My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Obniżki oprocentowania lokat w Getin i Noble Banku

Krystian Chlebek
Krystian Chlebek
Przedsiębiorca, informatyk, od ponad 7 lat związany z rynkiem finansów osobistych. Lubi realizować ambitne projekty, które pozytywnie służą szerszej grupie odbiorców.
Obniżki oprocentowania lokat w Getin i Noble Banku

W kontekście niezmienionych w lutym stóp procentowych NBP, tak zdecydowany ruch banku jest sporym zaskoczeniem, a parametry popularnych lokat zauważalnie się pogorszyły.

Getin Bank i Getin Online

W Getin Banku i jego internetowej gałęzi Getin Online skala obniżek jest różna dla poszczególnych depozytów. Największe cięcie odnotowała popularna Lokata na Start – spadek aż o 0,5 p.p. W przypadku pozostałych lokat oprocentowanie obniżono o 0,1 - 0,3 p.p.

Obniżka oprocentowania lokat w Getin Banku

Nazwa lokatyOprocentowanie poprzednieOprocentowanie bieżące
Twoja Lokata III4,0%3,8%
Lokata Wznosząca3,2%3,1%

Obniżka oprocentowania lokat w Getin Online

Nazwa lokatyOprocentowanie poprzednieOprocentowanie bieżące
Lokata na Start4,5%4,0%
Lokata Mój Zysk

3,5%

(od 100 000 zł)

3,3%

(od 100 000 zł)

Lokata Party3,1%3,0%
Lokata Wznosząca3,3%3,2%

Warto także wspomnieć, że obniżka dotyczy także e-Lokaty Prosty Zysk w Open Online (która formalnie zakładana jest w Getin Banku). Dla tego depozytu oprocentowanie spadło o 0,2 p.p. i wynosi obecnie od 2,1% do 3% (wcześniej od 2,3% do 3,2%).

Cięcia w ofercie depozytowej Noble Banku

Wraz z cięciami w Getin Banku nastąpiły równoległe obniżki w banku dla zamożnych klientów – Noble Banku (przypominamy, że w sensie prawnym istnieje tylko jedna instytucja – Getin Noble Bank – a na rynku działa pod dwiema markami: Getin Bank i Noble Bank).

Warunki prowadzenia Lokat Rentierskich Gold i Silver X nieco uporządkowano (wcześniej lepsze warunki zyskiwały osoby posiadające Rachunek Osobisty Noble Bank), a oprocentowanie obniżono o 0,25 p.p. Podobna skala obniżek dotyczy pozostałych atrakcyjnych depozytów tej instytucji – Lokaty na otwarcie oraz Klasyczny Zysk.

Nazwa lokatyOprocentowanie poprzednieOprocentowanie bieżące
Lokata na Otwarcie4,25%4,0%
Lokata Klasyczny Zyskod 2,1% do 3,5%od 1,85% do 3,2%
Lokata Rentierska Gold X

3,55%

(dla posiadaczy ROR)

3,3%

(dla wszystkich klientów)

Lokata Rentierska Silver X

3,35%

(dla posiadaczy ROR)

3,1%

(dla wszystkich klientów)

Komentarz redakcji

Szerokie cięcia oprocentowania w Getin Noble Banku są niemiłym zaskoczeniem ostatnich dni. Podczas gdy Idea Bank wprowadza lepiej oprocentowane lokaty (ok. 3,3 – 3,6%), w przypadku Getinu i Noble mamy spadki o nawet 0,5 p.p [taka dynamika i kontrast w polityce Getin Noble i Idea Banku przykuwają uwagę].

Trzeba przyznać, że te dwa banki dość długo utrzymywały stałe oprocentowanie promocyjnych depozytów i w końcu musiało dojść do obniżek, jednak nikt nie spodziewał się cięć dla większości atrakcyjnych lokat.

Ten ruch mógł być spowodowany oczekiwaną obniżką stóp procentowych NBP w marcu. Presja na RPP jest dość duża, a dane ekonomiczne (deflacja i niższy wzrost gospodarczy) mogą przekonać Radę do cięć. Spadki oprocentowania w Getin Banku i Noble Banku pogorszyły pozycję niektórych lokat tych banków w naszym rankingu, jednak te depozyty wciąż są warte uwagi. Jeśli poszukujesz korzystnej propozycji oszczędnościowej wciąż warto jest rozważyć ofertę Getin Noble Banku.

Przeczytaj także

Komentarze