My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Nest Lokata Witaj na 8,0% w Nest Banku

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Nest Lokata Witaj na 8,0% w Nest Banku
Źródło: strona Nest Banku

Interesuje Cię korzystna oferta łącząca konto osobiste z atrakcyjnie oprocentowaną lokatą? Właśnie taką propozycję ma dla Ciebie Nest Bank. Jako nowy posiadacz praktycznie darmowego Nest Konta zyskasz możliwość ulokowania swoich środków na Nest Lokacie Witaj z oprocentowaniem 8,0% lub 6,0% w skali roku.

Nest Lokata Witaj to depozyt dla nowych klientów Nest Banku, którzy założą bezpłatne Nest Konto i w ciągu kolejnych 30 dni złożą za pośrednictwem bankowości internetowej wniosek o otwarcie depozytu.

"Nowi klienci" to w tym przypadku tacy, którzy pierwszy raz założą rachunek Nest Konto. Jeśli nawet korzystasz już z produktów banku (innych niż konto osobiste), to otwarcie Nest Konta upoważnia Cię do założenia Nest Lokaty Witaj.

Lokatę możesz założyć na 3 lub 6 miesięcy, zaś oprocentowanie zależy od wariantu, który wybierzesz:

  • 6,0% na lokacie na 3 miesiące
  • 8,0% na lokacie 6-miesięcznej.

Wpłacana przez Ciebie kwota powinna mieścić się w przedziale od 1000 do 20 000 zł.

Ile zyskasz na Nest Lokacie Witaj?

Oprocentowanie nominalne Nest Lokat Witaj jest stałe. Zysk netto dla poszczególnych kwot przedstawiamy poniżej:

Zysk* z Nest Lokaty Witaj w Nest Banku
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-miesięcznej Odsetki z lokaty 6-miesięcznej
1 000 zł 12 zł 32 zł
5 000 zł 61 zł 161 zł
7 500 zł 92 zł 241 zł
10 000 zł 122 zł 321 zł
12 500 zł 153 zł 402 zł
15 000 zł 184 zł 482 zł
17 500 zł 214 zł 562 zł
20 000 zł 245 zł 643 zł

Zysk z Nest Lokaty Witaj w Nest Banku
Kliknij, aby powiększyć

Nest Lokata Witaj na 6 miesięcy

W przypadku półrocznego depozytu i ulokowaniu najwyższej możliwej kwoty zysk na koniec okresu umownego (po odliczeniu podatku) wyniesie ponad 640 zł.

W przypadku lokaty półrocznej bank uzależnia podwyższenie oprocentowania od spełnienia dodatkowych warunków. Wybierając wersję 3-miesięczną, nie musisz się jednak tym przejmować.

Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania na lokacie 6-miesięcznej, musisz w każdym miesiącu trwania depozytu zapewnić wpływ na nowo otwarte Nest Konto w wysokości co najmniej 2000 zł oraz wykonać 3 wybrane transakcje: przelew (wykluczone są przelewy na rachunki własne), płatność kartą lub Blikiem.

Niemal identyczne warunki dotyczą osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W ich przypadku również obowiązuje wymóg otwarcia Nest Konta; przedsiębiorca musi jednak co miesiąc zapewnić wpływ w wysokości aż 5000 zł i to nie na Nest Konto, a na rachunek firmowy w Nest Banku. Jeśli takowego nie posiadasz, konieczne więc będzie otwarcie BIZnest Konta (na szczęście i ten rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny, o czym przekonasz się czytając tę analizę).

Dodatkowym warunkiem stawianym przedsiębiorcom jest wykonywanie na BIZnest Koncie przez cały okres trwania lokaty min. 3 transakcji: przelewu na rachunki obce, płatność kartą lub Blikiem.

O czym powinieneś wiedzieć?

