My analizujemy lokaty, Ty je wybierasz

Ocena redakcji:

Konto Oszczędnościowe 3% + 200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao = zysk jak na lokacie od 4,7% (dla 30 000 zł)

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.
Konto Oszczędnościowe 3% + 200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao = zysk jak na lokacie od 4,7% (dla 30 000 zł)
Źródło: Źródło: strona promocji

W obecnej sytuacji na rynku lokat nie mamy wyjścia – aby osiągnąć wysoki zysk, musimy nieco pokombinować. Wystarczy jednak odrobina wysiłku i możemy zyskać tyle, co na półrocznej lokacie z nawet dwucyfrowym oprocentowaniem! Jest to możliwe po połączeniu promocji konta osobistego w Banku Pekao z ofertą Konta Oszczędnościowego (3%).

Niskie oprocentowanie lokat skłania nas do skierowania uwagi ku kontom oszczędnościowym, które nie dość, że oferują nieraz wyższe stawki co depozyty, to do tego wiążą się tradycyjnie z miesięczną kapitalizacją odsetek i bardziej elastycznym dostępem do środków. A skoro uparte trwanie przy lokatach nie ma większego sensu, to proponujemy na chwilę o nich zapomnieć i skupić się na łączeniu ofert promocyjnych kont osobistych z podwyższonym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym.

Tym razem sprawdzimy, ile możemy łącznie zyskać dzięki dwóm produktom od Banku Pekao, którymi są:

 1. Konto Przekorzystne w promocji z premią 200 zł oraz
 2. Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% w skali roku przez 180 dni dla kwot do 30 tys. zł.

Następnie odpowiemy na pytanie: jak wysoko musiałaby być oprocentowana 6-miesięczna lokata, by przynieść taki sam zysk dla poszczególnych kwot?

Zgarnij 200 zł za konto osobiste…

Zacznijmy od warunków promocji dotyczącej konta osobistego. Trwa ona niestety dość krótko, bo tylko do 31 sierpnia 2019 r. Co więcej, bank ograniczył liczbę uczestników do 10 tys. osób, więc akcja może się zakończyć przed czasem. Z promocji mogą skorzystać nowi klienci, którzy nie posiadali w Banku Pekao ROR-u w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 lipca 2019 r.

Przyjrzyjmy się warunkom aktywności. Aby zgarnąć premię 200 zł, należy:

 1. Do 31 sierpnia 2019 r. złożyć wniosek o konto na specjalnej stronie i podpisać umowę.
 2. Do 30 września 2019 r.:
  • zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł oraz
  • wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą lub przy pomocy aplikacji PeoPay.
 3. Powtórzyć dokładnie te same czynności w październiku, listopadzie i w grudniu.

Premia – w całości zwolniona z opodatkowania – wpłynie na Twoje konto w dwóch ratach po 100 zł. Pierwsza część zasili rachunek najpóźniej w połowie października 2019 r., druga – w połowie stycznia 2020 r.

Ze szczegółami akcji promocyjnej zapoznasz się w tym tekście.

…i otwórz Konto Oszczędnościowe 3%

Razem z Kontem Przekorzystnym możesz otworzyć Konto Oszczędnościowe na bardzo atrakcyjnych warunkach. Do kwoty 30 tys. zł Twoje środki będą pracowały w tempie 3% w skali roku i to aż przez 180 dni.

Pod względem oprocentowania rachunek zajmuje miejsce w czołówce aktualnego rankingu kont oszczędnościowych.

Czy znajdziemy na rynku lokatę od 4,7% wzwyż?

Od razu uprzedzamy - nie, oczywiście nie ma na rynku takiej lokaty. Jednak właśnie takiego oprocentowania musielibyśmy oczekiwać od depozytu, by przyniósł zysk porównywalny do odsetek z konta oszczędnościowego po ich połączeniu z premią 200 zł za Konto Przekorzystne.

Wystarczy spojrzeć na poniższą tabelę. Najpierw wyliczyliśmy zysk po 6 miesiącach dla poszczególnych kwot z samego Konta Oszczędnościowego (druga kolumna), a następnie dodaliśmy do niego premię 200 zł (trzecia kolumna). W ostatniej kolumnie znajdziesz informację, jakiemu oprocentowaniu na półrocznej lokacie odpowiada zsumowany zysk z obu produktów Banku Pekao.

