My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Konto Profit 2,7% i Konto 360° z premią 200 zł w Banku Millennium, czyli jak zyskać efektywnie 3,6% i więcej do 100 tys. zł

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Konto Profit 2,7% i Konto 360° z premią 200 zł w Banku Millennium, czyli jak zyskać efektywnie 3,6% i więcej do 100 tys. zł
Źródło: strona Banku Millennium

Pojawiła się kolejna okazja do połączenia promocji konta osobistego z atrakcyjnym rachunkiem oszczędnościowym. Bank Millenium przyznaje 200 zł premii nowym posiadaczom Konta 360°, oferując przy tym oprocentowanie 2,7% na Koncie Profit. Wystarczy odrobina zaangażowania, a z takiego zestawu produktów można wyciągnąć zysk nieosiągalny dla lokat terminowych.

Wyobraź sobie, że wpłacasz na kwartalną lokatę kilka tysięcy złotych, a po jej zakończeniu inkasujesz odsetki na poziomie nie kilkudziesięciu, a kilkuset złotych. Brzmi jak fikcja? I nic dziwnego, bo nią właśnie jest. W realnym świecie tak wysokie zyski pozostają jedynie w sferze marzeń oszczędzających.

Najwyżej oprocentowane lokaty dają dziś zysk na poziomie między 3% a 4% w skali roku i bynajmniej nie jest takich ofert wiele. Tymczasem całkiem łatwo znaleźć rachunki oszczędnościowe, które po połączeniu z premią za otwarcie konta osobistego dają efektywny zysk porównywalny nawet z dwucyfrowo oprocentowanym depozytem.

Kontynuujemy zatem nasze poszukiwania takich ofert, by udowodnić Wam, że korzystanie z lokaty terminowej wcale nie jest ani jedyną, ani zawsze najlepszą metodą oszczędzania. W tym kontekście naszą uwagę przykuły dwa produkty od Banku Millennium:

 1. Konto 360° (lub Konto 360° Student) w promocji z premią 200 zł oraz
 2. Konto Oszczędnościowe Profit z oprocentowaniem 2,7% w skali roku przez 100 dni dla kwot do 100 tys. zł.

Ile efektywnie możesz zyskać na połączeniu obu rachunków? Sprawdźmy.

200 zł za Konto 360°

Zacznijmy od spełnienia warunków promocji konta osobistego. Akcja trwa do 25 września 2019 r., choć może zakończyć się wcześniej, jeśli zostanie wyczerpana pula 9000 otwartych rachunków.

Z promocji skorzystasz tylko i wyłącznie wtedy, jeśli 21 sierpnia 2019 r. nie posiadałeś w Banku Millennium jakiegokolwiek produktu (również jako współposiadacz lub pełnomocnik). Ponadto wykluczone są osoby, które założyły już konto osobiste w Banku Millennium w ramach którejkolwiek z wcześniejszych promocji.

Warunki zgarnięcia premii 200 zł są całkiem proste:

 1. Do 25 września 2019 r. załóż Konto 360° (lub Konto 360° Student) wraz z kartą debetową na tej dedykowanej stronie, pamiętając o wyrażeniu wszystkich zgód marketingowych.
 2. Do 30 września 2019 r. podpisz z bankiem umowę.
 3. Również do końca września aktywuj aplikację mobilną.
 4. W październiku, listopadzie i grudniu 2019 r. (tj. w każdym z tych miesięcy z osobna):
  • zapewnij wpływ lub wpływy na konto w łącznej kwocie min. 1000 zł, z wyłączeniem przelewów własnych z innych rachunków w Banku Millennium,
  • wykonaj min. jedną płatność kartą debetową lub Blikiem.

Premię otrzymasz najpóźniej 31 stycznia 2020 r. Szczegółowy opis warunków promocji znajdziesz tutaj.

Konto Profit - 2,7% non stop?

Jako posiadacz rachunku osobistego będziesz mógł skorzystać z atrakcyjnie oprocentowanego Konta Oszczędnościowego Profit. Stawka 2,7% w skali roku obejmuje nowe środki do 100 tys. i obowiązuje przez 100 dni. Bieżąca edycja promocji na Koncie Profit trwa do 12 października 2019 r.

Ta niezwykle popularna propozycja to stały bywalec rankingu kont oszczędnościowych. Także dlatego, że – wykorzystując przewidywalny mechanizm odnawiania promocji – dość łatwo można zapewnić sobie „przedłużenie” okresu podwyższonego oprocentowania na kolejne okresy.

O tym, jak tego dokonać, piszemy w tej analizie.

Ile możesz w sumie zyskać?

Zysk z odsetek na Koncie Profit w połączeniu z premią 200 zł za Konto 360° prezentuje się bardzo okazale. W tabeli przedstawiliśmy nie tylko kwoty netto (po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych), ale zrobiliśmy coś jeszcze – obliczyliśmy oprocentowanie, które musiałoby obowiązywać na lokacie na ten sam okres, by przyniosła taki sam zysk:

Zysk na Koncie Profit + premia 200 zł z Kontem 360°
Kwota na Koncie Profit Zysk netto z odsetek po 100 dniach Zysk netto + premia 200 zł Jak wysoko musiałaby być oprocentowana lokata* na daną kwotę, by przynieść taki sam zysk?
1 000 zł 6 zł 206 zł 92,8%
5 000 zł 30 zł 230 zł 20,7%
10 000 zł 60 zł 260 zł 11,7%
20 000 zł 120 zł 320 zł 7,2%
40 000 zł 240 zł 440 zł 5,0%
60 000 zł 360 zł 560 zł 4,2%
80 000 zł 479 zł 679 zł 3,8%
100 000 zł 599 zł 799 zł 3,6%

Zysk na Koncie Profit wraz z premią 200 zł za Konto 360°
Kliknij, aby powiększyć


Wyniki mogą być zaskakujące. Zysk z pakietu produktów Konto Profit + Konto 360° zdecydowanie przewyższa kwoty odsetek, na jakie mogą liczyć posiadacze lokat terminowych dla tych samych kwot.