Nest Bank nie pobierze od Ciebie ani złotówki za otwarcie i prowadzenie lokaty. To oczywiście standard także w innych bankach, ale warto o tym wspomnieć, szczególnie jeśli zamierzasz otworzyć swoją pierwszą lokatę, na co swoją drogą Nest Lokata Witaj całkiem dobrze się nadaje :)

Wniosek o bezpłatny rachunek osobisty i Nest Lokatę Witaj możesz złożyć na stronie Nest Banku. Pamiętaj, aby po otrzymaniu dostępu do rachunku, w ciągu 30 dni otworzyć lokatę z poziomu bankowości elektronicznej banku. Gdy to Ci się uda, wpłatę środków na lokatę zrealizujesz wyłącznie w formie bezgotówkowej (np. przelewając środki z Nest Konta).

W przypadku obu wariantów (kwartalnego i półrocznego) bank wymaga wyrażenia zgód marketingowych i utrzymanie ich przez cały czas trwania depozytu.

Po upływie okresu umownego depozyt może zostać odnowiony. To Ty decydujesz (w momencie jego zakładania), czy lokata ma mieć charakter odnawialny. Decyzję możesz zmienić w dowolnym momencie trwania lokaty za pośrednictwem infolinii. Zwróć uwagę, że oprocentowanie odnowionego depozytu będzie bardzo niskie, równe oprocentowaniu odnowionej standardowej Nest Lokaty (obecnie to 0,5%). Czas trwania nowej lokaty będzie identyczny z okresem Nest Lokaty Witaj.

Pamiętaj też, że zerwanie depozytu przed określonym w umowie terminem spowoduje, że utracisz prawo do odsetek.

Posiadacz lokaty może w każdej chwili wydać dyspozycję dotyczącą wypłaty środków na wypadek śmierci. Tym samym ma prawo zdecydować, której osobie lub osobom (małżonkowi, zstępnym, wstępnym lub rodzeństwu) bank wypłaci w takiej sytuacji pieniądze z lokaty. Środki te nie będą zaliczane do masy spadkowej.

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto, którego otwarcie jest konieczne do założenia prezentowanej przez nas lokaty, to praktycznie darmowy rachunek osobisty. Prowadzenie konta oraz obsługa karty debetowej są bezwarunkowo bezpłatne.

Posiadacze Nest Konta zyskują także możliwość efektywnego oszczędzania. Na uwagę zasługuje Nest Konto Oszczędnościowe:

Komentarz redakcji

Ze względu na wysokie oprocentowanie (8,0% i 6% w skali roku) Nest Lokatę Witaj zaliczyć można do najkorzystniejszych depozytów kwartalnych i półrocznych na rynku. Do tego lokata jest nierozerwalnie związana z Nest Kontem – darmowym rachunkiem osobistym, który oferuje posiadaczom interesujący wybór produktów oszczędnościowych.

Szkoda, że wyższe oprocentowanie na lokacie półrocznej przysługuje wyłącznie po spełnieniu określonych warunków, jakim są wpływy min. 2000 zł na Nest Konto (w przypadku małych przedsiębiorców: 5000 zł na rachunek firmowy) oraz wykonywania operacji na rachunku osobistym/firmowym. Z drugiej strony, nie powinno to stanowić przeszkody dla kogoś, kto ma świadomość atrakcyjności oferty. Oprocentowanie lokaty na poziomie 8,0% w skali roku nie zdarza się bowiem często.

Ocena redakcji:

Zalety

  • Wysokie oprocentowanie (8,0% w skali roku) w przypadku wariantu półrocznego.
  • Możliwość wpłacenia niewielkiej kwoty (wystarczy 1000 zł).

Wady

  • Konieczność otwarcia konta osobistego lub firmowego (jest bezpłatny).
  • Dodatkowe warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania (dotyczy lokaty 6-miesięcznej).

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Nest Lokaty Witaj
  2. Tabela oprocentowania Nest Banku

O banku

Nest Bank działa w obecnej formie od jesieni 2016 r. i od samego początku przedstawia się jako bank dla rodziny, który wspiera ją w codziennych potrzebach. Działalność instytucji skierowana jest do klientów indywidualnych oraz firm, a oferta lokat jest bardzo konkurencyjna i obejmuje tradycyjne depozyty ze stałym i zmiennym oprocentowaniem. Motto Nest banku to "Rozwiń skrzydła".

Czytaj więcej

Komentarze