Konto Przekorzystne z premią 200 zł + Konto Oszczędnościowe 3% w Banku Pekao
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk netto z odsetek po 6 miesiącach Zysk netto + premia 200 zł Jak wysoko musiałaby być oprocentowana lokata* na daną kwotę, by przynieść taki sam zysk?
1000 zł 12 zł 212 zł 52,4%
2000 zł 24 zł 224 zł 27,7%
5000 zł 61 zł 261 zł 12,9%
10 000 zł 122 zł 322 zł 7,9%
15 000 zł 183 zł 383 zł 6,3%
20 000 zł 244 zł 444 zł 5,5%
25 000 zł 305 zł 505 zł 5,0%
30 000 zł 366 zł 566 zł 4,7%

Konto Oszczędnościowe 3% + Konto Przekorzystne z premią 200 zł. Zysk.
Kliknij, aby powiększyć
Łączny zysk z Konta Oszczędnościowego 3% i promocji Konta Przekorzystnego (200 zł). Opracowanie własne.


Wyliczenia są jednoznaczne. Aby zyskać tyle, co na obu produktach w Banku Pekao, potrzebowalibyśmy lokaty z oprocentowaniem – w zależności od kwoty – od 4,7% do ponad 50% w skali roku. Dla poszukiwaczy zwykłych ofert depozytowych takie stawki są rzecz jasna całkowicie nieosiągalne.

Kilka słów o produktach od Banku Pekao

Jak wyglądają parametry obu produktów niezbędnych do osiągnięcia wysokiego zysku?

Konto Przekorzystne

Podstawowy rachunek z oferty Banku Pekao – Konto Przekorzystne – daje możliwość łatwego uniknięcia opłat. Comiesięczny wpływ w wysokości min. 500 zł oraz zaledwie jedna transakcja bezgotówkowa kartą lub w aplikacji PeoPay zwalniają z 6-złotowej opłaty za prowadzenie konta i 3-złotowej opłaty za korzystanie z karty wielowalutowej. Jak widać, są to te same warunki, które uprawniają do zgarnięcia 200 zł premii.

Klienci poniżej 26. roku życia mają konto za bezwarunkowe 0 zł, nie płacąc przy tym prowizji za wypłaty z polskich i zagranicznych bankomatów. Starsi klienci muszą liczyć się z prowizją 2%, min. 5 zł, choć dzięki spełnieniu warunków darmowego konta mogą bezprowizyjnie dokonać 2 wypłat w miesiącu.

Największym atutem konta jest prawdopodobnie wspomniana karta wielowalutowa oraz płatności mobilne (Blik, Apple Pay i inne). Ze wszystkimi zaletami Konta Przekorzystnego zapoznasz się w analizie tego rachunku.

Konto Oszczędnościowe

Znasz już warunki, jakie będą obowiązywały na Koncie Oszczędnościowym przez 180 dni. Po upływie tego okresu oprocentowanie spadnie z 3% do 0,7% w skali roku.

Otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego jest darmowe. Bank pobiera co prawda opłatę 7 zł za przelew, ale jest tu jednak istotny wyjątek – nie zapłacisz za przelew własny (na inne Twoje konto w Banku Pekao) zlecony przez aplikację mobilną.

Gwarancje BFG

Choć oprocentowanie 3% na Koncie Oszczędnościowym obejmuje kwoty do 30 tys. zł, to dla formalności przypominamy, że środki zgromadzone w Banku Pekao podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro.

Więcej o gwarancjach BFG przeczytasz tutaj.

Łącz oferty i zyskaj więcej niż na jakiejkolwiek lokacie!

Zamiast czekać na lepsze czasy na rynku lokat (które mogą prędko nie nadejść…), warto już teraz poszukiwać sposobów na maksymalizację zysków. Jeśli posiadasz wolne środki w stosunkowo niewielkiej wysokości (max. 30 tys. zł), to skorzystanie z oferty Banku Pekao da Ci szansę na znacznie większy zarobek niż lokowanie pieniędzy na jakiejkolwiek dostępnej lokacie terminowej.

Oczywiście będzie to wymagało nieco determinacji (zwłaszcza w spełnianiu warunków promocji z 200 zł premii), ale o solidny zysk warto się przecież trochę postarać…

Ocena redakcji:

Zalety

 • Wysoki efektywny zysk (jak na półrocznej lokacie od 4,7% dla 30 000 zł)
 • swoboda wpłat i wypłat środków z Konta Oszczędnościowego

Wady

 • konieczność spełnienia warunków promocji na Koncie Przekorzystnym
 • oprocentowanie 3% na Koncie Oszczędnościowym tylko dla środków do 30 000 zł

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Otwórz Konto Przekorzystne z kartą i otrzymaj 200 zł"
 2. Regulamin promocji „3,00% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium”

O banku

Pekao SA to drugi największy bank w Polsce. W ciągu wielu lat przechodził wiele zmian, również tych wizualnych, jednak obecnie znajduje się w rękach polskiego kapitału. Działalność Pekao jest uniwersalna, ale oferta lokat niezbyt obszerna. Hasło przewodnie banku to "Docenisz różnicę" i odzwierciedla jego dążenie do bycia partnerem dla swoich klientów.

Czytaj więcej

Komentarze