawrzyj umowę (za pośrednictwem rozmowy wideo/ kuriera, w oddziale lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego). Po uzyskaniu dostępu do bankowości internetowej postępuj zgodnie z pkt 1.

Darmowe Nest Konto i BIZnest Konto

Posiadanie rachunku w Nest Banku jest warunkiem koniecznym do uzyskania wysokiego oprocentowania. Sprawdźmy, jak przedstawiają się parametry podstawowego konta osobistego z oferty Nest Banku, czyli Nest Konta.

Rachunek ten z czystym sumieniem możemy określić jako darmowy. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezwarunkowo bezpłatne. Nie zapłacisz ani złotówki za zwykłe przelewy internetowe, korzystanie z karty i wypłaty gotówki w bankomatach sieci Euronet.

Jesteś klientem firmowym? Zapewne ucieszy Cię fakt, że BIZnest Konto również jest darmowe. Bank i w tym przypadku nie pobiera opłat za prowadzenie, kartę i podstawowe operacje bankowe, w tym przelewy do ZUS i US.

Duży plus za dbałość o obecnych klientów

Banki zwykle skupiają się na pozyskiwaniu nowych klientów, często zapominając o tych obecnych; dlatego tym bardziej oferta Nest Lokaty Lojalnej zasługuje na uznanie.

Oprocentowanie do 6,5% w skali roku to obecnie solidna oferta, choć Nest Bank ma też i lepszą: Nest Lokatę Witaj oferującej 8% w skali roku. Z drugiej strony, oprocentowanie Lokaty Witaj dotyczy jedynie środków do 20 tys. zł, a oferta jest dostępna tylko dla nowych posiadaczy Nest Konta.

To właśnie spora elastyczność Nest Lokaty Lojalnej – możliwość wybór okresu jej trwania oraz wpłaty niewielkich i bardzo dużych kwot – wpływa pozytywnie na ocenę depozytu. Minusem pozostaje konieczność regularnego spełniania warunków aktywności oraz niższe oprocentowanie w porównaniu z ubiegłymi miesiącami.

Ocena redakcji:

Zalety

 • lokata także dla obecnych klientów
 • możliwość wyboru okresu lokaty (im dłuższy, tym wyższe oprocentowanie)
 • możliwość wpłaty zarówno niewielkich (1000 zł), jak i bardzo wysokich (2 mln zł) kwot
 • możesz założyć więcej niż jedną taką lokatę
 • bezpłatne Nest Konto i BIZnest Konto

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • konieczność spełnienia dodatkowych warunków w celu uzyskania podwyższonego oprocentowania na lokacie

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin lokaty
 2. Tabela oprocentowania

O banku

Nest Bank działa w obecnej formie od jesieni 2016 r. i od samego początku przedstawia się jako bank dla rodziny, który wspiera ją w codziennych potrzebach. Działalność instytucji skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm, a oferta lokat jest bardzo konkurencyjna i obejmuje tradycyjne depozyty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem. Motto Nest banku to "Rozwiń skrzydła".

Czytaj więcej

Przeczytaj także

Komentarze