Efektywne oprocentowanie zaczyna się od 3,6% dla 100 tys. zł (najwyższej kwoty nowych środków objętej promocyjnym oprocentowaniem na Koncie Profit). Na rynku znajdziemy co prawda lokaty kwartalne oferujące nawet nieco wyższe stawki, ale dla zdecydowanie niższych kwot, maksymalnie 50 tys. zł.

Im mniejsza kwota na Koncie Profit, tym stawki efektywnego oprocentowania robią coraz większe wrażenie, a przy środkach na poziomie kilkunastu tysięcy złotych osiągają wartości dwucyfrowe.

Konto 360° i Konto 360° Student w Banku Millennium

Podstawowy rachunek osobisty z oferty Banku Millennium jest warunkowo darmowy, co oznacza, że uniknięcie opłat wymaga spełnienia pewnych warunków. Na szczęście nie są one bardzo skomplikowane (wpływ 1000 zł i jedna transakcja kartą lub Blikiem). Pozostałe parametry znajdziesz tutaj.

Jeszcze prostsze jest uniknięcie opłat w przypadku studenckiej wersji konta. W tym przypadku wystarczy jedna płatność kartą lub Blikiem w miesiącu (nie ma warunku zapewniania wpływu).

Atuty rachunku? Z pewnością jest nim dobrze oceniana aplikacja mobilna, a także usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie assistance „Pakiet bardzo pomocny” (darmowy przez rok, później za 4,99 zł miesięcznie), limit na koncie (do 7 dni w miesiącu nie płacisz odsetek od zadłużenia) oraz program rabatowy „Inspiracje”.

Konto Profit - opłaty

Znasz już promocyjne warunki Konta Profit. Jak wygląda oprocentowanie po upływie 100 dni od momentu pierwszej wpłaty nowych środków? Otóż, waha się ono od 0,6% do 1,1%, a decydujące jest w tym przypadku oczywiście saldo. Standardowymi stawkami zostaną objęte również środki powyżej 100 tys. zł w okresie promocyjnym, jak i te, które nie spełniają kryteriów „nowych środków”.

Przejdźmy do opłat. Bank nie pobiera ani złotówki za otwarcie i prowadzenie rachunku. Z Konta Profit możesz wykonać jeden bezpłatny przelew internetowy w miesiącu, zaś za drugi i każdy kolejny zapłacisz 7,50 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z analizą rachunku oszczędnościowego, w którym podpowiadamy m.in., jak zapewnić obie przedłużenie okresu promocyjnego oprocentowania.

Gwarancje BFG

Choć podwyższonym oprocentowaniem na Koncie Profit objęte są nowe środki do wysokości 100 tys. zł, to teoretycznie możesz na nie wpłacić każdą kwotę. W takim przypadku należy pamiętać, że środki zdeponowane w Banku Millennium – podobnie jak w każdym innym banku – objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości ok. 430 tys. zł (100 tys. euro).

Wysiłek się opłaca

Oszczędzanie na lokacie ma ten plus, że od jej posiadacza nie wymaga zazwyczaj wiele wysiłku. Wystarczy otworzyć depozyt (czasem wraz z kontem osobistym) i wpłacić na niego środki. Problem w tym, że obecne oprocentowanie lokat jest najniższe w historii, co w połączeniu z rosnąca inflacją nie pozwala w pełni cieszyć się konkretnymi oszczędnościami.

Warto więc rozejrzeć się za alternatywą, która – mimo że wymaga więcej zaangażowania – daje satysfakcjonujący zysk. Jedną z takich opcji jest propozycja Banku Millennium, dzięki której możesz połączyć całkiem solidnie oprocentowane Konto Oszczędnościowe Profit z premią 200 zł za Konto 360°. Jak pokazaliśmy, zysk z takiego łączenia ofert wielokrotnie przewyższa stawki oferowane na lokatach terminowych.

Musisz jedynie pamiętać o kilku kluczowych kwestiach: warunkach promocji na koncie osobistym, unikaniu opłat związanych z tym rachunkiem oraz wpłacie nowych środków na Konto Profit. Wystarczy poświęcić trochę czasu i uwagi, a przyrost Twoich oszczędności (a właściwie oszczędności + premii) będzie więcej niż zauważalny.

Ocena redakcji:

Zalety

 • Wysoki efektywny zysk (jak na 100-dniowej lokacie od 3,6% dla 100 000 zł).
 • Możliwość dość swobodnego wpłacania i wypłacania środków na Konto Profit.
 • Możliwość przedłużenia obowiązywania promocyjnego oprocentowania na kolejne okresy.

Wady

 • Konieczność spełnienia warunków promocji na Koncie 360°.
 • Oprocentowanie 2,7% na Koncie Oszczędnościowym tylko dla nowych środków.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”
 2. Regulamin promocji "Rusz po 200 zł"

O banku

Bank Millennium początkowo zajmował się obsługą klientów korporacyjnych, jednak z biegiem lat jego oferta bardzo się poszerzyła i obecnie mogą z niej skorzystać wszyscy klienci. Propozycje oszczędnościowe Millennium często są konkurencyjne i warte uwagi. Działalność banku wyraża się w motcie "Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Czytaj więcej

Komentarze